Астмата, информация, странични ефекти от лекарствата - тема 14

  • 35 363
  • 738
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 47 821
Снимката на диск вероятно няма да ти я приемат, но в Токуда могат да ти я изкарат на "хартия", или каквото е там това тяхното, не знам обаче дали и колко се заплаща
Аз не бих снимала детето отново- бих си ползвала същата снимка, не вярвам да имат против
Диспансеризацията не е задължителна, но е удобна, взима се направление от личния лекар и се отива при лекар детски пулмолог, полагат ти се прегледи на 3 месеца, както и направления за специалисти- алерголог, кардиолог и т.н. В Токуда има диспансер за деца с астма, както и на други места ( на първа страница мисля пише)
За винетките- още не съм ходила , обнародвано е в последния ДВ миналата седмица и едва ли ги раздават веднага, но и аз имам нужда и ще ходя да видя какво и що- никак не е малко годишна винетка

# 46
  • Мнения: 1 217
Благодаря ти Лост.

# 47
  • София
  • Мнения: 1 943
Точно се похвалих, сме много добре и хоп от четвъртък вечерта с кашлица (за първи път от време на време ставаше магарешка) и пристъп без спазъм. А трябваше в събота да пътуваме за Гърция - бяхме резервирали, платили капаро... Много се чудихме дали да тръгваме. Аз съм страшна паника. Нашите с голямото дете решиха да отидат на наше място, за да не пропада резервацията. И накрая след консултация с двама лекари все пак заминахме и ние няколко часа по-късно. Взехме си инхалатора и един куп лекарства. Направо се учудих на себе си, че тръгвам и не съжалявам, че заминахме. Вярно, че по време на пътя малкият се скъса от кашлица в колата, но още на следващия ден се почувства по-добре - дали от лекарствата или от морския въздух не мога да кажа със сигурност...
Този път обаче пристъпът не е свързан с вирус май  newsm78. Няма други симптоми на заболяване - само в началото температурата беше около 37,3, (но нали при пристъп е така) и леко зачервено гърло.
Явно през май няма спасение от кашлицата.
И да попитам по-опитните мами - обструкция и спазъм едно и също ли е? Доколкото знам от д-р Куфарджиева Вентолин се дава само при спазъм, нали така? Ако няма спазъм само със сиропи от рода на Мукосолван и инхалации с физиологичен разтвор ли действате? Куфарджиева ни е казвала, че когато няма спазъм се инхалира Адреналин и Метилпреднизолон, но може би при по-тежък пристъп.
А за гените и предразположеността към алергии какво да кажа - при нас с мъжа ми досега няма алергични прояви. Може би само от страна на майка ми - слънчева алергия, зачервяване на очите от тополите, но дихателни проблеми не. А като се замисля и дядо ми е споменавал за проблеми при консумация на мед и прясно мляко. Но преди време изобщо не сме свързвали това с алергия...
А аз по време на бременността, особено в последното тримесечие попрекалявах с ягодите - тогава им беше сезона. И сега се обвинявам за това...

# 48
  • София, под Карлсон
  • Мнения: 638
Привет!

Аз най- после успявам да вляза в темата след мнооооого време...Претрупана съм с работа и ми остава време само късно вечер, но тогава буквално заспивам права... smile3507
да чукна на дърво, след последния АБ сега сме добре , пу, пу... Това беше вместо запис, връщам се да ви чета.

# 49
  • Мнения: 182
polina-malina, ние носихме снимки на диск само - приеха ги без проблем. по принцип, най-много гледаха етапната епикриза на д-р Куфарджиева и епикризите от болницата, другото е съпътстващо сякаш.

апропо, да ви питам. малкия е с 60% от ТЕЛКА от 2009 година края, но така и не сме подали нищо никъде за детските. мъжа ли взе един формуляр, но така и не го попълнихме. какви са условията за получаването им. трябва ли да отговоряме на условие за някакъв доход, или те са независими от размера на получавания доход. защото и двамата работим - сега аз съм по майчинство - и не сме на минимални заплати, затова искам да ви питам дали има смисъл изобщо да подавам. иначе парите ще са добре дошли за ходенето до сандански, което си е сериозно перо от бюждета.  

# 50
  • София
  • Мнения: 1 546
Здравейте момичета.  Hug
Отдавна не съм писала но ви чета. Алекс от много време не ми е правил проблем. Но миналата седмица просто за отрицателно време се разбуха, разсвири и всички екстри. Изведнъж просто.От вирус ли беше, от какво ли не знам.  ooooh! Сега вече е добре но тъкмо си мислех, че вече  ни е подминало всичко това.... Tired
Много да са здрави всички дечица в началото на лятото и цяяяло лято.  Peace

# 51
  • Мнения: 185

 ние носихме снимки на диск само - приеха ги без проблем. по принцип, най-много гледаха етапната епикриза на д-р Куфарджиева и епикризите от болницата
Нас ни предупреди ренгентоложката,че на диск не върши работа,развика ни се,че не сме казали по-рано и че "другата струвала 6лв,ама айде" и така.Трябва да ви сложат и печат за ТЕЛК на готовите изследвания за кръв и урина[/color][/color]

# 52
  • Мнения: 1 217
Утре ще се обадя в Токуда да видя как стоят нещата точно.А диагнозата я получихме при 3 посещения при д-р Куфарджиева.Имаме 3 епикризи от Токуда и куп амбулаторни листове от прегледи на специалисти и личната,където е описано състоянието в момента,а именно,че е бил с хрипове.
Сега кашлицата от 2 седмици не е спряла,вече откачам от притеснение.При вашите деца такали е?
И още нещо исках да ви попитам-колко са стойностите на Ig-тотала при вашите деца.
Защото при Калоян стойността е 140,което е много,при референтни стойности за неговата възраст 30-50.

# 53
  • Мнения: 1 217
Добро утро,обадих се в Токуда-8лв.струва прехвърлянето на снимката от диск на хартия.
Снимката е от 20 февруари,би трябвало да я приемат.

# 54
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 471
polina-malina , и при Цвети не е спряла кашлицата целия Май месец, ту утихва, ту се засилва-сутрин обаче се изкашля няколко пъти да прочисти гърлото, а през деня е ок, няма кашлица силна-само ако се разтича или скача на ластик може. Каква е при твоето дете,постоянна или се засилва и утихва?

# 55
  • София
  • Мнения: 1 546
и при Цвети не е спряла кашлицата целия Май месец, ту утихва, ту се засилва-сутрин обаче се изкашля няколко пъти да прочисти гърлото, а през деня е ок, няма кашлица силна-само ако се разтича или скача на ластик може.
И ние сме точно така.
Нямаме асансьор и живеем на 6-я етаж. Като се качи горе, макар и без да бърза по стълбите, започва да кашля веднага.

# 56
  • Sofia
  • Мнения: 926
Ти си супер, Семирамида! Всичко ще е наред, зная аз  Flutter

NaZu, на въпроса от предната тема - повече от месец е нужен на Сингулера, за да се натрупа, затова не се притеснявай - сигурна съм, че след 3-4 месеца ще има напредък и в един момент ще избягвате урбазона, поне повечето пъти!  Hug

Mersi  bouquet

Моите и двете пак бяха със спазми. Точно през почивните дни, ходихме в Александровска. Голямата се оправи вече, а малката от сутринта пак кашля, но доста влажно Rolling Eyes
ПОсле ще я водят да я чуят.
Дано лятото е по-спокойно за всички!

# 57
  • Мнения: 1 217
polina-malina , и при Цвети не е спряла кашлицата целия Май месец, ту утихва, ту се засилва-сутрин обаче се изкашля няколко пъти да прочисти гърлото, а през деня е ок, няма кашлица силна-само ако се разтича или скача на ластик може. Каква е при твоето дете,постоянна или се засилва и утихва?
Незнам какво е това чудо,но от началото на година не е спрял с неговите истории.Сутрин като стане си кашля много,после утихва,но през деня си покашля като се затича,а той тича като кон.Сега удържа само ден без сополи и днес пак шмърка.
Най ме притеснява това,че и през ноща кашля няколко пъти.
Дано този Сингулер започне да действа по-бързо защото вече не съм човек.Толкова съм зле психически,че вече не мога да се позная.Сега трябва да отиде за 1 ден на градина,защото няма кой да го гледа този ден и изпитвам ужас какво ще донесе от там.А толкова искам да ходи на градина,защото учителките са ни страхотни и ги учат на много неща,а той ги изпуска.В къщи се опитвам да го занимавам,но не е същото.
И още нещо,според вас ако е алергичен към дадено нещо,веднагали ще се прояви.Давам пример:
майка има котка в къщи,и когато детето ходи там се чувства спокоен,имам в предвид,че не кашля.
Също така ходихме преди 5 дена в една пещера и там влажността беше почти 100% и там не се закашля.
Извинете,че стана така дълго,но вече незнам какво да си мисля.

# 58
  • Мнения: 139
polina-malina,
престоят в пещера е препоръчителен за астматици - влажността и температурата са постоянни. Преди доста време ходих в Румъния в някаква пещера /близо до Синая беше/ и имаше в една зала поставени легла точно за астматици , престояваха определено време .
А ако детето няма алергия към котки , няма и да му влияе контакта с тях.
Ние втора година сме  на алергени  за полените и да чукна на дърво, караме сезона горе -долу по- добре от минали години .В смисъл , няма толкова много хрема , а оттам и кашлица. Но пък прахът ни  мори и води до кашляне.

# 59
  • Мнения: 3 146
Да потвърдя за пещерата. Няма проблем принципно.

Полина мама, трябва да се натрупа Сингулерът. Зная, че звучи безумно, но се въоръжи с търпение и нерви, като корабни въжета.  Hug

polina-malina , и при Цвети не е спряла кашлицата целия Май месец, ту утихва, ту се засилва-сутрин обаче се изкашля няколко пъти да прочисти гърлото, а през деня е ок, няма кашлица силна-само ако се разтича или скача на ластик може.

При нас ситуацията е същата. Основното кашляне го минахме, сега е по-спорадично.


Момичета, няма да повярвате, но аз днес ходих на кръвна картина за диференциално броене и на рентген, защото... май имам астма. Спуках се да кашлям от миналата седмица, на моменти - особено сутрин и навън - силно спастично, отхрачващо. Лекарката каза, че Ксизала, дето пия, не действа на долните дихателни пътища (а, здрасти?!). Ако се окаже, че е алергично, ще инхалирам кортикостероид. Ей, ама голям цирк сме вкъщи. ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт