Ешерихия коли във влагалищен секрет

  • 116 663
  • 56
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 338
Възможно е при това момиче да не се е предало, ако мъжа й има много добър имунитет и се е справил организма му с бактерията, но аз от моя личен опит ви казвам,е това си е бактерия, която не подбира муж или жена и вие сами знаете, че при сексуален контакт има обмяна на секрети и тези бактерии си живеят там и не е възможно да ги спре нещо , те са доста устойчиви , четох някъде , че живеят до температура 60 градуса.
А другото , което е доста важно за тези бактерии е , че се срещат и в червата тоест човек не може да се оттърве напълно и ича хора които си ги носят в себе си до някакво определено количество и това не е проблем за тях , но на други не им понася самата бактерия и проявяват симптоми ( но всичко зависи от количеството бактерия и от организма, доколкото разбрах )
За мен лечение с билки няма , билки и червена боровинка могат да се използват за профилактика и този лактофлор също дори е задължително да се приемат от хора с такива проблеми , но не убиете ли бактерията с АБ и ваксина , според мен билките няма как да ви изчитят( ЛИЧНО МОЕ МНЕНИЕ , не съм лекар и не мога да бъда на 100% права за всичко )

# 46
  • Мнения: 376
Уринали, боровинки, лактофлори - според мен и за профилактика дори не стават.
 АБ е само за остри инфекции, а не за хронични, какъвто е  цистита. Ваксините са експериментални и страничните ефекти са доста повече от ползите.
За лечебните китайски гъби е доказано, че унищожават бактериите и нямат странични ефекти. Водораслите също трепят Е.коли. Лечението е поне 6 месеца.

# 47
  • Мнения: 1 840
Какво представлява лечението с гъбите и водораслите?

# 48
  • Мнения: 376
Пият се водорасли и гъби на прах в капсули в продължение на месеци. Спират вагиналните течения, променя се ph в организма, променя се средата и вече не могат да виреят е.коли и кандида. Освен това Е.колите и кандидата не са заразни и няма значение дали партньора ги има или не. И в червата не е нормално да има Е.коли. Трябва да се чистят периодично. И диетата е важна и спорта и всичко. Баланс трябва да се постигне.

# 49
  • Мнения: 1 840
Пият се водорасли и гъби на прах в капсули в продължение на месеци. Спират вагиналните течения, променя се ph в организма, променя се средата и вече не могат да виреят е.коли и кандида. Освен това Е.колите и кандидата не са заразни и няма значение дали партньора ги има или не. И в червата не е нормално да има Е.коли. Трябва да се чистят периодично. И диетата е важна и спорта и всичко. Баланс трябва да се постигне.


Благодаря, а какви гъби  и водорасли ще препоръчаш, като производител?

# 50
  • Мнения: 1
Здравейте,аз съм на 17 и съм девствена. Въпреки това ми откриха бактерии е.коли след микробиологичен анализ. При антибиограмата излиза,че са чувствителни към всичко(от изброеното). Не пише какъв е щамът на бактерията,затова не мога да кажа. Отидох на преглед след шест години редовно бяло течение и ми предписаха  и се чудя има ли причина да се притеснявам? newsm78  Embarassed #Crazy

# 51
  • Мнения: 376
И аз имах бяло течение, когато бях девствена. Имах и болки в десен яйчник, но тогава не се лекувах. След втората бременност се влоших много. Това, което ми е изписвано от гинеколог не ми помогна. Пробвала съм почти всички видове на пазара вагинални глобули, овули и за пиене през устата синтетични лекарства с активна съставка миконазол.
Спрях бялото течение с добавката Ехинацея/ Астрагалус/ Рейши: http://www.pharmalife.bg/product/2476/ehinatseya-astragalus-i-re … s-and-reishi.html
С водорасли спирулина : http://www.zoya.bg/%D0%A2%D0%B0%D0%B1%D0%BB%D0%B5%D1%82%D0%BA%D0 … %D0%BC%D0%B3.1806
И пробиотик Протексин Баланс: http://afya-pharmacy.bg/product/502/proteksin-balans-protexin-ba … tik-kaps-h60.html

# 52
  • Мнения: 1 256
При опити за  забременяване пречат ли тези бактерии?

# 53
  • Мнения: 376
Не пречат за забременяване. Аз лесно забременях, обаче родих по естествен начин и очите на бебетата се заразиха с бактерии и бяха на антибиотични капки за очи. Това често се случва и лекарите там си знаят. На други бебета на системи им включват антибиотик.

# 54
  • Мнения: 1
Здравейте, днес ми излязоха резултатите от микробиологичното изследване. Оказа се че имам Е. Коли във влагалището - масивен растеж. Доктора ми изписа МАКМИРОР по една таблетка всяка вечер влагалищно и ЦИПРОФЛОКСАЦИН сутрин и вечер по една таблетка. Та въпроса ми е дали трябва да пия някакви допълнителни пробиотици? Благодаря предварително Simple Smile

# 55
  • Мнения: 4 734
Е. Коли живеят в дебелото черво на човек и много лесно при замърсяване могат да попаднат във влагалището... Когато обаче имаме силна имунна защита, тялото се справя с нашественика. Лошото е когато поради някаква причина (например бременност, болест) имунната ни система е отслабена... Тогава бактерията се развива и започват проблемите - цистити, полови проблеми - парене, сърбене, течения... За това се пие антибиотик, за да унищожи щама и после се вземат мерки да се засили имунната система... Това го казвам от моя опит и от проблемите, които съм имала с тази бактерия... Тя между другото не изчезва напълно, просто чака удобен момент да се развие... Но аз й хванах цаката, когато усетя още първи симптоми на заразяване (при мен започва с често уриниране), вземам Бисептол или Нилидикс... След 2-3 приема и я стопирам... Иначе ако я "изпусна" и става страшно... Едновременно с това мажа и с антимикотичен крем (най-добре с Тридерм)...  Peace

# 56
  • Мнения: 6 304
Тази бактерия е чревна. Това означава, че нормално живее в дебелото черво и обикновено е в малко количество и не причинява проблеми. Когато поради лоша хигиена, неправилно избърсване, анален секс , замърсени бельо и предмети и др. се пренесе във влагалищено или пикочната система, тогава вече има проблем. Бактерията  може да живее до 115 дни върху разни повърхности. Мухи и др. насекоми също могат да бъдат приносители. Замърсени храни и вода също. Фекалиите на други хора и животни също. Може да се предава при полов контакт. При мъжете най-добре е да се прави посявка на простатен и спермален секрет. Урината не е гаранция че ще покаже. Може да има бактериален простатит, а спермалния анализ също да не покаже че я има. Затова е най-добре открие ли се при жената, то и мъжът, партньорът , също да проведе курс на лечение. Лекува се с АБ. По време на лечението е добре да се пие пробиотик минимум  2 часа преди или минимум 2 часа след като сте изпили антибиотика. След като приключите с  приема на АБ, задължително се поставят за 10 дена свещички пробиотик. Така ще сте сигурни че ще се насели лактобацила във влагалището и няма да направите кандидоза. Аз съм лекувах микоплазма , уреаплазма и мноооогооо кандида. 20 дена пихме с мъжо антибиотици- Вибрамицин и Флажил - и после 10 дена влагалищно ползвах пробиотик. Сега няма и помен и от бацилите и от кандидозата, така че явно тази кандидоза не е чак толкова страшна. Мъжете рядко боледуват от кандидоза, но ако жената има чести рецидиви на кандидоза, тогава се изписва лечение и на мъжа, без значение дали има или няма оплаквания. За съжаление наскоро съм лепнала и 3 чревни бактерии, една от които е е.коли. Мъжа ми е животновъд и всеки ден е в контакт със всякакви мръсотии, така че нищо чудно. Доки ме предупреди, че понеже е много издържлива по разни повърхности, банята и тоалетната трябва да се измиват много добре с белина всеки ден докато трае лечението. Хавлиените кърпи след ползване да се хвърлят веднага за пране и да се перат по възможност на по висока температура или да се изгладят след това, за бельото е ясно. Мъжо също задължително е  на антибиотик. След антибиотика ми е изписано за 10 дена пробиотик влагалищно. Днеска ми е втори ден лечение и течението което имах видимо е намаляло, така че явно добре се повлиява. Ще пиша за резултата след около 10 дена. Съветът ми е да се лекувате и то навреме, вагиналните течения и цистити не са нито нормални нито безопасни. Провеждайте лечение задължително след микробиологично изследване. Така ще знаете какво точно лекувате , и няма да се окаже че пиете напразно неподходящи антибиотици. 10 дена след лечението повторете микробиологичното за да сте сигурни че сте се изчистили напълно. Партньора също да се лекува заедно с вас. Дано да съм помогнала на някой.

Общи условия

Активация на акаунт