ниско разположена плацента

  • 5 013
  • 11
  •   1
Отговори
Здравейте!В 20-та г.с.седмица съм и преди някалко дни бях на преглед и ми казахе,че плацентата ми е ниско разположена,но трябвало да се вдигне и ми изписаха магнезий да се предотвратят контракции.До този момент не съм имала никакви оплаквания,но сега като че ли ме стяга ниско долу за кратко.Страх ме е ,защото забременях с инсеминация след 4 год.ходене по мъките.Знаете ли нещо повече и колко е опасно?

# 1
Аз имам приятелка с този "проблем" бяха и казали че плацентата ще се измести с напредване на бременоста (някаде към 30 сед.) и така и стана. Много рядко са случайте където плацентата не се измествала и в тези случаи се правело секцио, но и това не е страшно...Успех Wink

# 2
  • Мнения: X
При мен в 3-тия месец плацентата се захващаше ниско и получих леко кървене и трябваше да полежа. След няколко седмици беше започнала да се вдига и сега е ОК. До колкото знам трябва повечко да се пазиш - да си лежиш повечко, никакви тежки работи, да си спокойна и няма да има проблем. Единствено може да се наложи да родиш секцио но лекарите ще преценят. Не се тревожи wavey wavey

# 3
  • София
  • Мнения: 235
Аз лично си забременях нормално от първия път и също ми беше ниско долу плацентата. С течение на времето се покачи и май беше някъде отпред на корема ми последно. И самия ми корем беше ниско долу през цялата бременност и още от 4 месец много ме болеше като ходя и седя. Не знам дали това е свързано с плацентата, но на мен при прегледите ми казваха, че това е от контракциите и да прия нош па, но аз така и не го направих, защото мислих, че нещо бъркат - реално не усещах контракциите. Чак като почнах да раждам стана ясно, че аз явно много понасям на болка, защото когато почнаха акушерката беше много очудена, че апарата отчита контракции, а аз нищо не усещам. Та мисълта ми е, че след като при теб е било такова ходене по мъките, най-добре си лежи и си почивай, пази се много, защото може да е и опасно! А доколкото се интересувах аз, докато бях бременна, ниско разположената плацента крие по-големи рискове за бременността, от което още повече следва, че е най-добре много да се пазиш. И Другото, което е, е че ако не се вдигне плацентата се ражда с цезарово, защото препречва пътя на бебето, но това са мнооого редки случаи.
Успех и лека бременност! Да се похвалиш с едно хубаво и здраво бебче!

# 4
  • Мнения: 351
Здравейте,
и на мен в 19 г.с. ми откриха ниско разположена плацента, след това малко се вдигна, а в 27 г.с. все още беше под нивото на бебето. В началото лекаря много ме наплаши, но след това остана само ограничението да не вдигам тежко. Но наистина е добре да си почиваш. Аз продължавам да си ходя на работа- не са ми издали болнични зарад плацентата.

# 5
  • Мнения: 351
Здравейте,
и на мен в 19 г.с. ми откриха ниско разположена плацента, след това малко се вдигна, а в 27 г.с. все още беше под нивото на бебето. В началото лекаря много ме наплаши, но след това остана само ограничението да не вдигам тежко. Но наистина е добре да си почиваш. Аз продължавам да си ходя на работа- не са ми издали болнични зарад плацентата.

# 6
  • Мнения: 4 242
Здравей!
И аз имах същия проблем до преди месец за това да споделя. По принцип всяка плацента в началото е ниско рзположена защото и матката не е пораснала много, но след време в повечето случаи се вдига. Аз също пия от самото начало но-шпа и магнезии заради контракциите. Преди месец ме гледаха на видеозона и казаха че се е вдигнала само че се е закрепила от към гърба (което не е проблем де). Трябва да се пазиш, да не вдигаш тежко и да полежаваш повечко докато не се нормализират нещата, защото има опасност да се отлепи плацентата- това е което мен ме съветваха лекарите. Не допускай контракции и за по сигурно пий известно време 3 пъти на ден магнезия (аз пиех по 3 пъти по 2). В крайна сметка ако плацентата не се вдигне до края се ражда със секцио. Желая ти всичко да се нормализира, имаш достатъчно време! Само не се тревожи излишно като мен и мисли че всичко ще е наред а пък Господ си знае работата! Laughing

# 7
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Не се притеснявай.Моята също е ниско, но не съм усетила нищо.В 6-ти месец пих малко Магнезии защото лекаря ми препоръча.Корема не ми се вдигна, нося го все ниско(а вече имам чувството че ми е до колената).Не се притеснявай,няма защо.Всеки ден ходя по час пеша,нямам оплаквания.Желая ти успех!!!!

# 8
  • Мнения: 2 051
Цитат на: wjk
Здравейте!В 20-та г.с.седмица съм и преди някалко дни бях на преглед и ми казахе,че плацентата ми е ниско разположена,но трябвало да се вдигне и ми изписаха магнезий да се предотвратят контракции.До този момент не съм имала никакви оплаквания,но сега като че ли ме стяга ниско долу за кратко.Страх ме е ,защото забременях с инсеминация след 4 год.ходене по мъките.Знаете ли нещо повече и колко е опасно?


Първо разбери дали става дума за плацента превиа или просто ниско разположена плацента.
И в двата случая плацентата може да се вдигне, а може и да не се вдигне.
Ако остане превиа докрая, ясно е че се ражда със секцио, няма друг начин.
Ако е просто ниско разположена, лекарят ти ще прецени на каква височина е разположението и на финала. Аз съм раждала нормално и леко с ниско разположена плацента.
Сега (в 37 седмица) плацентата пак ми е ниска (но не превиа) и ако няма аномалии съм се настроила за нормално раждане.
Каквото и да е бъдещото ти раждане сега почивай много, разхождай се много и мисли позитивно. Grinning

# 9
Благодаря за отговорите и съветите.След две седмици отново съм на преглед.Сега се поуспокоих,че не е толкова страшно,но ще се пазя.Смятам да правя есенно почистване на къщата,но май ще извикам майка ми на помощ.

# 10
# 11
Здравей, при мен също при последната ми бременност плацентата беше ниско, но после се оправи. Доктора опбаче ми препоръча да се пазя много, повече почивка и т.н. тъй като аз си имах и контракции и положението не беше никак розово, та съвета ми е да се пазиш и по-спокойно. Успех ти желая, ще се справиш.Simple Smile))

Общи условия

Активация на акаунт