Необходими документи за пътуване на дете на 1 год. в Гърция

  • 13 988
  • 26
  •   1
Отговори
  • Мнения: 0
Здравейте, не успях да отворя тема в На път, затова се обръщам за съвет тук. Скоро ще пътуваме за Гърция с мъжа ми и детето и дочух, че имало някакви нови изисквания за извеждане на малко дете зад граница. Трябва ли да се изважда специален паспорт за дете на година и половина и необходими ли са и някакви други документи? Детето ще е с двамата родители.

Предварително благодаря!

# 1
  • Мнения: 4 111
Червен паспорт за детето трябва, няма по-специален. Ако майката и бащата нямат еднаква фамиилия е добре да носят акта за раждане на детето. Родителите може само с лични карти.

# 2
  • Мнения: 0
Да, много благодаря. Казаха ми, че за този червен паспорт трябвало пръстов отпечатък, снимка на детето и също представител на районното посещавал дома на детето. Това с посещението ми се видя малко странно. Дали имате информация на нещо такова? При нас е малко особено, понеже с таткото се водим на различни адреси, не си е сменил личната карта още, а и не ми се искаше вкъщи да идват разни хора Simple Smile

# 3
  • Мнения: 9 481
Да, много благодаря. Казаха ми, че за този червен паспорт трябвало пръстов отпечатък, снимка на детето и също представител на районното посещавал дома на детето. Това с посещението ми се видя малко странно. Дали имате информация на нещо такова? При нас е малко особено, понеже с таткото се водим на различни адреси, не си е сменил личната карта още, а и не ми се искаше вкъщи да идват разни хора Simple Smile

Не е вярно!
На нито едно от децата ни, не са взимали пръстов отпечатък, нито пък е идвал полицай вкъщи Peace

# 4
  • София
  • Мнения: 10 320
При нас полицаи не са идвали, но съм чела тук във форума, че е имало такива случаи.  Rolling Eyes Или  са разпитвали съседите...Което теб не трябва да те интересува, подаваш си документите - ако имат зор да те проверяват, да се оправят. Не си длъжна да ги каниш у вас - излизаш на вратата с детето и то само, ако ви уцелят.

# 5
  • Мнения: 3 656
Всяка година пътуваме с детето  до Гърция - червен паспорт и нищо друго!Няма пръстови отпечатъци нито посещения. Някой те пързаля!
Ако нямате брак - акта зараждане!

# 6
  • София
  • Мнения: 10 320
Посещенията били при/преди издаване на паспорта...

# 7
  • Мнения: 3 034
Е, ние като живеещи в чужбина, да го очакваме ли полицая?  Laughing Нищо такова не е имало - отидох с детето, направиха му снимка там на място (в 6-то РПУ сме), носех пълномощно от бащата, след две седмици взех паспорта и толкоз. Много мили и любезни бяха всички.  Simple Smile

# 8
  • Мнения: 3 656
Посещенията били при/преди издаване на паспорта...
Не искам да споря но никой не ме е посещавал нито преди нито при.

# 9
  • Мнения: 4 111
При издаване на първия паспорт на детето ми идва кварталния вкъщи. Детето се води на адреса на майката до навършване на пълнолетие. Ние не живеем на адреса ми по лична карта, извадих си от общината настоящ адрес, при подаване на документите написах, че детето и аз живеем на настоящ адрес и кварталният дойде където си живеем. По това време можеше само обикновена поръчка, но се оказа, че в различните градове е различно.

# 10
  • Мнения: 934
За дете под 14 години трябва червен паспорт, вади се в районното трябва да присъстват и двамата родители.
За издаването на първа ЛК на дете над 14 трябва задължително двама човека който познават детето. Тоест в моя случай аз като майка и поне още един човек познаващ детето.
Няма такива посещения по домовете. Преди 10 дена подадохме документи за паспорт на малката и ЛК на голямата.

# 11
  • гр.София
  • Мнения: 2 757
Преди месец правих паспорт на малката , никой не е идвал в къщи  Naughty , и ние ходихме до Гърция само и погледнаха паспорта за миг и това беше  Peace

# 12
  • на пистата
  • Мнения: 5 832
пръстови отпечатъци се взимат само на пълнолетните при издаването им на червен паспорт.преди 2 месеца поднових на сина ми паспорта,той е на 12 и казаха малък е,нама да има отпечътъци.

# 13
  • Мнения: 1 473
На сина ми вадихме паспорт в 6-то РПУ в София. Не са искали пръстови отпечатъци, нито ни е посещавал някой в къщи.
Попълнихме необходимият формуляр, дадохме снимка, платихме таксата и чакахме към 2 седмици.
При подаването на документите присъствахме двамата родители и детето.


Не мога да си обясня, как на различни места има различна процедура по вадене на задграничен паспорт на дете при положение, че има един закон и той важи за цяла България и съответно за всичките и граждани?
Но това е по-скоро риторично питане...

# 14
  • Мнения: 26
Извинявам се предварително, че използвам темата, но какви документи са ми необходими за да си изведа децата в чужбина сама без другият родител. Имам пълномощно, в което изрично е посочено, че мога да го направя, но някъде четох за декларация също нотариално заверена. И двете деца имат паспорти. Зная, че трябва да нося и актовете за раждане. Единствено тази декларация ме притеснява, че я нямам.

Общи условия

Активация на акаунт