10-то Тортено Предизвикателство - Юни 2011

  • 11 961
  • 169
  •   1
Отговори
# 60
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881

Марулка  Rolling Eyes там е албума , или нещо не съм добавила  newsm78

И аз не виждам тортата на Марулка.

Значи не е повредата в моя телевизор. Наистина не я няма в албума, но като се загледам в общата снимка се вижда, но като се отворят сетовете я няма.

# 61
  • Мнения: 1 173
Не знам какво става , като вляза в акаунта на Предизвикателството , албума си е там , част от колекцията и се вижда ....а щом изляза  и отворя не се вижда  Rolling Eyes .
 
 Оф ама съм и аз  ... ooooh! ooooh! ooooh! , понеже всеки албум се отключва поотделно , не съм го отключила и затова не се виждаше  ooooh! .

# 62
  • у дома
  • Мнения: 1 581
хайдеее, почна се  smile3508

dimitrina73
, с интерес очаквам описанието ти  Simple Smile  
какво да кажа? типично твой стил, интересен и различен. букета се е получил много добре, аранжировката ми допада.. в първия момент маааааалко ми дебелеят листата, една идея по-тънки, щяха да са перфектни. ще ми се да разбера повече за борда на тортата? начина на покриване ми бърка в очите, предполагам има причина да е така?  newsm78

Panadila, в първия момент тортата и визията ме грабнаха! чудно и запомнящо се Simple Smile но в следващия си казах: какво точно е това, какво се опитва да ни покаже Panadila? отказах се да мисля и напъвам, щото в моето положение, мисленето ми е напълно противопоказно, за напъването да не говорим  Mr. Green
Благодаря за обяснението, вече спокойно мога да отивам да спя  Laughing
___________________
сравнявайки бройката на снимките на всички албуми, като изключим моя  Mr. Green е ясно, че това ще ми е забележката към всички ви  - снимките никога не ми стигат!  Thinking  моля ви, снимайте повече  Naughty Embarassed Mr. Green няма да ви казвам колко време ми отнема да отсея снимки за всяка една от тортите, които са мое дело
ooooh! ooooh!

# 63
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881

 моля ви, снимайте повече  Naughty Embarassed Mr. Green няма да ви казвам колко време ми отнема да отсея снимки за всяка една от тортите, които са мое дело
ooooh! ooooh!

Ти са фалиш ли се, кво, м??!?!?!  smile3534

# 64
  • Мнения: 1 173

 моля ви, снимайте повече  Naughty Embarassed Mr. Green няма да ви казвам колко време ми отнема да отсея снимки за всяка една от тортите, които са мое дело
ooooh! ooooh!

Ти са фалиш ли се, кво, м??!?!?!  smile3534
Питай ме ти мен  докато ги подредя тези 71 снимки  Mr. Green Laughing ...че Flikr ги качва разбъркано .
На Копривка пък някои ги даде с "грешка"  Rolling Eyes

# 65
  • София
  • Мнения: 1 078
Олеее, заслужаваш да изядеш всичките торти.  Mr. Green Mr. Green Mr. Green

# 66
  • Мнения: 1 173
Олеее, заслужаваш да изядеш всичките торти.  Mr. Green Mr. Green Mr. Green
Ти пък  с тези  58 кг. дето съм станала , само това остава  ooooh!

# 67
  • Мнения: 1 173
                        Днес се обсъждат тортите на sVeshti4ka и  marulka_s


      Албума със снимки на sVeshti4ka можете да видите тук : http://www.flickr.com/photos/40173474@N06/sets/72157626960307951/
 

      Албума със снимки на marulka_s можете да видите тук : http://www.flickr.com/photos/40173474@N06/sets/72157626960756769/

# 68
  • Мнения: 3 861
Здравейте.
Включвам се рано рано преди да съм хукнала по задачи.

Свещичке, какво да ти кажа на теб?!? Ти си творец, артист, художник! Имаш невероятен стил. Маската е като непипната с човешка ръка. МНого ми беше интересно да проследя процесът на работа. Дебелите златни линии РА ли е?
На снимката, където си показала изпечените и подготевени блатове не виждам крем. Да не си пекла по онази технология с дупка вътре и да си пълнила и затова да не виждам нищо отвън?
Интересна ми е рецептата.
Маската от Пикко ли е? Как направи отливката? КОлко време  съхна?

Хайде стига въпроси, да оставя и за другите Simple Smile))

# 69
  • Мнения: 3 861
Марулче, страхотна и различна идея за рибарска торта. Уловила си движението на мърдащите още риби. Въдицата е много истинска. Единствено ми се щеше водата в кофата да не е толкова бяла, малко синкаво, зеленикаво можеше да е...
Тортата е вита, а блатовете са домашни. Какви са? Кремът ти какъв е? Разрезът е много апетитен.
В ръба на кофата има нещо тъмно, вижда се при разреза. Какво е?

Като цяло тортата е много хубава и както казах вече, много различна за тази тема.

# 70
  • София
  • Мнения: 1 078
Добро утро.  Grinning
Доня, много ти благодаря за хубавите думи!  Grinning В интерес на истината и аз си я харесвам тортата. Описах целия процес в блога - http://annasavenko.blogspot.com/2011/07/n2.html, защото реших, че ще е интересно и на другите, както и да проследят другите работи.  Simple Smile
Иначе и тук...
Рецептата на самата торта е елементарна - пандишпан с крокант са блатовете, а кремовете са два - ганаш и с маскарпоне+масло+ягоди. Шоколада за ганаша е от скъпите с вкус на капучино и е нещо божествено. По-нататък, когато реша да купувам, ще питам който иска да делнем...
Та... явно при самото редене съм забравила да снимам с крем, иначе е редена по обикновен начин тортата, а се сетих чак при измазаните етажи вече. Не съм се престаравала с покриването и измазването, тъй като така или иначе драпериите щяха да скрият недостатъците та да не се хабя.  Mr. Green
Маската е Пикко с тайлоза, повече от седмица престоя върху истинска маска. Носа и устните ги оформих отгоре сама. Релефите с РА, да. Поначало исках да са по-тънки, но консистенцията стана по-течна, което разбрах в процеса на работа вече и не исках да прекъсвам. Невероятно удоволствие получих, работейки по маската. Някак много лесно ми се получи.
Професията мисля, че на актьорството подхожда.  Laughing

# 71
  • София
  • Мнения: 1 078
Марулке, абсолютно съм съгласна с Донята, това е най-раздвижена рибарска торта, която съм виждала. Grinning Рибите са страхотни, като истински. Въобще, всеки детайл ми харесва. Забележките са – "наслука" се пише заедно. Mr. Green
Иначе... аз бих или сложила лед вместо вода между рибите, или водата някак по-реалистично (малко пяна или да излиза извън кофата), илибих сложила много или по-големи риби за да не се вижда съвсем пространството между тях.  Peace Това е единственото, което ми вади очите.  Simple Smile

# 72
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
Привет момичета, дойде и моят ред. Бях пуснала на Рая обяснения, но за съжаление файлът вече е с изтекъл срок и не мога да ги дръпна, че самите обясняванки са ми на компа в София.

Както и да е, тортата е вита карамелена на Димитрана, рецептата ето тук

Сама отчитам като грешка липсата на вода или повече рибки в кофата, но следващият път повечеееее.
Въдицата я моделирах по модел на една пръчка на либето, а самата торта беше подарък за РД на най-добрият приятел на Тошко.

Свещунке, така е мила, слято се пише и е срам за мен, че съм го написала така, но както винаги трябваше да приключа бързо и се изложих...

Копривке, кафявото е просто парче ММ, а е оцветено, щото имах такова старо оцветено и да заминава, трябваше някак да повдигна ръба на кофата.

Иначе, нали все бързам и като боядисах кофата не изчаках да дръпне боята, а веднага метнах дръжката и тя малко се свлече и на някои снимки се вижда окепазената боя, ама айде...

# 73
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
Колежке по ден, Свещичке, Ани, то бива талант, бива, ама твоето граничи с неприличието. Вземи се стегни и се изложи пък един път де.

Блестяща торта, супер, супер. Единствено фона за снимките ме разсейва и взима от ефекта на тортето. Ако беше дюс дет се вика, по-добре. Още веднъж, прекрасна идея и изпълнение. Кажи за тоя скъп шоколад сега, къкав е, що е, кви пари, че го мисля вече  Thinking

# 74
  • Мнения: 148
Свещичке,просто нямам думи.Всичко е просто прекрасно.И замисъл и изпълнение,цветове абе всичко.Освен бурни аплодисменти нямам какво друго да кажа ,тя Копривка така хубаво е казала всичко за теб-ти си истински творец.
Такава подобна торта седи във любими при мен кажи речи от две години и е моя стимул да се уча,за да мога един ден да я направя.Затова мноооого ти благодаря за подробните снимки и обяснения които ще ми помогнат най-после да направя тази торта.
Марулка,мила влюбих се във твойта рибарска торта.Толкова е различна от другите на тази тема и истински грабва още от пръв поглед.Рибките са толкова хубави,раздвижени а за пръчката нямам думи.Прекрасна е,всеки детайл и изпълнение.Поздравления!

Общи условия

Активация на акаунт