Гинекологичен преглед по здравна каса

  • 7 162
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 120
Здравейте! Искам да отида на преглед с направление от ЛЛ. Въпросът ми е в това направление влиза ли ултразвук и цитонамазка или трябва само едно от двете, а другото се заплаща? На мен гинекологът ми каза, че в направлението влиза само ултразвук, а цитонамазката трябва да си я платя. Така ли е?  И ако сте си плащали цитонамазката- каква цена? Благодаря!

# 1
  • Мнения: 1 897
Не съм ходила на гинеколог по ЗК от 5г.,но тогава влизаше ултразвука,а за цитонамазка и микробиология платих по 2лв.Сега незнам дали е така.

# 2
  • Мнения: 120
Благодаря за отговора mama na hrisi, ако ставаше въпрос за 2 или 5 лв. въобще нямаше да отварям дума, но аз отивам с направление и ми казаха,че ако искам и цитонамазка доплащам 25лв., а в направлението се включва само гинекологичен преглед и УЗ. Дано се включи някой с актуална информация.

# 3
  • Мнения: 1 897
Благодаря за отговора mama na hrisi, ако ставаше въпрос за 2 или 5 лв. въобще нямаше да отварям дума, но аз отивам с направление и ми казаха,че ако искам и цитонамазка доплащам 25лв.
Според мен не е възможно,аз на частно давам по 10лв. за цитонамазка.Най-добре отиди да попиташ при друг гинеколог.

# 4
  • SOFIA
  • Мнения: 158
Аз си правих профилактичен АГ преглед в началото на месеца. С направление- платих 6,40 за  преглед +ехограф+ехограф  на гърдите  , цитонамазка и микроб.изследване. Между др. миналата година платих 7,50 лв. за цитонамазка при същата докторка.Тя ми обясни че по здравна каса имам безплатен преглед и също ако трябват някакви изследвания/2-та лв. в лаборатория не се броят /, но за цитонамазката се плаща. Не знам защо ми е взела толкова сега , аз и 10лв. бих платила.За сравнение попитах в б-ца "Вита" работят ли със ЗК  и ми отговориха също - че прегледа ми бил безплатен а за цитонамазка  да платя има - няма 85-90 лв.Може би и твоят лекар да е от подобен "ранг" клиника или болница.  Аз просто бях в 25 п-ка.

# 5
  • Мнения: 219
Здравейте, вълнува ме тази тема, ако някой има актуална информация ще съм благодарна. Какво влиза, колко струва дори ориентировъчно

# 6
  • Мнения: 20
Аз в майчин дом  с талон нищо не съм плащала, само такса 2,90

# 7
  • Мнения: 262
Здравейте. Можете ли да ми препоръчате добър и внимателен гинеколог(по възможност жена) във Варна, който да работи със здравна каса. Става въпрос за преглед- имам силно бяло течение, надявам се да не е нищо сериозно..Четох доста мнения, има много специалисти, но не мога да избера, за първи път ще ходя на преглед във Варна и нямам никакви наблюдения. Wink

Общи условия

Активация на акаунт