Детската кухня - за и против

  • 1 049
  • 24
  •   1
Отговори
  • Мнения: 414
Здравейте, мами!  Simple Smile

Какво мислите за детската кухня? Аз си мисля за няколко "за" и много "против", но не знам нито едните, нито другите доколко са верни.

Накратко:
- за - може би осигуряват по-разнообразна храна (?), винаги е прясно приготвена (аз ходя на работа и замразявам зеленчуковите пюрета за седмицата, че и за по-дълго)... аз май за друго не се сещам...
- против - едва ли се съобразяват кои храни са потенциални алергени, май слагат доста захар, кремчетата определено ги правят от онези нишастета с боичките и ароматизаторите, супата на обед за бебета май не е много добра идея...

Ще ви бъда благодарна, ако кажете какво мислите, че много се чудя с тази кухня!  ooooh!

# 1
  • Мнения: 3 550
И аз съм против поради гореизброените причини, а и ме съмнява хигиената там. Ще я карам на домашни, докато можем. Освен ако не открият някоя кухня за деца, захранени късно и обременени с алергия.

# 2
  • София
  • Мнения: 2 952
Единственото хубаво е, че е удобно, когато си на работа.

Като цяло кухнята не е подходяща за деца под поне 10 месеца, ако са захранени сравнително късно. Аз записах дъщеря ми след годинката, защото физически не разполагам с време да й готвя и след това да изчакам яденето да изстине докато си легна  Sad
Има и една подробност, че количествата леееко не достигат за ящни деца след годинка  Laughing

# 3
  • Мнения: 2 531
За по-големите дечица е идеална! Като изключим десерта и супата , основните ястия са супер! Поне нашите кухни готвят страхотно, аз така и не успях да ги догоня! И сина ми с удоволствие си ги папаше!

# 4
  • Мнения: 6 243
За мен още един минус на ДК е ходенето до там. В лошо време си е проблем, особено ако си сама с бебе. А ако ходиш на работа, в малката обедна почивка, освен всички други задачи, и тази -  Naughty

# 5
  • Мнения: 8 458
Това последното и мен ме спира.Има дни,в които с топ не можеш да ме изкараш от вкъщи-студено е или детенце спи по това време или просто имам други планове..
Хич не обичам да готвя,но не ми пречи да забъркам нещо набързо за беба-даже ми е кеф.Знам,какво слагам в манджите,прясно мляко засега не давам,изобщо много аргументи против.Захар и сол не слагам,откъде да знам,как е в кухнята-докарват го на вкус,но дали е здравословно?И в къщи може да се осигури разнообразие,не е толкова сложно.С две думи-за мен кухнята не е предимство.

# 6
  • Мнения: 1 547
Много предимства. Вкусно е. Безсолно е. Когато ми се стори съмнителна супата, не я давам. Същото е и с манджата. Десертът - давам ако е вкусно - грис с плод, кремче с плод. Ако не - за вечеря на дядо  Mr. Green Евтино е. Аз съм самотна майка  Twisted Evil и купонът ми струва 43 ст. или нещо от сорта - 8.50 лв за цял месец. Чисто е. Засега. Не съм намирала нищо в храната, а бурканчетата са били ок. Всичко дотук добре, но Никола спря да я иска от няколко дни. Аз не я пасирам, много добре си дъвчеше храната. Но...Период. Ще отмине. Освен това от днес ще ни я носят вкъщи. Има жени, които вземат кухнята от пункта и я носят на няколко бебета в квартала. Лесно. Срещу 20 лв. на месец.

Мисля си обаче, че е по-подходяща за деца след година. Така че може и да изчакаме.

# 7
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Естествено, че има и за, и против.  Rolling Eyes То с всяко нещо е така.  Wink
Аз лично записах бебката на кухня и от петък ще започна да й взимам.  Grinning Разнообразието и прясната храна са единственият плюс за мен. Не ми коства нищо да й готвя, но каквото и да сложа в тенджерата, все един и същи вкус докарвам.  Embarassed Mr. Green   А с кухнята мисля, че ще се научи да яде по-разнообразни неща. Кремчетата не мисля да й ги давам.  Naughty Големи са боклуци - имат прясно мляко, нишесте, почти никога пресен плод, за какво са ми...   Close  Но пък супата на обяд аз лично мисля, че е добра идея!   Grinning

# 8
  • Мнения: 1 383
... но каквото и да сложа в тенджерата, все един и същи вкус докарвам.  Embarassed Mr. Green 

Защо мислиш че в кухнята ще докарат различен вкус? По мое впечатление всичко мирише на МАНДЖА.
Аз съм против кухнята. Опитвала съм с големия - голяма гадост беше/може пък да има разлика от кухня до кухня/. Оправдано е само ако майката работи. Не съм съгласна за разнообразието - и в къщи може да се постигне. Има толкова замразени храни, които може да се държат във фризера и да се вземат по няколко кубчета или зрънца. А към годинката може менюто на семейството да се съобразява с бебето. Големия на 10 месеца мина на обща храна. Готвехме за всички без запръжки, ние по принцип си ядем безсолно, стараехме се поне едното ястие да е подходящо за него - постна мусака, пълнени чушки и т.н., ако основното ястие не става, му сипвахме по-гъста супа. Не е чак толкова трудно да се изхрани едно дете.

# 9
  • Linz
  • Мнения: 11 619
В съседният форум се нищи същата тема ("въпросче"-то).

# 10
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
... но каквото и да сложа в тенджерата, все един и същи вкус докарвам.  Embarassed Mr. Green 

Защо мислиш че в кухнята ще докарат различен вкус? По мое впечатление всичко мирише на МАНДЖА.
Аз съм против кухнята. Опитвала съм с големия - голяма гадост беше

И аз съм опитвала с големия - много бях доволна!  Wink Peace

# 11
  • Варна
  • Мнения: 632
Аз също бях ЗА именно заради разнообразието,което се предлага,но след като отидох на място да питам с какви продукти се готви- станах ПРОТИВ - във всяка супа се слага жълтък, а всяко пюре се готви с прясно краве мляко,та нали е млечна кухня!Може би наистина е удачно за по-големи деца,но като си помислиш,че тогава ще ядат вече от общата храна се губи смисъла,поне за мен.
А да не говорим,че в някой малки градове ДК се готви в ясли и детски градини,където се носят какви ли не вируси, слагат се колбаси и разни такива гадости.
Кой като си реши,но аз не мисля да се възползвам от това "удобство" и "разнообразие".

# 12
  • Мнения: 1 383
... но каквото и да сложа в тенджерата, все един и същи вкус докарвам.  Embarassed Mr. Green 

Защо мислиш че в кухнята ще докарат различен вкус? По мое впечатление всичко мирише на МАНДЖА.
Аз съм против кухнята. Опитвала съм с големия - голяма гадост беше

И аз съм опитвала с големия - много бях доволна!  Wink Peace

И при нас дядо му беше доволен - само той я ядеше.  Wink Майтапа настрана, може би различно готвят. Thinking

# 13
  • Мнения: 310
ние от средата на ноември сме на кухня и съм доволна. Теди единствено не ядеше десертите, но 1-2 дни започна и тях да ги яде. Аз супата му я давам за вечеря. Мисля, че е голямо улеснение стига разбира се детето да я харесва. Доволна съм и дори събота и неделя като няма кухня се чудя какво да готвя. Единствения недостатък е че е доста далеч от нас, но от януари май (дано) ще открият пункт и по-близо.

# 14
  • София
  • Мнения: 79
Аз съм твърдо ЗА детската кухня. Смятам, че е улеснение за всяка мама , а е и доста разнообразна. С нетърпение чакам да започнем да хапваме от нея, но сме още малки. Hug

Общи условия

Активация на акаунт