Лечение на псориазис-4

  • 220 409
  • 741
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 28
Нещо ново (всъщност не знам колко е ново, но не съм го засичала до сега Mr. Green):
http://www.ekipnews.com/news/nauka/zdrave/dexem_repair_efikasno_ … ri_ekzema/112997/
http://www.multipharm.eu/product/904/dexem-repair-deksem-ripear- … znenia-100ml.html

Отзиви някой да има?



И аз сега видях,че го рекламират,не съм го чувала,ще следя ако някой го пробва Peace

# 46
  • Бургас
  • Мнения: 38
Преди няколко дни чух за някакъв мехлем, който правели монахини в манастир край шумен, Царев брод. Бил за кожни проблеми. Някой пробвал ли го е за псориазис и има ли ефект?

# 47
  • Мнения: 0
здравейте,


казвам се Цветан и не съм страдащ от псориазис но имам известни наблюдения върху един от способите на алтернативно лечение. Така наречената ихтиотерапия, спомената от di4o или лечение с рибки. Не знам доколко ви е известно но родината на този метод на лечение е едно малко градче на име Кангал, в Република Турция. Там има открити горещи термални извори с вода с висока концентрация на селен още от преди 100 години, което ги прави изключително благоприятни при лечението на редица кожни заболявания и най-вече на псориазис. Не бих искал да подвеждам никой от вас, че съществува 100 % излекуване от псориазис, но за една действително сериозна част от изпробвалите какви ли не способи на лечение (комбинации на мазила, вътрешно медикаментозно лечение, лъчетерапия и прочие), лечението в този балнеолечебен център е дало едни от най-добрите резултати с удължени периоди на ремисия. Разбира се всеки организъм е различен и някои усещат по бързо, други с по-забавени темпове  подобренията върху кожата си. Бих желал също така да подчертая че лечението е напълно природосъобразно, без приемане на лекарства и се разчита изцяло на действието на водата, слънчевата светлина и почистващия ефект от рибките гара руфа. Разбира се много модерни спа центрове по света отглеждат такива рибки в изкуствени басейни, но тайната на лечение е най-вече във водата, която извира на метри от лечебните басейни в Кангал. Другият фактор е високата надморска височина и ползотворното влияние на слънчевата светлина върху почистената от рибките кожа. Правени са редица научни изследвания на водите в Кангал, като техните ефективни лечебните свойства върху засегната от псориазис кожа са напълно доказани. Балнеолечебния център, посрещащ пациенти от цял свят, (някои от които идват за шести ли седми преден път) е с утвърден международен авторитет и се радва на голям интерес. Разбира се престоят там не е един от най-евтините, но представлява едно добро решение ако можете да си го позволите. Един 14 дневен курс на лечение би ви излязъл близо 1900 лв., с включен транспорт и закуска на човек. Трябва да ви предупредя обаче, че този курс на лечение не от най-леките тъй-като се прекакрват най-малко 8часа в басейните и се пият по 3 литра вода на ден. Отначало човек трудно свиква с малките лакомници но след няколко дни прекарани в басейните с охота ги допуска до себе си. Синергичния ефект от изброените лечебните фактори в Кангал, не е маловажен и не е за подценяване, като мнозина пациенти считат, че именно на него се дължи и добрия ефект от лечението.

Фоторепортаж за балнеосанаториума в Кангал

Тъй като имам пряк контакт с пациенти и директни впечатления от техния престой в гореспоменатия курорт, ще се радвам да отговоря на ваши въпроси в случай че се нуждаете от повече информация относно условията и метода на лечение в термалния център Балъклъ. Описаното от мен лечение не е единствен или 'най-добър' способ за справяне с псориазиса, нито гарантира неговото 100 % премахване, но представлява едно добро решение за облекчаване на състоянието на пациентите.

Пожелавам на всички засегнати от псориазис да намерят достатъчно вътрешни сили и подкрепа у свои близки и приятели в усилията си да се справят с това упорито заболяване независимо от избрания от тях способ на лечение. Успех!

# 48
  • Мнения: 47
Да се чекна и аз. Баба ми страдаше от дерматит. И лекарка в София и изписа лекарство от фирмата произвеждаща Пантенола. Дерматита се повлия много добре и за месец и малко напълно изчезна. На опаковката пишеше, че е за дерматит, псуриазис и екземи. Баба е диабетик и по предписание на лекарката стават и за нея. Казват се Altermed Leciderm и го имаше като гел/мехлем в една малка тубичка, като мляко за тяла и като крем. Ние взехме крема,  определено не миришеше хубаво, а по скоро на мас с билки. Млякото миришело хубаво, но лекарката каза изрично да не го взимаме. То било повече за поддържане на кожата и е с парфюм. В София по аптеките го имаше, в Бургас съм го мяркала в Кедъра преди гидина. Сега незнам дали поддържат още наличност.

# 49
  • Мнения: 0
Здравейте на всички! Боледувам от тази гадост от 1 година. Малко по-сложна форма- засегнати са длани,стъпала и разбира се нокти. Смених поне 10-на лекари, минах през Александровска болница, професори от Турция, доценти от БГ....Няма да ви описвам този ад, който струваше много пари, нерви, болка/аз практически не можех да вървя/. Стигнах до един форум в Русия, който се посещава поне от 10000 човека с това заболяване. Голяма част от тях имат резултати от мазила, които съдържат грес и билки, и голяма част от тях пият билки. Мога да ви дам рецепта, тези билки ги има и в БГ, има определени изисквания към билките, трябва да бъдат не по-стари от една година, също така трябва да бъдат събрани юли месец. Аз ги купих от там. Пия ги вече два месеца-РЪЦЕТЕ МИ СЕ ИЗЧИСТИХА, а краката  много по-бавно, но и там има резултат. За мен резултат е и това ,че мога да вървя, мога да ходя на работа. Трудно-но ходя. Имайте предвид, че моята форма на псориазис много трудно се поддава на лечение. Във форума четох за хора болни от псориазис-вулгарис,които са се оправяли за 2 месеца. Аз не казвам, че са  се излекували и повече никога няма да имат псориазис, но те го контролират,т.е те нямат плаки. Освен това всички спазват диетата на Джон Пегано. Ще се радвам , ако помогна на някой. Пожелавам Ви Много здраве!

# 50
  • Мнения: 0
Здравейте на всички! Боледувам от тази гадост от 1 година. Малко по-сложна форма- засегнати са длани,стъпала и разбира се нокти. Смених поне 10-на лекари, минах през Александровска болница, професори от Турция, доценти от БГ....Няма да ви описвам този ад, който струваше много пари, нерви, болка/аз практически не можех да вървя/. Стигнах до един форум в Русия, който се посещава поне от 10000 човека с това заболяване. Голяма част от тях имат резултати от мазила, които съдържат грес и билки, и голяма част от тях пият билки. Мога да ви дам рецепта, тези билки ги има и в БГ, има определени изисквания към билките, трябва да бъдат не по-стари от една година, също така трябва да бъдат събрани юли месец. Аз ги купих от там. Пия ги вече два месеца-РЪЦЕТЕ МИ СЕ ИЗЧИСТИХА, а краката  много по-бавно, но и там има резултат. За мен резултат е и това ,че мога да вървя, мога да ходя на работа. Трудно-но ходя. Имайте предвид, че моята форма на псориазис много трудно се поддава на лечение. Във форума четох за хора болни от псориазис-вулгарис,които са се оправяли за 2 месеца. Аз не казвам, че са  се излекували и повече никога няма да имат псориазис, но те го контролират,т.е те нямат плаки. Освен това всички спазват диетата на Джон Пегано. Ще се радвам , ако помогна на някой. Пожелавам Ви Много здраве!

Здравей UGG.

Радвам се, че имаш подобрение с билковото лечение. Продължавай в същия дух!  Би ли споделил/а с нас името на този форум или поне линка към него? Мисля че много от нас биха могли да почерпят опит от руснаците. Те все пак са водещи в много отношения особено що се отнася до медицината. Балгодаря!

# 51
  • Мнения: 0
Здравей Цветан.Разбира се мога да посоча форумите,те са два откъдето черпя информация-psora.net и forum-psor.ru.Във втория форум,има рецепта на Алла Кривошея.Това са въпросните билки.Разбира се тя прави бизнес,като ги продава,разбира се това не е нейната рецепта.....но тази рецепта работи. Много здраве!

# 52
  • Мнения: 20
Ето тук има много полезна информация,която се надявам да помогне на доста хора!
http://www.psoriasis-aid.com/

# 53
  • Мнения: 0
MXM, много, много се радвам за теб!
Ще добавя само, че при мен след 18 процедури /или облъчвания/ - ефектът е направо поразителен. С изключение на краката, тялото ми е напълно чисто. Вече нося дрехи без ръкав и с деколте!!! /а цели 10 години това беше невъзможно, през лятото изобщо не можех да излизам./
Много бих искала повече хора да обърнат внимание на тази възможност за изчистване на тялото, не е скъпо, казват, че е безвредно, и резултатът е напълно изчистване на кожата. /Знаете всички, че кортикостероидите са много вредни, ефектът е само докато се използват, след това всичко се връща с по-голяма сила, за съжаление./
МХМ, моля след време отново да спеделиш какво се случва с теб. Пожелавам ти от сърце напълно здрава кожа и много вяра!

# 54
  • Мнения: 9 481
Темата много замряла...да я пораздвижа с последно инфо от днес:
Имаше тема за псориазиса в "На кафе" (имат записи на сайта, но сега нямам време да ровя за линк)
Та на кратко-коментираха :билките на Мария Требен (не казаха, че са нейните, но като им гледах състава...) + диета ("киселинни" храни, алкохол, цигари, захар, бяло брашно) + психолог..

Имало обаче и рибки в Марикостиново Peace
Самите топли езера (или само едно езеро..не разбрах Blush) били с лечебна вода и кал, а рибките били когато Т паднела-т.е. зимата (тогава била около 30градуса) Wink
Има мед. център, който работи по НОИ-ските програми Peace

Това вкратце Flutter

# 55
  • Мнения: 0
Здравейте!!! От доста време преглеждам  теми свързани с тази болест, на 21 години съм и  имам това заболяване от 13 години и досега пълна  ремисия при мен е нямало, това е просто един ад... През всичките тези години къде ли не ходих на лекар и естествено бях и още съм като една опитна мишка от лекарите чувах само "дай ще пробваме с това, дай да пробваме с онова.." и повечето ме келуваха с кортикостероиди (което изобщо не е за предпочитане) и от всичките тези мазила ме удариха в костите и получих псориатичен артрит. От 3 години насам го лекуваме с метотрексат и даже началото на това лято псориазиса адски много се обостри (защото доста неприятни неща ми се случиха и просто това се отрази) и лечението беше с метотрексат но флакон. Оправих се а и ходих и на море, добре бях до началото на септември месец и отново със всичка сила изби най - вече по главата ми. Миналата седмица отидох до София (аз съм от Варна) в болница Токуда при д-р Людмила Попова в момента се мажа с доста лекарства и плаките по главата ми почнаха да се лющят и ще видим как ще завърши това лечение. Чух доста добри отзиви и за село Марикостиново и мисля ако не се получи с това лечение да пробвам и там. Просто за тези 13 години не съм се отказа да се боря с болестта което е най - важно.....

# 56
  • Мнения: 3
преди 20 дни бях в Тузлата Балчик имаше хора от групата които доста се изчистиха благодарение на кало лечението, слънцето и морето
ако имате информация за марикостино ще ми е интересно
само едно предупреждение ПАЗЕТЕ СЕ ОТ КОРТИКОСТЕРОИДИ  #2gunfire
напълнях от тях имам и други ядове
а отностно метотрексата опасен е за черният дроб правете си чести изследвания както и постоянно пийте фолиева киселина с изключение на дните когато пиете метотрексат

# 57
  • БГ
  • Мнения: 735
здравейте,не мога да изчета всичко.но в предната тема споменавате за зепер.
 
някой има ли опит с него,има ли ефект?.Ние с моята приятелка имаме общ такъв уред,но го ползваме от скоро и не мога да споделя мнение за подобрение но продължаваме да го ползваме.
,но ще пиша по-натам . Четох и нигата на Хилда Кларк,преведена и редактирана от 1 познат.
успех на всички с борбата с това гадно заболяване!

# 58
  • софия
  • Мнения: 222
Искам да споделя мъките на една моя близка приятелка,която детето и страдаше от псориазис.Казвам страдаше,защото тя вече няма едно петънце.Детето е водено в Военна болница на процедури,при които знам,че те пекат,като на солариум,мазано е с козметика,но заличава се и после излиза с пълна сила всичко.Бяха се  отчаяли,защото се знае общо взето,че псориазиса не се лекува.Тогаа лекар от Военна болница ги насочва при д-р Димитрова,която е по специалност педиатър,но след силен стрес и тя получава псориазис,в годините се е мъчила да се лекува,но не успява.Тогава се заема тя да прави комбинация от витамини,които се пият и да ги прилага върху себе си.Всичко и изчезва.Сега тя има частен кабинет в Лозенец,където приема хора от цяла България.Е като на всякъде сигурно има недоволни,защото лечението е продължително и скъпо,но аз виждам ефекта върху детето.Вече минаха няколко месеца от както детето не взима витамините и няма и помен от петната.Това го написах,ако мога да помогна на някой,защото знам мойта приятелка колко е страдала,докато не видярезултатите.

# 59
  • София
  • Мнения: 38 431
Влизам да се оплача.
Мъжът ми е много зле - в ръцете е цъфнал като майска роза, а по тялото му се появиха характерните червени петна, които преди не е имал.
Маже се с сяра, машинно масло, бебешко олио и пр.глупости.
Не иска да ходи на лекар, защото и той, като повечето тук, е минал през много, които само глупости или кортикостероиди препоръчват.
Аз прочетох за Поморие и програмите на НОИ - ама пак си е скъпо и трябва време.

Та, накратко - препоръчайте ми нещо бързо и просто, поне да затихне тоя път, че не може да работи човека!

Общи условия

Активация на акаунт