Обезкосмяване???

  • 15 878
  • 52
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 169
И аз предпочитам кола маска, но тези досадни враснали косъмчета  ooooh! #2gunfire  , които са само в бикини зоната  Crossing Arms вие как се справяте  Confused

# 46
  • Нейде из лудите гори...
  • Мнения: 1 367
Видях, че има питанка за фото и лазерна епилация по време на бременност.
Мислите ли , че са безопасни по време на кърмене?  newsm78

# 47
  • Бургас
  • Мнения: 1 258
Не се препоръчва фотоепилация по време на бременност и кърмене. Naughty

# 48
  • Мнения: 10
Не знам дали тук е мястото, но искам да попитам как да се справя с раничките ( от подкожни косъмчета) които ми се образуват? Сега стана още по-зле, защото ме нахапаха комари и се почесвъм постоянно, и краката ми вече изглеждат ужасно  Sad  Дайте съвет какво да използвам, за да махна тези ранички  Praynig

# 49
  • Бургас
  • Мнения: 1 258
Ами една приятелка ми сподели,че имала такъв проблем,но почнала след обезкосмяване да се маже с ВИТА-МЕРФЕН (за раничките) и помагало ето това мазило - http://www.marvi.bg/vita-merfen-dezinfekcirasht-i-zazdravqvasht- … t-20-gr-3178.html много помагало Peace

# 50
  • Мнения: 10
Ами една приятелка ми сподели,че имала такъв проблем,но почнала след обезкосмяване да се маже с ВИТА-МЕРФЕН (за раничките) и помагало ето това мазило - http://www.marvi.bg/vita-merfen-dezinfekcirasht-i-zazdravqvasht- … t-20-gr-3178.html много помагало Peace
Благодаря ти много  Hug

# 51
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 425
И аз предпочитам кола маска, но тези досадни враснали косъмчета  ooooh! #2gunfire  , които са само в бикини зоната  Crossing Arms вие как се справяте  Confused

на мен фотоепилацията и добър епилатор - ми решиха тези проблеми  Peace

# 52
  • Бургас
  • Мнения: 1 258
Няколко правила с които да предотвратим появата на подкожни косъмчета:

1. Да се бръснем с топла вода
Важно е преди началото на процедурата да се вземе душ. Ако можем да я извършим и под душа – още по-добре, или във ваната, ако обезкосмяваме краката си.

2.Правилните техники за бръснене
Движенията трябва да бъдат насочени по посока на растежа на косъма, а не обратно. След като вече се обръснем веднъж, процедурата може да се повтори, но без силен натиск.

Опъването на кожата по време на бръснене също не е в наш интерес, тъй като когато я освободим, току що обръснатите косъмчета ще се загубят под отвора на фоликула. Така е много по-вероятно те да започнат да не порастат навън.

Хората, предразположени към поява на подкожни косми, трябва да използват бръснач, с едно ножче. Освен това те трябва да избягват и всички начини за бръснене, които режат косъма под повърхността на кожата.

Много от тези, които се сблъскват с проблема, използват електрическа самобръсначка, тъй като тя никога не може да достигне толкова близо до кожата, колкото обикновените.
 
3. Да почистваме самобръсначката си

Когато ножчетата са затъпени или замърсени, при преминаването им върху кожата те се закачат за някои косъмчета, а други изпускат.

Общи условия

Активация на акаунт