От колко годинки на танци?

  • 1 134
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 140
Към тези от мамите, който са запознати и  са с малки госпожици!  Hug
На колко годинки може да се записва детенце на народни танци,модерни,или балет. EmbarassedНямам си на представа и затова питам?

# 1
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Моята започна в първа група- значи на 3,5 год.

# 2
  • Варна
  • Мнения: 6 848
Към детските градини в повечето случаи има такива занимания и там може от 1ва група т.е. от навършили 3 годинки. За балет вземат 5 годишни госпожици.

# 3
  • Мнения: 2 452
Дъщеря ми започна да играе "балет" на 3 годинки, но без специфичните упражнения - учат ги на елементарни движения - стъпки, бягане, въртене, за да не натоварват глезените. Догодина ще навърши 5 и тогава можем да избираме м/у класически балет и други видове танци. Тук има и школа по худ, гимнастика, к. ги вземат след 6 годинки.

# 4
  • Мнения: 5 140
Мен по специално ме влечат народните танци,като  Росна китка например.

# 5
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 311
Малката я записах в градината на модерен балет миналата година, т.е. тя беше на ненавършени 3г. Общо взето нищо научено не съм видяла и тази година не исках да я записвам, но на нея й харесва, та пак е там.

# 6
  • sofia
  • Мнения: 125
Моята Ния ходи на народни танци от 5 г. и половина.  За сега е научила доста неща и се справя добре. Но незнам дали по-малки ги взимат - специално за народните.

# 7
  • Мнения: 5 140
Моята Ния ходи на народни танци от 5 г. и половина.  За сега е научила доста неща и се справя добре. Но незнам дали по-малки ги взимат - специално за народните.

А къде водиш адашката на нар.танци?

# 8
  • sofia
  • Мнения: 125
В читалище "Д.ДИНЕВ" в Емил Марков, на бул. Гоце делчев

# 9
  • Мнения: 5 140
В читалище "Д.ДИНЕВ" в Емил Марков, на бул. Гоце делчев

Доволна ли си от там?
На нас ни е близо,като станем и ние на 5 год. ще действаме. Hug

# 10
  • София
  • Мнения: 3 108
В детските градини занимания по народни танци и балет се предлагат от първа група- т.е., от 3г. възраст. Ползата е, че развиват чувството за ритъм и заучават елементарни танцови стъпки в синхрон с музиката. Зори ходи на народни танци в градината и засега съм доволна, в смисъл, че много й харесва и постоянно нещо си танцува в къщи, "репетира" движенията и стъпките Simple Smile, пее песничките, които слуша там. Аз гледам на танците като едно приятно разнообразие за децата в ежедневието на градината; полезна физическа активност, развиване на музикалното чувство и чувството за ритъм, както и приобщаването към другите деца посредством общите движения и музика. Мисля, че 3г. е една добра възраст за начало на такива занимания, ако, разбира се, имате нещо под ръка и наблизо. Иначе не е беда да се почне и по-късно.

# 11
  • Мнения: 863
За Росна китка видях една обява която беше сложена на едно училище newsm78незнам как точно се казва.Намира се на бул.Хр.Ботев посока гарата.Явно там се провеждат репетициите.
А за спортни и латино танци специално съм питала в хореографското училище и ме посъветваха ако детето иска сериозно да се занимава с това е добре да има поне 5г.Защото стъпките били по-сложни и специфични...за малките ще е трудно

# 12
  • София
  • Мнения: 39 718
Дияна започна да танцува латино танци в 1ва група на градината

Общи условия

Активация на акаунт