С какво се предпазвате от нежелана бременност?

  • 4 030
  • 22
  •   1
Отговори
  • Мнения: 0
Споделете ако използвате хапчета дали се чувствате добре от тях и  имате ли някакви странични ефекти  и изобщо как се предпазвате - хапчета ,спирала , презервативи , прекъснат полов акт?

# 1
  • Мнения: 22
Хапчетата си ги ползвам от години. Още на 16-17-годишна ми ги предписа доктора  с лечебна цел за урегулиране на цикъла и от тях даже ми пораснаха доста гърдите. По-късно започнах да ги ползвам и за целта, за която са - противозачатъчната, сменяла съм всякакви през годините, никое не ми подейства напълняващо както по принцип казват, че имали като страничен ефект. Както казах по-горе доста ми пораснаха някои неща  Laughing Не ме е боляла глава от тях.

# 2
  • Мнения: 198
Хапчета. Ясмин конкретно. Вече над 4 години. Чувствам се много добре, не съм имала негативни странични ефекти, а само положителни, например вече не усещам ПМС, апетит, болки в гърдите и задръжка на вода нямам почти, знам кога ще ми дойде до минута и мнава адски леко и доста кратко. В дългосрочен план не знам какви ефекти има, надявам се да не срещна поражения в бъдеще. Предписано е да се посещава мамолог на всеки 6 месеца, но не съм ходила почти година и мисля да отида скоро. Не пуша много, така че и с това нямам голям проблем. Но е много индивидуално, чувала съм всякакви неща. Въпреки, че ги пия и ми действат добре си имам едно наум и понякога се притеснявам дали са чак толкова безобидни. Предпазване с прекъснат акт е ненадеждно според мен, а с презервативите лично аз имам проблеми, защото винаги правя реакция и не ми е ок след употреба. Та искам не искам съм на хапчета:)

# 3
  • Мнения: 1 129
Прекъснат полов акт. Хапчетата не ми влияят добре на организма. Пробвала съм какви ли не...

# 4
  • София
  • Мнения: 44 096
ясмин, от години... чувствам се прилично, но ги пия по принуда...иначе не бих.

# 5
  • Мнения: 3 929
Хапчета никога не съм приемала. Пазим се с презервативи.

# 6
  • Мнения: 77
с прекъснат полов акт.засега все още не ми се иска да започвам с такива хапчета Grinning

# 7
  • Мнения: 198
Момичета, не ви ли е страх с прекъснатия полов акт? На мен все ми се струва много рисков начин.

# 8
  • Мнения: 513
Момичета, не ви ли е страх с прекъснатия полов акт? На мен все ми се струва много рисков начин.

Ами, за страх си е. Ние се пазихме дълго време така, докато неочаквано забременях. Както се казва, белята един път става. Оттогава се пазим по друг начин  Mr. Green

# 9
  • Мнения: 1 129
Момичета, не ви ли е страх с прекъснатия полов акт? На мен все ми се струва много рисков начин.

Изобщо не ме е страх. Първо не ме е страх от забременяване, но попринцип когато познаваш партньора си вероятноста е много малка. Вече 2 години това е единствената предпазна мярка, която взимаме и никога не съм ималадори съмнение, че може да е станало нещо (даже и при закъснение на МЦ)

# 10
  • София
  • Мнения: 44 096
да, разковничето е дали те е страх от забременяване, когато не и когато си казваш...е и да стане...ще имаме още едно,  няма проблем разбира се Wink
или когато със същата лекота си казваш...еее и да стане нещо....ми  има аборти - лесна работа....

# 11
  • Мнения: 1 129
да, разковничето е дали те е страх от забременяване, когато не и когато си казваш...е и да стане...ще имаме още едно,  няма проблем разбира се Wink
или когато със същата лекота си казваш...еее и да стане нещо....ми  има аборти - лесна работа....

Не ме е страх, но съм против аборти и не е никак лесна работа...не искам и да знам. Разковничето е в партньора ти и в това до колко добре познаваш неговото и своето тяло. Усещам мъжа си всеки път, той също усеща себе си. Както казах за 2 години не съм имало и най-малко съмнение, че може да е станало нещо.  Peace

# 12
  • София
  • Мнения: 44 096
да, усещнето е за свършването, това е ясно...проблема е  дали  би имало отделени по-рано единични сперматозоиди...това вече няма как да се усеща...и това всъщност е основният риск при това пазене, така е никога не може да си на 100% сигурна...

не чета лекции... и ние преди малкият 1 година така се пазихме и дребното стана съвсем целенасочено...обаче оценявам, че няма как да пренебрегна риска напълно и особенно когато ми закъснява/ше(а това при мен е редовно)  винаги съм имала някакви съмнения.

# 13
  • Мнения: 1 129
И на мен редовно ми закъснява и за това спрях със съмненията. Що се отнася до риска никое средство не е 100% така или иначе няма как да си напълно сигурна. Имам близка приятелка, която забременя след 2 години непрестанно използване на противозачатъчни. Не смятам, че четеш лекции  Grinning

# 14
  • София
  • Мнения: 44 096
мда с малката подробност, че хапчетата статистически поне се водят с около __% сигурност, а прекъснатият полов акт с  около 50-60% май.. беше....Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт