Въпроси относно раждане...

  • 3 855
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 99
Здравейте Simple Smile
Вече съм в края на 7 месец и вероятно съм най-не информирания и не ориентиран човек на света!
Не знам какво и кога следва да направя относно предстоящото раждане.  Embarassed

Кой преценява какво ще е раждането /секцио или нормално/ - наблюдаващия ме лекар или евентуално този, който ще проведе раждането? Наблюдаващия ме гинеколог не изражда, но той доколкото знам трябва да ми издаде нещо като направление за раждане – в това направление вписва ли се какво ще е раждането или се решава в последствие?
Нямам никакви впечатления нито от лекар, нито от болница, но ако все пак реша да си избера някакъв лекар за раждането, кога и как трябва да го посетя? Звъня и питам може ли да се консултирам с него/нея или...? има ли някаква процедура?
А, ако не избирам лекар... направо отивам накрая или...?!
При секцио по медицински причини задължително ли се избира лекар?
Има ли значение при кой очен лекар ще отида за консултация или той задължително трябва да е препоръчан от гинеколога? Очния лекар следва ли да издаде някаква бележка със становището си или просто в разговор ми казва какво е положението?

Преди около 2 години на една колежка в университета и предстоеше раждане и на въпроса къде ще раждаш отговори "не знам, като му дойде времето ще звъннем в бърза помощ и където ме заведат"!!! Тогава бях много шокирана, а днес съм вероятно по-не ориентирана и от нея...  Blush колкото повече време минава, толкова повече изпадам в паника...  Sad
Ще съм много благодарна, ако внесете малко яснота, доста рових, но не открих необходимата ми информация...
 Praynig

# 1
  • София
  • Мнения: 44 097
Хубаво е в 9 месец да посещаваш лекаря, при когото ще раждаш, ако разбира се смяташ да избираш лекар/екип. Тотгава той ще прецени как ще раждаш, ще се познавате, ще ти издаде направленията и т.н.
Иначе ако от наблюдаващият отиваш  направо за раждане, той ще пише за какво раждане те праща.

Аз лочно съм  раждала без избор, така че всъщност освен с варианта да ходиш 1 месдец или повече при лекаря, при който ще раждаш, друго не знам, как точно... но  имай предвид, че на някои места го има като изискване, последният  месец лекарят да те е наблюдавал.
И да, със сигурност е добре от рано да го посетиш поне и да се разберете...
Иначе...може да се окаже и че не е  на линия  и да искаш да го избереш. Предполагам и в последният момент може да си платиш избор, но ще са напълно непознати хора...и изборът ест ще е по-ограничен.

Не, при секцио по мед. показатели, не си задължена да избираш екип. Освен може би в частните...там не знам да има изобщо вариант без избор.


Имаш проблеми с очите ли? Ако да - най-добре при твоят си лекар или просто при добър такъв. Ако  счете, че трябва да раждаш секцио зарради очи, със сигурност ще трябва да  ти издаде съответните документи... Ако отидеш с направление от гинеколога, да той ще върне със становище, ако просто отидеш и си платиш и нямаш проблем, може и съвсем устно да ти каже, че няма причини за секцио.

Хубаво е да се ориентираш вече към болница.
Аз раждах в Тина Киркова - Света София сегашната т.н. първа АГ болница. Доволна съм, бих раждала пак там.

Прецени първо с или без избор ще раждаш. В държавна или частна болница искаш. Искаш ли след раждането детето да е при теб, искаш ли да кърмиш, искаш ли бащата да е до теб при раждането, искаш ли евентуално водно раждане - във вана, прочети някои отзиви за основните болници. Като се ориентираш към болница - прочети за препоръчаните лекари в нея... и се свържи с 2-3 които най-ти хванат вниманието... и избери 1 от тях ако ще раждаш с изобр...ако не обърни внимание предимно на мненията за дадена болница без избор на екип какво е отношението.

http://www.bg-mamma.com/index.php?board=19.0 - тук има мнения за болници и специалисти.

# 2
  • Мнения: 99
Благодаря Angel_Dust  Simple Smile
Пишеш, че си раждала без избор на лекар - при нормално раждане без избор кога се посещава болницата избрана за раждане? Ако е на финала, то тогава май по-добър вариант е с избор, поне ще имам предварителна яснота...
Благодаря за отговора още веднъж Hug

# 3
  • Мнения: 9 481

Кой преценява какво ще е раждането /секцио или нормално/ - наблюдаващия ме лекар или евентуално този, който ще проведе раждането? Наблюдаващия ме гинеколог не изражда, но той доколкото знам трябва да ми издаде нещо като направление за раждане – в това направление вписва ли се какво ще е раждането или се решава в последствие? -наблюдаващия те, но зависи и как тръгнат нещата..
Нямам никакви впечатления нито от лекар, нито от болница, но ако все пак реша да си избера някакъв лекар за раждането, кога и как трябва да го посетя? Звъня и питам може ли да се консултирам с него/нея или...? има ли някаква процедура? -има теми за всяка болница в страната-в здравния подфорум.
А, ако не избирам лекар... направо отивам накрая или...?! -еми да..нали не мислиш да раждаш вкъщи.
При секцио по медицински причини задължително ли се избира лекар? не
Има ли значение при кой очен лекар ще отида за консултация или той задължително трябва да е препоръчан от гинеколога? Очния лекар следва ли да издаде някаква бележка със становището си или просто в разговор ми казва какво е положението? -да, издава ако с-ето ти изисква раждане чрез секцио.

Преди около 2 години на една колежка в университета и предстоеше раждане и на въпроса къде ще раждаш отговори "не знам, като му дойде времето ще звъннем в бърза помощ и където ме заведат"!!! Тогава бях много шокирана, а днес съм вероятно по-не ориентирана и от нея...  Blush колкото повече време минава, толкова повече изпадам в паника...  Sad
Ще съм много благодарна, ако внесете малко яснота, доста рових, но не открих необходимата ми информация... е тук вече не ти вервам...достатъчно си активна във форума, бива за 7 месеца да прочетеш това-онова..пък да кажеш, че няма ТУК точно инфо Rolling Eyes......Как ще си гледаш бебето??? newsm78
 

# 4
  • София
  • Мнения: 44 097
the ladybird - аз пренасях, така че от денят на терминът ходех всеки ден на записи, безплатни, до тогава не бях ходила в болницата, на третият ден ми казаха, че съм с хубави контракции и да се качвам да раждам... аз не ги усещах почти...т.е. усещах по нещо на час-два...

иначе общо взето ако е нормално - при изтичане на води или редовни контракции на 5-6 мин се отива, или недай боже при кръвоизлив., ако е преди термин, или ако е секцио, вече ще ти обясни наблюдаващият те, кога отиваш да ти насрочат дата.Ако пренасяш - като мен от денят на термина ходиш на  записи на тоновете.

# 5
  • Мнения: 99
"е тук вече не ти вервам...достатъчно си активна във форума, бива за 7 месеца да прочетеш това-онова..пък да кажеш, че няма ТУК точно инфо ......Как ще си гледаш бебето??? "

Тук има инфо за много неща, но в никоя от разгледаните до сега теми не съм видяла инфо за това дали не трябва да се посети избраната болница по-рано от решаващия момент! За мен е странно да отида чак когато всичко започне и като жена, която не се е сблъсквала с това до сега е логично да искам да знам какво да очаквам!
Относно последния ти въпрос - не му схванах логиката! Какво общо има тук как ще си гледам бебето!!!

# 6
  • София
  • Мнения: 44 097
the ladybird - ако си без избор на екип за какво ще посещаваш по-рано болницата? не си виждала болница ли?
иначе има дни на отворени врати... в Тина Киркова има  нещо наречено Училище за бременни...което не е училище и е лекция  кога да тръгнеш към болница, как се води раждане, какви са вариантите, за престоят след това и бърза обиколка на болницата... може би би ти помогнало нещо такова..

# 7
  • Мнения: 99
the ladybird - ако си без избор на екип за какво ще посещаваш по-рано болницата? не си виждала болница ли?
иначе има дни на отворени врати... в Тина Киркова има  нещо наречено Училище за бременни...което не е училище и е лекция  кога да тръгнеш към болница, как се води раждане, какви са вариантите, за престоят след това и бърза обиколка на болницата... може би би ти помогнало нещо такова..


Не мога да отговоря логично защо, но ме е страх от отиването направо в болницата... мисля да проуча по-обстойно мненията от темите за лекари и да си избера някой, и да го посетя пък... сигурно звуча глупаво, но си е на психологична основа...
Първо ще отида на очен лекар и ще се консултирам с наблюдаващия ме да видим какво раждане е най-добре в моя случай пък после ще го мисля...
Много благодаря  Hug

# 8
  • София
  • Мнения: 44 097
 е, да ако си с избор то е ясно...ако си без...няма за какво да ходиш предварително просто Simple Smile
Успех в избора Simple Smile

# 9
  • Мнения: 9 481

Тук има инфо за много неща, но в никоя от разгледаните до сега теми не съм видяла инфо за това дали не трябва да се посети избраната болница по-рано от решаващия момент! За мен е странно да отида чак когато всичко започне и като жена, която не се е сблъсквала с това до сега е логично да искам да знам какво да очаквам!
Относно последния ти въпрос - не му схванах логиката! Какво общо има тук как ще си гледам бебето!!!

Ами не четеш(или изобщо) където трябва...ей ти подфорума с един куп теми за всяка болница на територията на държавицата ни...пък като не видиш въпроса, който касае теб, зададен от др. мама-еми питай  в съответната тема за болницата..Rolling Eyes И затова.., да кажеш, че информация по въпроса няма-е просто смешно.
http://www.bg-mamma.com/index.php?board=19.0

Логиката на последния ми въпрос, кореспондира с предходния диспут за бременност-раждане-т.е. четене на инфо..та в тази връзка..ама пък може на интуиция да разчиташ или на "еднасъседкатакаказа.ком"..Rolling Eyes-затова попитах..

# 10
  • Мнения: 303
За твое успокоение, когато влезнеш в 9 месец, може да отидеш в консултацията на болницата. Ще те прегледат и ще обсъдите въпросите, които те интересуват. Това е вариянта, ако си без избор на екип.

# 11
  • Мнения: 1 243
ако не избереш екип, не виждам как би могла да отидеш на предварителен преглед при лекаря, който ще води раждането.. просто той може да не е на смяна, когато започнеш да раждаш и в такъв случай няма сила на земята, която да ги доведе в болницата! Wink
(последното е шега, разбира се!)

наистина можеш да отидеш в един от дните на отворените врати... ще разгледаш какво представлява болницата отвътре, ще се запознаеш с обстановката и може да ти стане по-спокойно!
:–)

# 12
  • София
  • Мнения: 17 592
Ами ако нямаш някакви предварителни впечатления от някой лекар, първо решаваш КАК ще раждаш, после - КЪДЕ и тогава - ПРИ КОЙ.

С други думи казано - дали искаш оперативно или вагинално родоразрешение. Ако се спреш на първото - дали ще търсиш някакви показания за него или просто ще си платиш. Ако искаш да се пишат някакви измислени показания, трябва да говориш с лекар по въпроса как и кой трябва да ги впише - не знам как става това, но питай наблюдаващия те лекар, може и да те насочи...

# 13
  • В сърцето на моите съкровища...:)
  • Мнения: 622
Аз процедирах по следния начин....
Следях си бременността при моята лекарка от началото до самият край. Тя ме информираше за всичко,касаещо състояние ми , нужната документация и необходимите изследвания. През тези 9 месеца определено изчистих всякакви въпросителни, при посещението си на консултациите, които имах при нея. Тя беше определила ориентировъчно как ще преминат фазите на раждането ми, с оглед на проследената ми бременност и така, ми обърна внимание на моментите, на които да се съсредоточа в големия ден. 
В 7 месец реших да посетя ''отворените врати'' на болницата,която си бях избрала за раждането,за да съм запозната с условията и да не ми е стрес в самия ден. Бяха мнооого любезни хората и откликнаха на всякакви въпроси.  Hug 
Реших да си избера акушерка за раждането. Срещнахме се месец преди раждането,да се запознае с моят казус, да уточним моментите в манипулациите и да съм запозната с какво да подготвя за раждането.
И тук е моментът да кажа,че съвсем не съжалявам,а напротив останах с изключително приятни впечатления от целият екип!  Peace Раждането ми мина много бързо!

Желая ти успех и дано намериш правилната формула за себе си!   bouquet

# 14
  • Мнения: 3
Здравейте , имам един въпрос бременна съм в 7-ми месец след 10 дена влизам в 8-ми , а детето си седи седалищно и не ще да се завърти . Дали има още време в което да се обърне и да не ме режат , защото имам една операция от тежък перитонит ? А и при положение , че остане седалищно секциото ще го планират ли или ще чакат да започна да раждам ? Благодаря предварително!!!

Общи условия

Активация на акаунт