Проблеми с бъбреците и пикочните пътища - 20

  • 51 609
  • 811
  •   1
Отговори
# 270
  • София
  • Мнения: 1 178
До НАДЕЖДА*

При нас как беше ситуацията:
В 17 г.с. откриха бъбречна аномалия и се започна ходенето по мъките- правих и амниоцинтеза да се изключи още някакво заболяване.
Диагноза първа: поликистозен бъбрек - и аз бях в истерия, нервни кризи и т.н.
До раждането на детето - колкото доктори, толкова мнения...
Детенце се роди живо и здраво в 36 г.с.
На 1м правихме цветна урография- резултат: бъбрека не функционираше, доц. Кюркчиева рече- ще го махам, аз се самоизписах от болницата с детето. Ходихме при проф. Панев в МА-той каза, че е голяма степен хидронефроза, но за съжаление тогава нямаше как той да оперира, понеже нямаше в МА детски анестезиолози. После се свързах с д-р. Момчилов.
Той оперира на 3м. детето. Опрерира на сляпо- каза, ако бъбрека е жив, ще го оставим.
Бил се усукал уретера, бъбрека с 5та степен хидронефроза, почти без паренхим.
Пиелопластика направиха, а именно: отрязали са пресуканата уретера (бъбрека е отделил още по време на операцията), свили за бъбрека оперативно и са зашили наново уретерата.
Сега е на 3г. детето: 2 рата цветна урография не показа подобрение на оперирания бъбрек, просто паренхима е малко..
При някои деца след пиелопластика нещата са по-добре.
Пожелавам ти късмет и много сила понеже ще ти трябва.

Как се предпазваме от инфекции- първо го кърми като се роди, понеже кърмата е най-щадяща за бъбрека. Аз кърмих до 1г2м. Родих със секцио и пак кърмих, така че всичко е въпрос на желание.
Просто настрой се да кърмиш, важно е, особено ако ще ви предстоят операции.
Сега не правим нищо особено- пие повечко вода, чистим пишчицата, да няма запек, да няма разтройсто и т.н.

# 271
  • Мнения: 2 891
Нямам какво много да добавя към писаното от 4ovek. Аз все още кърмя - Иво е на година. Ако се наложи престой в болница е малко трудно със задържането на кърмата, но всичко е въпрос на желание. Кърмила съм във всякакви пози, провесена над металната кошарка, стъпила на стойката на системата, с глава подпряна на играчка, възглавница и пр. Не знам дали на това се дължи, но и до ден днешен инфекция не е имал. Не се съобразих с изискванията на сестрите в отделението да кърмя под час. Кърмих си на поискване  Laughing Още ме помнят как скърцах с помпата в коридора на отделението посред нощите.
Спокойствие ти трябва сега. Така или иначе правиш всичко необходимо. Ситуацията ще се изясни след раждането.
За сведение, в общия случай хирурзите искат да режат, а нефролозите искат да чакат. Решението трябва да е твое.

# 272
  • Мнения: 3 181
Izvinjvam se, 4e pi6a na latinica, ne sam na mojat komp.
Kam Nadejda: Ne se 6a6kai, uspokoi se, vsi4ko ste bade ok. Ne se stresirai izli6no.
Mojt sin e roden s dvustrannn hirdonevroza 4-5 stepen+ uroterocele, v Bg vsi4ki nefrolozi i urolozi, bjha za spe6na i neotlojna operacija, zastoto ina4e ste zagubim babrecite i t.n.......edinstveno pediatarat ni d-r Subev be6e protiv. Dokato 4akahme s vrazki za operacijata v Pirogov se svarzah s prof. Marberger, koito be6e na protivopolojnoto na bglekarite mnenie, t.e. operacijata predi 1g. na deteto po-skoro bi uslojnila nestata, otkolkoto da gi podobri, i 4e 80 procenta ot decata s podoben problem(hidronevroza) go izrastvat. Radvam se, 4e se doverih na profesora. Sinat mi ne e pil lekarstva, izrastna problema. Karmen e do 1g. Ne e pil voda do 10meseca, zahranen e super bavno i vnimatelno, i sega ne yde vredni hrani, pie samo voda ili prjsno izceden sok, nikakvi kupe6ki konservanti.
I ne na posledno mjsto, polojitelnata nastroika na roditelite e mnogo vajna.

# 273
  • София
  • Мнения: 6 664
... Не се съобразих с изискванията на сестрите в отделението да кърмя под час. Кърмих си на поискване  Laughing Още ме помнят как скърцах с помпата в коридора на отделението посред нощите.
...
И правилно, ако се съобразиш с това изискване за кърмене под час, нито бебето ще е нахранено, нито кърма ще имаш задълго. Simple Smile
Надежда, наистина е важно и хубаво да кърмиш детето, ако имаш проблеми с това, ще се радвам да помогна - доброволен консултант по кърмене съм към НАПК, тук има и други координати:
http://www.podkrepazakarmene.com/

# 274
  • Мнения: 107
От цялото си сърце благодаря на всички ви за разбирането и силата които ми давате! Hug
Само много ме изтормозва това чакане за след раждането, ние междувременно пуснахме документи до професора във Виена- да видим и той какво ще каже като мнение...
Благодаря ви и за споделените лични истории, дано само хубави занапред да имаме! Praynig
Оливе, наистина ще се нуждая от подрепа и съвети за кърменето, защото първото ми дете така и не засука от мен (сигурно аз не правех нещо както трябва), а и нямах достатъчно кърма, въпреки че се цедях 8-9 месеца, но и дохранвах с АМ.

# 275
  • София
  • Мнения: 6 664
На линия съм  Simple Smile, хубаво е преди това да почетеш малко материали за кърменето, ето няколко линка:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=1844.0
http://www.podkrepazakarmene.com/c/%D1%81%D1%82%D0%B0%D1%82%D0%B8%D0%B8
http://xedra.wordpress.com/bf/

# 276
  • София
  • Мнения: 1 724
Олив, не бях се заглеждала в лентичката- поздравления за начина, по който помагаш! Минала съм през това да не знаеш как да продължиш да кърмиш и хора като вас са безценни....
извинявайте за офа!

# 277
  • Мнения: 5 531
Олив, не бях се заглеждала в лентичката- поздравления за начина, по който помагаш! Минала съм през това да не знаеш как да продължиш да кърмиш и хора като вас са безценни....
извинявайте за офа!
newsm10 и аз тамън 2 пъти - на 21г родих и си нямах и на идея как се гледа бебе, какво да правя с кърменето - бебето врещеше щом се опитвах да го кърмя, и така за по-малко от месец минахме на АМ. С Мария положението беше подобно. Сега с третото дете, въпреки яките контракции и болки първите дни, и въпреки че се разраних до кръв не се отказах и вече 1,1г се кърмиме успешно, благодарение на съветите на такива консултатни. Така че успех на НАДЕЖДА ще се справиш с малко повече упорство.
А ние утре сме на уролог с баткото, за всеки случай. Не мисля че има проблем, болките в бъбрека бяха само един ден, но по добре да съм сигурна че е здрав, че заминават на лагер и там няма кой да ги обгрижда както аз. А и пак е с разни видове стрептококови инфекции и пообострен артрит.

Последна редакция: чт, 30 юни 2011, 15:30 от marychery

# 278
  • Мнения: 4 202
Oлив, наистина, консултантите като теб са безценни. Аз първите месеци постоянно бях в контакт с поне 2ма консултанти  Blush и ей на още се кърмим. Да знаеш, че си запазвам правото да те тормозя и теб, че пак ми изникват едни въпроси в главата  Hug

Ние в края на другата седмица сме при Лилова, да видим ще спре ли профилактиката с Бисептол  Thinking
Да ви кажа, много ми е мъчно, като се замисля, че детето ми откакто е родено няма ден без да е пил антибиотик, знам, че има и много по-страшни неща, даже мъжът ми все ми се кара, че е добре и ще бъде здраво дете, като изпадна в момент съжаление Confused

marychery, дано голямото момче е добре и да си изкара страхотно лятото, никакви болести  Naughty

# 279
  • София
  • Мнения: 6 664
Благодаря, момичета! Hug
red shoe, няма проблем, пиши ми.

# 280
  • София
  • Мнения: 1 178
До Red shoe

Пиши дали си доволна от Лилова и колко се плаща при нея. Ние ходим при Буева, но при нея е много скъпо- 70 лв.

# 281
  • Мнения: 5 531
4ovek по спомени мисля че платих 80 или 90 лв. преди няколко месеца за преглед при Лилова. Аз лично  няма да казвам доколко съм доволна - каза си мнението за нашият случай, прегледа бебето на ехограф. Преди 2г и каката гледа, в интерес на истината тя беше специалиста който каза че в нашият случай трябва да се повторят изследванията и излезе права. След нейната консултация д-р Мирчов се съгласи на изследвания и оперативно решаване на нашият проблем.

# 282
  • София
  • Мнения: 1 178
Аз от една позната майка в Пирогов знам, че именно Лилова е открила, че детето има урологичен проблем. До тогава го лекували от пневмония, а то се оказало проблем с бъбреците.
Ние трябва да се наблюдаваме на ехограф на 6 месеца, а аз го водя на 1 г...
Ходили сме и при д-р Тасева (Панталеймон, Пирогов), но тя е специалист по ехография, не е уролог, но е доста добра.

# 283
  • Мнения: 4 202
4ovek, както marychery ти е казала 90 лв е преглед+ехограф, без ехограф 60.
Доволна съм от нея, тя следи сина ми от раждането. Добър лекар е, а и като човек е много симпатична. Не мога да я сравня с Буева, защото не сме го водили при нея, но от това, което съм чела тук и 2те си имат своите симпатизанти и противници  Peace

Аз също съм намислила да го заведа при д-р Тасева, но изчаквам да минат поне 6 м. от ЯМР, което правихме април.

# 284
  • Мнения: 35
Здравейте, не съм вярвала че ще ми се наложи да пиша в темичката ви, ама ето...факт, тук съм и аз. В понеделник се роди синчето ми, всичко мина нормално. Още същия ден му направиха ултрашау на бъбречетата и се видя че и  на двете има разш. легенчета, хидронефроза 2. Днес преди да ни изпишат пак го погледнаха и казаха че от понеделник до сега не са се разширили, което било добре. На преглед сме след 4 седмици. Доктора каза че се надява, малкия да израсте проблема, но докато навърши 1 година трябва да го следим. Много ми е притеснено, чета в нета какви ли не неща, от които ми става все по зле, и по зле......
Сигурно между вас има майки с моя проблем, надявам се да се включат и да ми дадат съвет и насока. Благодаря предварително.
Незнам дали има значение, но малкия си пишка съвсем нормално.

Общи условия

Активация на акаунт