Червено лющещо се петно под брадичката

  • 1 814
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 228
От няколко месеца дъщеря ми има червено, лющещо се петно под брадичката с размер на монета от 20 ст. (примерно). водих я при различни специалисти, всички казват "Не знам, може да е от много неща, мажете с омазняващи кремове, ако не мине - Елоком". Мазах я с какво ли не - само Мустела Стелатопия ползваме от месеци; Нахткерцен, Линола фет, Бадемово масло на Ексципиал, бочко, Здраве . . .  Не мина и се принудих 3 дни да я мажа с Елоком (кортикостероид), мина естествено, но сега пак се появи с пълна сила, а на всичкото отгоре вече я и сърби и тя го чеше, почти е разранено.
Не ми се иска пак да я мажа с Елоком, въпреки че това ни препоръчват. Моля ви, споделете как сте се преборили с подобен проблем - как, с какъв препарат, с помощта накой лекар ?

# 1
  • София
  • Мнения: 1 326
Ние също имахме такъв проблем. Водих го на дерматолог и му изписаха кортикострероиден крем. Много ми беше неприятно да го мажа, защото съм против силните лекарства. Мазах го 2-3 дена и се позаличи, после пак изби. Реших повече да не го мажа с него, а с кремчета. Както при тебе нищо не помогна, освен най-накрая реших да ползвам един подарен ни от Америка масажен крем. За 2-3 дена всичко изчезна и повече не се появи. Кремът не се продава в България, казва се  TENEDER MOMENTS НА ФИРМАТА JAFRA. Ако можеш си го поръчай от някой в чужбина, ако не продължавай да пробваш с различни кремове. Успех!

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 1 162
При нас точно така с петно под брадичката започнаха първите прояви на атопичн дерматит. Стигна се до там, че от некомпетентно лечение беше станало на огромна рана от разчесване. Потърсете свестен дерматолог, защото Елком върши работа, но е времемнно решение.

# 3
  • Мнения: 5 228
Точно това е проблема - минава много бързо с Елоком и после - с пълна сила. Сега купих Атодерм, пък да видим.  Praynig Благодаря ви, момичета!

# 4
  • София
  • Мнения: 2 437
Провери, дали не е от някоя храна (това според мен е най- вероятно).
При запек, понякога се появяват кожни проблеми.

# 5
  • Мнения: 5 228
И аз така мисля, и за тези няколко месеца съм изключвала какви ли не храни. Най-вероятно е от едни готови каши в бурканчета, но съм ги спряла и петното си стои. Поне другите - по бузите и раменцата минаха.

Общи условия

Активация на акаунт