хламидиИ

  • 959
  • 10
  •   1
Отговори
здравейте на всички
имам един вапрос и ще съм благодарна ако някои ми отговори. преди една седмица приятеля ми се оплака че му пари докато уринира и и му тече като течение, тои се самняваше за трипер обаче като напражихме изследване излезе не е такова и пишеше че няма патогенна флора. аз през това време нямах никакви оплаквания но от няколко дена ми варви бяло течение без обаче да мирише или да се оплаквам от друго.вазможно ли и да става вапрос за хламидии и с кравен тест ли ще се установи. и също пия противозачатачни ясмин може ли от тях да е, или за6тото направих аборт преди 3 месеца. ще сам благодарна да ми отговорите

Последна редакция: нд, 18 дек 2005, 11:04 от Godzilla

# 1
Zdravei Lilito! Mnogo e veroiatno da imate infekcia s hlamidia, no ne se striaskai lekuva se lesno s podhodiashti antibiotici naprimer Azatril. Nai-dobre si napravete test - pri jenite ze vzama sekret ot shiikata na matkata i testa stava mnog burzo. Mojesh da razberesh oshte sushtia den.  S kraven test sushto stava. Uspeh

# 2
обаче забравих да спомена че тези симптоми продалжиха около 1 седмица при приятеля ми и сега от нищо не се полаква сякаш нищо не е било. и другото което, хламидиите не се ли предават само по полов път, защото при положение че нищо не съм правила с друг и ако излезе това трябва да се самнявам в приятеля си.

# 3
  • Мнения: 955
Кръвните тестове в повечето случаи показват наличие на хламидий и са много субективни, с други думи - неверни. Ако си правиш тест, направи си влагалищен.

# 4
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 356
Микробиология да си направи приятеля ти и хламидии...ти същото.

# 5
  • София
  • Мнения: 112
Хламидиите са бактерии и се предават по полов път. При жените симптомите се появяват обикновено около 2 седмици по-късно. Няма гаранция, че са хламидии, още повече при отрицателен кръвен тест на приятеля ти.
Най-добре иди на гинеколог за течението - ще ти направят цито намазка и ще разберат има ли бактерии или гъби и т.н.

# 6
  • Мнения: 2 327
Не се успокоявайте от това че симтомите са изчезнали. Повечето инфекции протичат без особени белези. В частност хламидиите. Но ако се оставят могат да навредят сериозно. За това си направете и двамата тест.
Хламидиите се лекуват по-бързо ако се хванат в начален етап.
Аз бих ти препоръчала кръвен тест. Но трябва да ти разчетат правилно резултата. Възможно е теста да е положителен поради прекарано такова заболяване преди време.

# 7
  • Мнения: 2 123
МОМИЧЕТА,
скоро си правих пълна кръвна картина, влагалищен секрет и цитонамазка.
Общ овзет овсичко ми е наред, но в заключението за влагалищния секрет пише, че има повишено наличие на ленкоцити.
Пред иняколко дни бях при гинеколога си и той сподели, че това е често срещано явление... Преди да си тръгна го попитах все пак при какви случаи се наблюдава наличие на повишени левкоцити и той ми отговори, че ако до 2 месеца не съм бременна ще си направя тест за хламидии... /нямам никакви симптоми  и оплаквания, както и няма вероятност в близката 1.5 години да съм била заразена.../
Как ще коментирате? И наистина ли понякога повишените левкоцити означават това?

# 8
  • Мнения: 9 077
Като цяло, това е една от най-дискутираните теми Rolling Eyes
Изводите са следните: прави се кръвен тест- ако е с гранични стойности, се прави и с влагалищен секрет. Ако пак има съмнения дали има наличие на хламидии, прави PCR тест.
Кръвният тест наистина може да покаже висок титър, а да няма инфекция в момента. Това е така, защото титърът спада доста бавно.
В сайта на zachatie.org има доста описано по въпроса, ако на някой му трябва повече инфо Wink

Лили, както са те посъветвали- направи микробиология, да се види дали пък течението не е от там. Тест за хламиди- задължително. Успех и не се притеснявай- дори да става въпрос за това, явно е начален стадий и ще се излекува лесно.

# 9
Здравейте! Cry
Някой да може да ми каже къде приятелят ми може да си направи тест за хламидии?Мен след като ме мотаха за разни цистити с месеци, да не кажа години, се оказа, че имам хламидии... препоръчаха ми приятелят ми също да си направи теста Sad... Той не е осигурен, т.е. не му е призната още здравната осигуровка и така или иначе ще плащаме, но не знам, на уролог явно трябва да отиде, или в лаборатория...
А не трябва ли и той да се лекува с мен профилактично, дори да не е носител?
Ужас! Какво ми дойде на главата!....  Cry И в момент, в който вече искаме бебе!...

# 10
  • Мнения: 2 082
какви са симптомите на тези хламидии?

Общи условия

Активация на акаунт