до мамите в Канада

  • 1 531
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 452
Емигрантите се толерират особено много. Не се 4увства дискриминация на каквото и да е ниво.

Това сериозно ли го мислиш? Аз съм на различно мнение по въпроса....

Лаура, моите впе4атления са от Торонто. 4увала съм, 4е в градове с по-малко емигранти нещата стоят по друг на4ин.

Аз говоря по принцип, а не конкретно за себе си или за семейството си.
Дискриминация съществува, като се започне от "явната" дискриминация спрямо чужди специалисти, мине се през "тайната" дискриминация при назначаване на работа; и се стигне до това, к. казва мама Кенга - лошо отношение на обществеността  поради наличието на акцент или поради това, че името ти завършва на "ов"/"ова".

# 16
  • Мнения: 810
В Квебек с тия французи какво друго може да се очаква. Не знаех обаче, че е толкова зле.
В САЩ, в големите градове поне, ако имаш акцент, но говориш езика на високо ниво те харесват още повече! Дискриминацията, ако въобще мога така да се изразя, тук според мен е от умни към глупави хора и с това се изчерпва /от това, което аз съм видяла/. Което е така навсякъде. Към мен никой не е отправял коментари, нито към някой от чуждестранните ми приятели. Ако някой го направи, то е някакъв перко, който не си държи езика зад зъбите. А за проблеми с намиране на работа и дума не може да става, гледат ти резумето и знанията, никой не гледа дали може да ти произнася името.

# 17
  • Мнения: 11 314
Ами то на нас с мъжа ми  мечтата ни е точно Нова Зеландия, но пък за там съвсем незнам как става newsm78 А и какви са условията?
Питай Майка на ЛС = тя е така с мъжа си в Нова Зеландия

# 18
  • Мнения: 3 271
Емигрантите се толерират особено много. Не се 4увства дискриминация на каквото и да е ниво.

Това сериозно ли го мислиш? Аз съм на различно мнение по въпроса....

И аз. Но явно нещата са доста относителни

# 19
  • Мнения: 3 271
А за проблеми с намиране на работа и дума не може да става, гледат ти резумето и знанията, никой не гледа дали може да ти произнася името.

Аз имам впечатления и примери (и то доста конкретни) за обратното на това твърдение. Говоря за за Торонто.

# 20
  • Мнения: 994




 За САЩ единствения легален на4ин е 4рез лотарията за Зелена карта (ако сте късметлии). В противен слу4ай отнема години докато се легализираш, може да се наложи семейството да е разделено през този период. Затова трябва внимателно да си направите избора.



това въобще не е вярно!

# 21
  • Мнения: 994
За децата обаче чувам много добри отгласи за канадско, че е чистичко, спретнато и БЕЗПЛАТНО  Shocked за много неща (здраве, градини и тн).


погледни и какви данъци обаче плащат в Канада  за тези "безплатни" услуги Wink

аз не мога да кажа със сигурност къде е по-добре в САЩ или Канада - във втората със сигурност обаче не бих живяла, защото е много студено!!!!
Иначе за Канада съм чувала какви ли не неща, имам и много приятели канадски българи, които са се ориентирали насам най-вече заради работата и повечето пари - поне те така казват...

# 22
  • Pierrefonds, CA
  • Мнения: 802
..погледни и какви данъци обаче плащат в Канада  за тези "безплатни" услуги Wink
..

С тези данъци направо ни убиват  #2gunfire . А къде отиват парите  - за строене на Олимпийски стадиони в Trois- Rivieres , Gatineau , Sherbrooke... - никога обаче не е имало стадиони там..,  и др. такива - парите в дж. на политиците --- то затова и падна кан. правителство и сега са в пред. кампания и лъжат пак народа   #2gunfire

# 23
  • Мнения: 449
Здравей Мона! Аз живея в Канада от 2 месеца и още не мога да преценя реално живота тук. За това ще оставя да изразят мнението си живялите по-дълго от мен тук българки. Информация за Нова Зеландия можеш да получиш на този сайт http://www.ide.li/modules.php?name=News&new_topic=38 , както и да задаваш въпроси във форума за Австралия. Там могат да ти дадат инфо за Нова Зеландия. Аз имам приятелка, която живее там от 5 год. Замина сама и е много доволна от живота там.

# 24
  • Мнения: 636
За САЩ единствения легален на4ин е 4рез лотарията за Зелена карта (ако сте късметлии). В противен слу4ай отнема години докато се легализираш, може да се наложи семейството да е разделено през този период. Затова трябва внимателно да си направите избора.

това въобще не е вярно!

Би ли ни разказала какви други на4ини за Перманентно Легално Пребиваване с право на работа има в САЩ? Аз зная само един - придобиване на Зелена Карта, за която или 1. трябва да кандидатстваш от територията на САЩ след като си прекарал години (в много слу4аи разделен от семейство) с разни временни туристи4ески, работни или студентски визи (с ограни4ени права),  или 2. да я спе4елиш от лотарията.

Ще ми е много интересно да разбера, ако не те затруднява.
Благодаря.

Последна редакция: вт, 06 дек 2005, 02:42 от Gery R.

# 25
  • usa
  • Мнения: 2 113
За децата обаче чувам много добри отгласи за канадско, че е чистичко, спретнато и БЕЗПЛАТНО  Shocked за много неща (здраве, градини и тн).


погледни и какви данъци обаче плащат в Канада  за тези "безплатни" услуги Wink

аз не мога да кажа със сигурност къде е по-добре в САЩ или Канада - във втората със сигурност обаче не бих живяла, защото е много студено!!!!
Иначе за Канада съм чувала какви ли не неща, имам и много приятели канадски българи, които са се ориентирали насам най-вече заради работата и повечето пари - поне те така казват...

аз пък имам редица приятели - и легално живеещи в щатите българи, и американци по рождение, които се ориентират към преместване в канада. така че нека не правим генерални изводи къде трябва да отидем да живеем всички в купом, защото там е най-добре. както е казал народът "всеки влак си има пътници"... животът във всяка държава има своите предимства и недостатъци. къде за мона ще е по-добре да имимгрира, никой не знае. толкова много неща зависят от чистия късмет и случайност...

# 26
  • Мнения: 400
Би ли ни разказала какви други на4ини за Перманентно Легално Пребиваване с право на работа има в САЩ? Аз зная само един - придобиване на Зелена Карта, за която или 1. трябва да кандидатстваш от територията на САЩ след като си прекарал години (в много слу4аи разделен от семейство) с разни временни туристи4ески, работни или студентски визи (с ограни4ени права),  или 2. да я спе4елиш от лотарията.

Ще ми е много интересно да разбера, ако не те затруднява.
Благодаря.



Gery R, e!, И да се ожениш за американец, разбира се Wink  Hug

# 27
  • Мнения: 400
Естествено, че не можем да обобщаваме, защото за всеки е различно! Момичето все пак пипита - и ние отговарме!  Naughty Wink

# 28
  • Мнения: 703
Ей, че сте се развихрили Laughing
Ами аз и в двете държави съм била, като в Канадско само за малко де, ама не мога да кажа къде е по- добре. Верно си е до късмет, а и хора- всякакви, всеки си знае за него си! Аз просто събирам мнения/ впечатления Wink
У. звезда, Каролина, мерси за инфо-то! Ще проверя и там как стои въпроса Grinning
ПС. След посочения линк, мисля да се откажем от НЗ Mr. Green

Последна редакция: вт, 06 дек 2005, 12:47 от mona

# 29
  • Мнения: 994
За САЩ единствения легален на4ин е 4рез лотарията за Зелена карта (ако сте късметлии). В противен слу4ай отнема години докато се легализираш, може да се наложи семейството да е разделено през този период. Затова трябва внимателно да си направите избора.


това въобще не е вярно!

Би ли ни разказала какви други на4ини за Перманентно Легално Пребиваване с право на работа има в САЩ? Аз зная само един - придобиване на Зелена Карта, за която или 1. трябва да кандидатстваш от територията на САЩ след като си прекарал години (в много слу4аи разделен от семейство) с разни временни туристи4ески, работни или студентски визи (с ограни4ени права),  или 2. да я спе4елиш от лотарията.

Ще ми е много интересно да разбера, ако не те затруднява.
Благодаря.



не съм се делила и ден със съпруга си - когато му предложиха работа и му изкараха работна виза, изкараха придружаваща виза и за мен, без абсолютно никакъв проблем - никой не е искал да ни дели.
не сме със зелена карта и сме вече 8 години тук абсолютно легални.
повечето от приятелите ми българи тук са с визи - легални. кой дошъл да учи, кой да работи и си живеят с години. не съм чула за някого, на когото да са отказали виза и да разделят семейства.  напровти имам приятели дошли от Канада - те са живяли година и повече разделени, защото са отказвали виза на жената...

Общи условия

Активация на акаунт