НОРВЕГИЯ - 41

  • 80 923
  • 731
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 0
Мими, веднага да се намеся!! Ако просто имаш голям диоптър, без други проблеми /АЗ НОСЯ 6/, в никакъв случай операция. Откъде, накъде??? Ще си родиш съвсем нормално, ще се възстановиш бързо. Ако кажеш това на акушерката, най-вероятно ще ти отговори, няма причина да те режат. Аз освен всичко съм 46 кг и 155 см, а родих почти 4 кила първото дете, докторката в бг ми казваше, че няма да мога да родя, голямо било бебето, аз съм била малка. Съвсем нормално раждане. Второто също, даже го родих в линейката, понеже явно много бързаше. Та пак се връщам на това, ако само диоптърът те притеснява, в никакъв случай не се подлагай на операция. Ако всичко останало е наред, време е да се порадваш на бременността си, да се успокоиш и да чакаш с нетърпение малкото човече.

# 721
  • Stavanger,Norway/ Varna
  • Мнения: 1 934
Мими, дведецародих тук в Ставангер и съм овече от доволна. Може ако искаш да се видим на кафенце, ще ти разкажа  Grinning. Определено тук си ги раждай, никакви България  Naughty

# 722
  • Мнения: 1 062
Слушай Боб4енка - тя има опит там Grinning
Мили са, внимателни, разбира се като навсякъде си има някои индивидчета, но е несравнимо с Бг.
За езика не се притеснявай, предполагам говориш английски, това е достатъчно. Но ако и английския те притеснява искай преводач - поне за разговорите с лекари и акушерки.
Но задействай молбата за място за раждане, ако още не си ги направила.

# 723
  • Мнения: 0
Благодаря Ви мили мами! Толкова сте любезни всички .  Simple Smile
Просто чувах доста неща , че раждаш и няма лекар , че те оставят да се мъчиш ......и за това исках да чуя от вас , и най -вече вашето мнение .

# 724
  • Мнения: 0
Здравейте и от мен! Да се включа по темата за раждането...и аз бях много притеснена как ще да е тука, но беше повече от супер...всички са много мили и внимателни. Вярно е - няма лекар, а само акушерка, но при нужда лекарят идва веднага, така че това не е никакво притеснение...В болницата се чувстваш като у дома си...бебенцето си е с тебе през цялото време, а не ти го взимат както в БГ, след като се роди го слагат на гърдата да суче веднага и изцяло стимулират жената да кърми(аз още го кърмя моя сен-на 10 месеца и половина). Също сам с -4 диоптър на очите, но нямам влошаване, така че това не е фактор да искаш неестествено раждане според мене...Тука, където ние живеем акушерката има задължението да изпрати молба за място до болницата...В БГ раждането е ужасно, дори и от частни клиники мои приятелки са се оплаквали. Най-хубавото място да родиш е Норвегия...таткото беше с мен през цялото време, та дори и спа при нас 2 нощи Simple Smile така че хич не го и мисли, а си се наслаждавай на бременността и се приготвяй за малкото човече като се появи на бял свят! Хубаво бременеене, mimi92!

# 725
  • Мнения: 5
Здравейте от още една бъдеща бг мама в Норвегия!  Simple Smile

Мисля, че е време и аз да се включа по текущата тема, тъй като е много актуална и за мен Simple Smile

В началото на бременността аз също се чудех дали да раждам в България или тук, в Норвегия. Реших да родя тук поради няколко практични причини : терминът ми е в края на декември и не би било разумно да пътувам в доста напреднала бременност през зимата; не се знае кога бебчо ще се появи и кога таткото да пътува до България; не мисля че е много хубаво за едно новородено или няколко седмично бебче да пътува в самолет на път за вкъщи (Норвегия).
Не мога още да кажа как е да родиш в Норвегия, тъй като все още ми предстой да разбера, но ще споделя впечатленията си по-късно  Simple Smile

# 726
  • Мнения: 298
И от мен един глас ЗА раждане в Норвегия. Не съм раждала тук, но преди година, малко след като дойдохме, имах възможност да посетя АГ отделението в болницата в близкия град. Въобще не може да се сравнява с болниците в БГ и че скоро няма да ги достигнем съм повече от убедена. Приятно, уютно и чисто! Лекарката, която ме прегледа се оказа рускиня и си говорихме на руски Simple Smile Отдели ми 50 минути и беше много мила и внимателна. Акушерката ме държеше за ръката по време на прегледа и ми говореше, какво повече да кажа! В БГ дори и като съм си плащала без направление, пак са бързали да ме претупат за по-малко от 10мин...В БГ съм раждала и двете си деца, но със секцио без да плащам при това. Попаднах на страхотен лекар, но за акушерките и останалите лекари не мога да кажа същото. И в двете болници, в които съм лежала, условията бяха доста мизерни. Да не говорим, че тъпчеха бебетата с адаптирани млека и ги мързеше да учат родилките как да си закърмят бебенцата. Не мога да кажа хубаво за раждането в БГ, за съжаление...

# 727
  • Мнения: 1 972
Раждала съм в БГ и кърмих БЛАГОДАРЕНИЕ на акушерките Peace Вярно , че не беше някакъв лукс в клиниката но аз съм доволна.... Незнам как е тук , но щом няма и един минус за Норгето няма какво да го мислиш Peace

# 728
  • Мнения: 0
Здравейте мили дами,

Аз съм често във форума, но не пиша много, а и съм в други теми. Много се радвам, че ви открих днес защото се чуствах безпомощна и отчаяна.
Съпругът ми получи по-добре платена работа от фирмата в която работеше и замина за Осло преди две седмици. Аз съм бременна в шестият месец и си останах тук в София. Първоначално планувахме да родя в България, аз много исках да си остана тук, че имаме роднини, приятели които да помагат, първо раждане ми е все пак и ме е страх. Но сега се чуствам още по-зле и раздялата не ми отрязява добре.
Днес открих темата за Норвегия и прочетох всичките Ви опити с раждането там....толкова добре ми се отрази... нямах си и представа, че ражането там е на такова ниво. Много, много Ви благодаря на всички.  bouquet  Вече почти съм решена.
Само бих искала да попитам как стои въпросът с гражданството. Т.е. ако детето се роди там автоматично ли става Норвешки гражданин или е по избор на родителите. Не ме вълнуват детски помощи тем подобни... единствено гражданството му ми е най-голямата пречка.

Благодаря предварително на всички.

# 729
  • Мнения: 2 786
Не, не се става автоматично норвежки гражданин като се родиш в Норвегия при условие, че и двамата родители не са норвежки граждани. Ще е с българско гражданство във вашия случай (ако и двамата сте с българско гражданство). Лека бременност.

# 730
  • Мнения: 2 786
Заповядайте в новата тема - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=625694.new#new

# 731
  • Мнения: 5
Здравейте и хубава събота от мен Simple Smile

Като се спомена за гражданството на деца родени в Норвегия, аз също имам едно въпросче относно двойното гражданство на дете.
Мъжът ми е норвежец, а аз съм българка и в такъв случай законите позволяват детето ни да има двойно гражданство, но се чудя дали двойното гражданство не е нож с две остриета - два пъти повече бюрократични документи и отговорности, първо за родителите и после за детето когато е пълнолетно.
Моля, споделете, ако някоя от вас е била пред същата дилема или има опит с подобен случай.
Благодаря ви много!

P.S.Очакваме бебчо в края на декември  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт