Нова декемврийска предколедна седмица 5.12.-11.12.

  • 4 179
  • 75
  •   1
Отговори
# 30
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Нинка, честит имен ден!!! Да ти е живо и здраво името, много късмет и успехи ти желая!

Ieppe, честит ти именник, чак сега се усетих, че и вие сте празнуващи  ooooh!, да ти е жив и здрав и само хубави неща занапред!

# 31
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
  Мая, прегръщам те, мила! Друго не мога да ти кажа...

  Любознателна, как сте с майка ти? Не свикна ли вече Наталка? Ако положението се е успокоило или можеш да оставиш поне малчо на бабата, обади се да се видим!

  Реза, това със смеха на Дианка е невероятноооооооооо!  Heart Eyes Представям си какво ти е! Дано все по - често така да те радва!

  Нинка, както вчера ти обещах, точно в 20.30 вдихнахме с нашия татко една наздравица за теб! И понеже имахме гости, пък си нямахме именник, те споменавахме и в следващите наздравици  Wink Ми така де, поводът е важен  Mr. Green

# 32
  • Мнения: 2 543
Момичета, благодаря ви за окуражителните думи! Сигурно още следващата седмица ще заведа Йоан на офталмолог. Засега, обаче, не съм решила при кого. Май везните клонят към добричката лекарка на Реза, защото просто не мога да изтрайвам вече лекари психопати!  Embarassed Реза, между другото, според теб тя от кой тип лекари е - от тези дето щом си отишъл при тях непременно ще открият проблем, или от тези, дето правят реална оценка на състоянието на детето, и ако няма проблем си ви пращат по живо по здраво? Вярвам, че щом ти я препоръчваш е от втория тип, де! Embarassed Абе, лудница, нали ви казвам! Crazy
Друг проблем, който имаме е, че Йоан отново заспива супер трудно. Ляга си, а после поне 2 часа безчинства в леглото! И така, вместо да заспива към 20.30 - 21.00 ч., той заспива към 22.30 - 23.00, което е супер късно за него. Сутрин е като разбит и не го знам как издържа. Имам чувството, че се превъзбужда от цялата тази умора и става нещо като омагьосан кръг - колкото по-малко спи, толкова по-трудно заспива! И най-лошото е, че май нищо не може да се направи!  Tired
Хайде, пак се олаках! Ами, това е, като няма на кой друг, поне на вас да се оплача! Ама, вие не се сърдите, нали?  bouquet

# 33
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 530
Мая, моите съболезнования, Бог да ви даде сили да преодоеете загубата.
Реза, отсега нататък да чуваш смеха на Дианка все по-често!
bim_bam , е ти се обаждам, че ми е много скапано сега. Наталия или стои в различна стая с майка ми или я напада още щом я види. Не съм оставала сама и за 1час.
Нина, жената отсъстваше 1 седица и в понеделник беше посрещната с ярост, вчера също. Не зная като си тръгне майка дали ще се успокоят нещата, поне се надявам. В същото време онзи ден се гушкаше в един гостенин, когото виждаше за пръв път.
Ieppe, успех ти желая!

# 34
  • The new Earth
  • Мнения: 1 941
Момичета,търся спирала копер Т,обаче гинеколожката ми каза,че в момента много трудно,почти невъзможно било да се намери. SadНякой може ли да ми помогне?  bouquet

# 35
  • Мнения: 3 698
Мая, моите съболезнования.
Ieppe, ще ти пиша на лични.Целувчици на немирника.
tigonew , а ако пуснете изследвания на кръвта дали няма да се разбере от какво е това?Стискам палци всичко да е наред Praynig
Реза, нямам думи да изразя колко се радвам за малката принцеса .Все повече да те изненадва с подобни номера Hug

# 36
  • Мнения: 2 232
Здравейте мами, аз не съм писала досега  в седмичните теми, но сега мога да почна да се включвам и по-често.

Мая приеми и моите съболезнования.

Ние от тази седмица  започнахме също да посещаваме клиниката на д-р Чавдаров.Имаме Първа степен ЦКС.Бебчо много плачка, но няма как- всички плачат , пък е за добро.Чак до посиняване се стига.
Ако някоя мама ни рапознае нека да се обади(долу имам снимки с баткото обаче)- аз никоя от вас не  съм виждала, а и съм много лош физиономист.
Лека вечер на всички.

# 37
  • София, в офиса
  • Мнения: 1 269
Искрице, на коя фирма е тая спирала?

# 38
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
айде кажете какво мислите за спиралата?
а въобще хайде една статистика кой как се пази?
ние караме - тука има тука нема... - с други думи - ми май тия дни е безопасно.... много ма йе срам...
та аз прогресивно побелявам с всеки изминал месец и мисълта, че не ми се закръгля коремчето /просто не сега/...
ама и мерки не взимам.... та вие кво правите ем да ви е гот в секса ем пък ии да е безопасен?

# 39
  • София
  • Мнения: 4 412
Наде, аз съм за презервативите. Приела съм ги като необходимост и не ми правят впечатление. Като бяхме по-млади разнообразявахме с аромати и видове.

Дани как е с ходенето? Аз все се каня да напиша дълго оплакване, но не ми остава време. Дара още не ходи сама - странично ходи, пуска се сама по 7-8 крачки (но не постояно, а по 2-3 пъти на ден). Днес я оглеждахме с баща й, как точно стъпва, малко стъпва на пръсти, тя скоро ще направи 1 год. коригирана и аз очаквах да е проходила...

# 40
  • Мнения: 4 414
tigonew не се притеснявай, ще проходи! Ния се изправи на 7 коригирани, тръгна по мебелите на 8, а проходи на 14. направо се съсипах от притеснение. даже бях писала тук да се оплача и ми се смяха момичетата:) за стъпването на пръсти - не знам...ако те притеснява, заведи я да я видят. Ния изобщо не стъпваше на пръсти и не съм в час. а какво стана с морковения тен?
наде и ние сме на презервативи. то нещо не ни се случва много често, та засега съм решила, че така е най-добре
dezho пиши по-често тук  bouquet

# 41
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 472
Ieppe, за офталмолозите -  една моя приятелка имаше подобен проблем с детето, тя каза - д-р Галя Димитрова и д-р Кимилев, в Мед. академия. Свободният им прием е - в четвъртък от 15 ч. - Кимилев и петък от 15ч - Димитрова.
На въпросния свободен прием се плаща прегледа.
За безплатно посещание -  личния лекар трябва да ви прати на офталмолог, офталмолога от поликлиниката издава друг вид талон, с който отивате в Мед. Академия и този талон важи за повече от един преглед, май за цялото лечение или за няколко месеца, нещо такова.
Дано да не е сериозно!

# 42
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Танче, много и се плашите на малката ДАрка!
Разбира се, че е НОРМАЛНО детето да проходи СЛЕД една година. Рядкост са тези тръгнали по-рано. ДА ти кажа, и деца без проблеми - ем са готови и даже стоят, но пък ако ги е страх... Ходенето е доста комплексен проблем за детето - зависи от физика /примерно на моето диване му пречи дупето - не е дебел, но пък кльощавите бебета виждам са по-подвижни... или пък са кльощави щото се движат много???/, от психика - моя си етип "да поседим, да видим...."....
Съвсеем нормално е тя да тръгне когато си иска - между годинка и годинка и половина е нормално, вече след това - хубаво е ако е имало проблем детето, да се повгледаш в него, да не би да изпуснеш нещо.
Споко! Малката ще хукне - няма и да усетиш кога!

# 43
  • Мнения: 2 543
tigonew, не мисля, че имаш повод за тревога. Йоан проходи точно на коригираната си годинка, а не ми се вярваше, че ще проходи скоро. Просто ей така - както си стоеше и потегли! Аз дори не се усетих първоначално! Може би след около една минута зацепих какво е станало! smile3555 Не се тревожи - всичко ще е наред!  bouquet

Благодаря на всички за предложенията за офталмолози! Вече май ще трябва жребий да теглим! Laughing

# 44
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 472
tigonew, не се тормози за това ходене!
моите и двамата проходиха късно, като голямата никога не е имала проблеми с каквото и да било и още на 7 месеца се изправяше в леглото, а проходи истински - без да се държи за нищо - чак на година и 4 месеца.
За Наско казваха, че има проблеми, бяхме с ЦКС 3 ст. отначало, какво ли не ни наговориха... На 9 месеца окончателно махнахме сондата, с коят осе хранеше и детето отведнъж дръпна - в рамките на 2 седмици се научи да седи стабилно, да лази и да се изправя сам. Много скоро започна да ходи, като се държи за нещо и на тази фаза откарахме доста дълго, ако го водиш за ръка - върви, ако се държи за мебелите - върви, но не се пуска. Пусна се чак на година и 5 месеца, когато го подмамих с едни ключове. Но когато се пусна, ходеше стабилно и не е падал непрекъснато, даже няка си хич не падаше, ако нещо загуби равновесие, протягаше ръчички напред и се подпираше.
Детето е готово да проходи, ако успее да се изправи само от седнало или клекнало положение, ама без да се хване за нещо високо - както си седи на пода, така да се изправи, като се опира само на пода. Може би трябва да тренирате тази фаза.
Някои деца са просто по-плахи, но ще проходи, ще видиш!
(после има да ти пишем едни постинги - "Казвах ли тиаз, казвах ли ти аз?"  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт