Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Отговори
Здравейте,

Записах си час за фетална морфология при д-р Любомира Икономова в медицински център Фемина, не видях никакви мения за нея. Някой може ли да сподели впечатления ?

Много благодаря !

# 1
Здравей Криси, и аз имам час при д-р Икономова, може ли да споделиш впечатленията си?

# 2
Здравей Миа,

Всичко при мен е  ок или поне така предполагам Simple Smile ! Отношението и е беше добро, а относно професионализама, за съжаление няма как да знам със сигурност.
Пожелавам и при теб да е минало или  мине добре.

# 3
  • София, България
Аз днес бях при д-р Икономова за ултразвуков скрининг (11-14г.с.). Понеже аз също много търсих мнения за нея преди прегледа, но явно няма много, реших да споделя впечатленията си- докторката беше много внимателна, постоянно ми обясняваше кое какво е и как е, естествено аз също не мога да оценя от професионална гледна точка, но определено ми вдъхна много спокойствие. И за моя радост и изненада ми каза и пола на бебчо (макар и да ме предупреди че не е 100%). Надявам се да съм била полезна на бъдещите мами и нека всички чуваме само хубави неща при дофторите ни Simple Smile

# 4
  • София
Потвърждавам написаното дотук - много спокойно и леко преглежда, през цялото време обяснява всяко свое действие. Радвам се, че попаднах при нея.

# 5
Регистрирам се само за да разкажа за моя преглед при д-р Икономова-отидох при нея, защото преглеждаше в събота, не съм хейтър или нейн фен...., и няма да я коментирам по-нататък.
Датата е 02.07.2016г., аз съм в 17 г.с., на 40 год. съм и ми е първа бременност. След направен късен БХС, който показа 1:70 вероятност за синдром на Даун отидох на ранна фетална морфология при д-р Икономова по съвет на мои колежки, за да видя, че всичко е наред...
Прегледът започна с думите "и какво, идваш, за да избегнеш амниоцентезата, а?", което си беше вярно наистина, явно сценарият е добре познат.
Прегледът започна и по някое време докторката казва "нали знаеш, че бебето има цепка на устната". Е, не знаех, тя ми го съобщи по най-неприемливия начин, придружен с ехиден тон и усмивка. Само майки, които са получили такива новини знаят какво съм изпитала в оня момент. Прегледът продължи с констатации от сорта "бебето е с много малък малък мозък, с малка носна костица, нали ще дойдеш да те прегледам пак при другата ти бременност, имаш много околоплодна течност, коремът ти е много голям за 17гс., нали знаеш че дефектът на горната устна е свързан с дефект на небцето и с хромозомна аномалия".
Въобще, д-р Икономова постави диагноза за генетична аномалия на бебето, без направена амниоцентеза. Всички констатации за малката ностна костица, многото амниотична течност, дефектът на устната водеха само в една посока - синдром на Даун. След двудневно реване и четене достигнах до асоциация АЛА и проф. Анастасов, който ще оперира бебо.
Направих втора фетална при доц. Живка Карагьозова, която също потвърди за цепката на устничката, доц. Карагьозова няма какво да я хваля, сигурна съм, че всяка жена минала през кабинета й, знае за майчинското й отношение към бременните.
В кратце - направих Амниоцентезата в майчин дом, последваха контракции и диагноза "заплашващ аборт" след нея, нов прием в патологията на МД за задържане. След триседмично дълго чакане, резултатът от АЦ беше 46XY кариотип, без хромозомни аномалии, с други думи бебо е без генетични изменения.
При следващата ФМ във Фемина в 22 г.с., докато чакам д-р Светлана Врагалева - /невероятно внимателна е/, в коридора виждам ревяща бременна жена от Етрополе, заедно с детенцето й, а след нея вървеше познатото усмихнато лице на д-р Икономова. Стана ми жал за жената, схванах, че има някакъв проблем със сърчицето на бебето, но какъвто и да е бил проблемът съм сигурна, че начинът за съобщаването му от д-р Икономова е бил неправилния.
Та така д-р Икономова, най-вероятно от време на време си сверявате часовника във форумите за бъдещи майки и търсите мнения за себе си.
Моля Ви, преди да кажете неприятните новини на бременните майки, носещи живот в себе си, мислено си представете че на леглото за преглед сте Вие...
Очаквам да гушна сина си за пръв път в края на ноември 2016. Знам,че ме очакват операции и трудни моменти, но и също че ще си струва, и че с мен е АЛА.

# 6
Бях при нея на профилактичен преглед. По време на прегледа не коментираше състоянието ми, а това, че синът ще стане гей, защото го кърмя още. Държа се просташки, след което по телефона ме наплаши за резултатите от цинамазката, а като отидох на място се оказа, че е толкова сериозно след 3 месеца да отида пак и това е. Без обяснения и евентуални мерки. Отвсякъде перачница на пари и безразлично отношение, с такова впечетление останах  за манталитета в този център.

# 7
Аз лично, съм сменила толкова много гинеколози...по различни причини, една от които моето притеснение и смущение (не знам защо). Но!!! Доктор Икономова промени всичко това. През цялото време се държеше страхотно, обясняваше всичко дословно, много внимателно...Не мога да твърдя, че с всички е такава, може преди да е била нетактична, но със сигурност това е променено. Преди да я посетя ми я препоръчаха поне 3 жени и ще продължа да се доверявам на нейния професионализъм, изключително отношение и уважението ѝ към пациентите си.
Със сигурност тя ще бъде моят гинеколог дъъъълги години.

Редакция на ключовите думи на тема

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Активация на акаунт