Не може да ни се угоди май???

  • 7 357
  • 150
  •   1
Отговори
  • Мнения: 111
Чета последните теми в Клюкарника и какво ми прави впечатление - масово оплакване от всеки опит за промяна.
 Примери:
 1. Поставяне на "таван" за избор на екип. Значи лекарите, искащи безумни пари за да изпълняват професионалните си задължения са бели, а един от малкото напъни на здравното министерство за достъпно здравеопазване е грешен.
 2.  Трябвало да се регистрира газовото оръжие - драма! Искаме пък да си имаме оръжие , пък никой да не знае. После ако съседа се напие и ни гръмне кучето с газовия си пистолет ще ревнем срещу "управляващите" (Не, че регистрацията ще предотврати такива инциденти, но нерегистрираните поне ще бъдат глобени)
3. Момиче иска съвет за кандидатстване в определен университет - съветват я не да търси материали за подготовка, а връзки в университета.

 Всички искаме да живеем в наредена държава, ама някой друг да я подреди. Непрекъснато се дават примери за това как се живее "на запад", но сякаш не се осъзнава, че хората там живеят в обществото, което сами са си  построили. При всяка инициатива, която изисква от обикновения човек да спазва някаква дисциплина и ред, се вдига врява до небето. Искаме добро здравеопазване, ама предпочитаме да бутнем на ръка, а не да минем по каналния ред. Искаме  свястна социална система, ама  получаваме майчинство без да ни се полага и после ревем, че трябва да го връщаме. Искаме икономика на светло, ама  в нашата си фирмичка инструктираме продавачката да не пуска касови бележки за всичко  и я осигуряваме на минимална заплата, пък и даваме другото на ръка.
 Та общо взет, когато става въпрос за самия него , българинът иска всичко да му е поднесено на тепсия или ако не е, ще намери начин да изтарикатее, така че да не мине по каналния ред.  В същото време иска да живее в модерно и подредено общество, което се подчинява на някакви общоприети правила.
 Мислите ли наистина, че има  някъде по света такива "управляващи" , които ще могат да ни угодят на исканията? Мислите ли, че каквито и правила да се  измислят , щом ние самите ги заобикаляме нещата ще се променят?

Последна редакция: ср, 11 май 2011, 17:45 от *Oryx*

# 1
  • Мнения: 62
Не може.
Тая Елена Петрова що не се скри поне, след като я фанаха, а ми се блещи от екрана да ми се обяснява?
Ако не беше дала изявление, коментарите щяха да са:
Тая Елена Петрова не стига че я фанаха да кара пила, ами дори и кураж нямаше да излезе и да си признае. Покри се, мръсната пача!
Няма угодия. Няма оправия.

# 2
  • Мнения: 15 619
Така е.

# 3
# 4
  • София
  • Мнения: 17 281
Много хубава тема  Peace
Съгласна съм напълно с констатациите на авторката.
По същият начин беше в пушачи срещу непушачи, като приеха наредбата - аз съм непушач, обаче на какво се начетох от "нашата" страна .... Като не е забранено, що не е забранено; като въведоха ограниченията - ама що само толкова, то в квартала в малки кафенета сега пак ще се пуши; ама що така, ама що иначе. Пък наредбата си работи, аз съм си много доволна. Ама угодия няма.

Ломбардо, не помня някой да е искал Елена да се скрие и да не дава изявления. Може и някой да го е писал това, но мен лично тогава ме издразни тона и поведението й, не факта, че се показва по ТВ.

# 5
  • Мнения: 984
Хората са недоволни, защото нещата постоянно се правят необмислено и половинчато. Ето защо.
Много е просто.

Пример: японските ландшафтни архитекти, за да ситуират пътека в жилищен квартал първо засяват навсякъде райграс. После оставят хората сами да си утъпчат пътечките. А накрая на утъпканите пътечки постанят плочки с красиви бордюрчета. Така пътечката и полянката са вечни. Simple Smile

У нас: пътечките се поставят перпендикулярно на логиката. Огледайте се и ще видите, че е така. За това, образно казано, хората постоянно мърморят и са недоволни.

# 6
  • Мнения: 0
Чета последните теми в Клюкарника и какво ми прави впечатление:
1. Пълно е с филолози, написали повече отколкото прочели.
2. Пълно е с психолози с жълти книжки.
3. Пълно е с ядрено енергийни специалисти боравещи доста добре с фазомер.
4. Пълно е с перфектни домакини, които не са тук само когато спят.
5. Пълно е със секс богини двойници на Фидосова.
6. Пълно е с потребители мразещи расизма и негрите.
5. Пълно е със спам, понеже зомбитата от спам темата често навестяват и други теми.
6. Пълно е с едни и същи отегчителни стари дъвки, за това спирам, а не че не е пълно и с други отегчителни неща.
П.П. Горещо се надявам извънземните да не попаднат тук, че иначе никога няма да ги видим.

# 7
  • Мнения: 234
Извинявам се за спама,но нали съм зомбирана ще ми простите.
Ти от кой отдел си?

# 8
  • Мнения: 170
Peace Laughing Laughing Laughing
Сори, ама не можах да се сдържа! Blush

# 9
  • Мнения: 984
Чета последните теми в Клюкарника и какво ми прави впечатление:
...

Отличен 6...
Браво.
Идентифицирайки се диференцираш, не се ли усещаш. Laughing

# 10
  • Мнения: 654
Хората са недоволни, защото нещата постоянно се правят необмислено и половинчато. Ето защо.
Много е просто.

Пример: японските ландшафтни архитекти, за да ситуират пътека в жилищен квартал първо засяват навсякъде райграс. После оставят хората сами да си утъпчат пътечките. А накрая на утъпканите пътечки постанят плочки с красиви бордюрчета. Така пътечката и полянката са вечни. Simple Smile

У нас: пътечките се поставят перпендикулярно на логиката. Огледайте се и ще видите, че е така. За това, образно казано, хората постоянно мърморят и са недоволни.
newsm10 newsm10 newsm10 newsm10

# 11
  • София
  • Мнения: 17 281
Всъщност, ако недоволството ни е породено от това, което Мишона е описала, то това е едно положително недоволство, от тези, които водят след себе си прогрес и подобряване на статуквото.
Дано да е така.
Ама аз по-скоро на обичащи да помрънкват дами го отдавам  Laughing Дано аз да бъркам  Peace

# 12
  • Мнения: 15 619
Чета последните теми в Клюкарника и какво ми прави впечатление:
...

Отличен 6...
Браво.
Идентифицирайки се диференцираш, не се ли усещаш. Laughing
И той от оплаквачките. Оплаква се, че кеси в женски форум, и вси му изглеждат я дърти, я прости, я нещо друго. Че намери си друг тогава!

# 13
  • София
  • Мнения: 816
Мииии на мек х-- все дупката му крива. Laughing

# 14
  • Мнения: 4 300
Чета последните теми в Клюкарника и какво ми прави впечатление:
1. Пълно е с филолози, написали повече отколкото прочели.
2. Пълно е с психолози с жълти книжки.
3. Пълно е с ядрено енергийни специалисти боравещи доста добре с фазомер.
4. Пълно е с перфектни домакини, които не са тук само когато спят.
5. Пълно е със секс богини двойници на Фидосова.
6. Пълно е с потребители мразещи расизма и негрите.
5. Пълно е със спам, понеже зомбитата от спам темата често навестяват и други теми.
6. Пълно е с едни и същи отегчителни стари дъвки, за това спирам, а не че не е пълно и с други отегчителни неща.
 smile3544  newsm18 newsm56 newsm19 pletka
По точен портрет на ССФ- здраве му кажи:)

Общи условия

Активация на акаунт