Моля, препоръчайте добра предучилищна частна подготовка !

  • 4 089
  • 13
  •   1
Отговори
  • Sofia
  • Мнения: 2 463
Здравейте,
след като с прискърбие установихме, че не сме приети в предучилищната на близкото ни квартално училище... от днес се оглеждам за нови варианти за предучилищна подготовка на детенце.

Със сигурност няма да продължим в детската градина, въпреки че сме с отлични впечатления от нея, просто защото си мисля, че детенце е вече готово за повече обучение и не ми се иска да изпускаме тази година.

Моля, споделете опита си или информация за предучилищната подготовка в частните училища !   bouquet

За държавните училища вече очевидно е късно да се запишем... пък и в случая се опитахме, но не успяхме Wink


Дали някой има конкретни впечатленя от предучилищната на Увекинд !?

# 1
  • София
  • Мнения: 8 272
В детската градина и училищата са по една и съща програма.
Разликата е, че в ДГ са целодневно гледане.

# 2
  • Sofia
  • Мнения: 2 463
За Увекинд ли говориш !? аз мислех че дори предучилищната е със занимания слетобед !!

# 3
  • Мнения: 40 039
Ние сме били в детска градина и детето получи много добра подготовка. Програмата е една и съща. Нищо, че на едното място се ходи в училище, а на другото в ДГ.

# 4
  • ride my bike...
  • Мнения: 1 145
Дъщеря ми също беше в детската градина.
Получи много добра подготовка. Ако си доволна от групата и госпожите, помисли да я ставиш в градината. Според мен нямаш гаранция , че в частната предучилищна ще получи повече обучение.

# 5
  • Sofia
  • Мнения: 2 463
В Детската госпожите са чудесни, но едва ли са в състояние да обучават  35 деца в група.... а не мисля че имат и такава амбиция

# 6
  • Мнения: 40 039
А ти какво толкова очакваш да ги обучат? Или пък в училищата са по-малки групите? В края на краищата индивидуалното обучение ще го дадеш ти в къщи.

# 7
  • Sofia
  • Мнения: 2 463
еее  чувала съм че има родители /дори познавам няколко такива в САЩ/, които  предпочитат да обучават децата си в къщи, но аз държа моето да посесщава училище  Wink и затова разпитвам за добро такова

# 8
  • София
  • Мнения: 8 272
А ти какво толкова очакваш да ги обучат? Или пък в училищата са по-малки групите? В края на краищата индивидуалното обучение ще го дадеш ти в къщи.

Това е допълнително. Нали не очакваш, че само учителите ще учат, а ти няма да се занимаваш с детето. На детето му трябва по-скоро да възбудиш любопитството/желанието за учене, не да наливаш нещо с фуния.

# 9
  • Sofia
  • Мнения: 2 463
Хора, никой не е написал, че имам очаквания или се стремя да не обръщам внимание на детето си или да не отделям време за занимания с него.

Нищо подобно не съм написала, нито помислила  Wink

Само попитах да споделите или да препоръчате предучилищна !
Изненадвам се че въпроса ми е толкова странен и буди подобни коментари.

# 10
  • София
  • Мнения: 4 412
Според мен въпроса ти е съвсем нормален, но малко хора са в положение да избират предучилищна.
Дъщеря ми беше в частна предучилищна детска градина . Според мен има разлика с другите места - детска градина и предучилищна. Ето какви са разликите според мен
- 8-10 деца и 2 основни учителки, много по-добре се преподава материала и добавят нови неща
- всеки ден английски с преподавател от известна частна школа
- много добри външни преподаватели по музика, рисуване и йога
Когато се чудех дали да я запиша в предучилищната, прецених, че 6-ма учители ще дадат повече на детето от 1 учителка в предучилищната.
Според мен, ако си се насочила само към частна предучилищна е по-добре да избереш такава без училище към нея. Защото ако има и училище подготвят децата по изискванията на училището. А когато предучилищната е самостоятелна детето получава по-универсална подготовка.

# 11
  • Sofia
  • Мнения: 2 463
 TanyaMG много благодаря за отговора ти!!! Точно от това имам нужда !!! Можеш ли да споделиш
коя предучилищна избрахте !? Аз от днес започвам да обикалям, но наистина си бях набелязала 1-2 училища

# 12
  • Мнения: 61
Не разбирам, защо трябва да е частна? Както и да е. Ако не желаете детето Ви да посещава предучилищни занимания в детската градина вече почти всяко училище предлага тази възможнсот.
Не знам, какво очаквате като "подготовка".
За всички родители, които бързат да напълнят главите на децата си със "знания" препоръчвам две страхотни книги на Джон Гато: "Уръжия за масово обезличаване" и "Затъпяването"

# 13
  • Мнения: 819
Мое познато семейство си записаха детето на частна предучилищна в училище "Образователни технологии".Те имат сайт и можеш да погледнеш там условията им!Знам,че базата им е в кв.Слатина,дано не ти е далеч.Разполагат с транспорт.Доколкото знам в обучението им влиза спорт,ски лагер,пиано и други дейности.
Успех каквото и да решиш!

Общи условия

Активация на акаунт