Жените не помнят какво говорят

  • 6 262
  • 66
  •   1
Отговори
  • Мнения: 135
Жените не помнят какво говорят

Жените не могат да запомнят всички думи, изрази и изречения, които са изрекли, сочи ново изследване, което помогнало на учените да дадат характеристика на комуникативната функция на нежния пол.

Експертите наричат това явление чудо на езика. Въпреки това няма очевиден проблем във всекидневната реч на дамите, тъй като те говорят автоматично, без да се замислят за словореда, пише БГНЕС. Лингвистите твърдят, че жените подсъзнателно използват абстрактни правила на синтаксис.

Мозъчната активност при нежния пол се фокусира върху смисъла на това, което трябва да се каже.


http://www.dariknews.bg/view_article.php?article_id=729274

Да ви видя сега какво ще кажете за ваше оправдание  Joy....не че не си знаем... ама си е друго и научно да ви го кажат!!!!! Peace  Joy

# 1
  • София
  • Мнения: 3 249
Ама какво се очаква да кажем  newsm78  Аз си имам норматив за говорене, детето забелязвам, че даже ме бие. Тя и на сън говори, аз поне тогава мълча.  Crazy

Пък и не е важно да помниш какво говориш, ако не лъжеш.  Whistling Wink

# 2
  • Мнения: 69
Хаха,тогава аз не съм жена.Мога да цитирам почти дословно диалог и представи си,в който съм участвала. Peace .Чудят се каква глупост да измислят,вече. Искам такова изследване за мъжете....да видим какво ще кажете тогава(сигурно,че са правили изследването с някакви малоумници и няма начин това да е вярно).

# 3
  • Мнения: 1 174
И мъжете не могат да запомнят всичко, което са казали.
Който не вярва - да опита да си спомни всичко, което е говорил от ставането сутрин до лягането вечер, гаранция ще забрави нещо  newsm78
Говорим за обикновено разговори, нали ? Не важни.
Щото важните разговори, сериозните помня дума по дума, също и обещанията - моите и чуждите.
А има хора, които точно обещанията не помнят  Rolling Eyes

# 4
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
хммм по скоро говорят твърде много и забравят какво са казали.

а ей това
...
Мозъчната активност при нежния пол се фокусира върху смисъла на това, което трябва да се каже.[/b]
...
но по твърде косвен и заобиколен начин ...

# 5
  • Бургас
  • Мнения: 380
 newsm78 поредното велико изследване  Joy

едва ли някой помни абсолютно всяка дума, която е казал. и какво пък значи това


Мозъчната активност при нежния пол се фокусира върху смисъла на това, което трябва да се каже.
излиза тогава че мъжете просто си дрънкат без да знаят какво говорят или какво  newsm78

# 6
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Хващам се на бас, че дръвниците, които са направили поредното тъпо изследване, изобщо не помнят кво са изследвали. Амаха!

# 7
  • Мнения: 1 296
Сомбре, я да си отворим устите и да опровергаем тъпото изследване hahaha

# 8
  • Мнения: 85
За себе си ако говоря, вярно е.
Аз съм голяма бърборана и понякога изстрелвам думи на килограм.
Ако искам да докажа нещо, съм многословна и обяснителна, чак понякога усещам, че ставам досадна.
Ако нещата се получат, както искам - ура! Не се и замислям какво точно съм говорила.
Ако не се получат, започвам дамсе човъркам къде греша и установявам, че половината от това, което съм казала, не го помня.
Може да е тъпо, но съм такава.

Случвало се е съпругът ми да ми каже "Спри да говориш, остави ме малко на спокойствие".
Тогава от яд му казвам: "Може да говоря, но ти пък как хъркаш..."

# 9
  • Мнения: 575
Помня дословно какво съм казала и какво ми е казано. Помня особено ясно когато има ситуация в която след това съм казала "Казах ли ти , че така ще стане" освен че я помня и я натяквам!

# 10
  • Evil thoughts can hide, I'll help release the mind I'll peel away the skin, release the dark within.
  • Мнения: 1 326
Помня дословно какво съм казала и какво ми е казано. Помня особено ясно когато има ситуация в която след това съм казала "Казах ли ти , че така ще стане" освен че я помня и я натяквам!
+1 Laughing И ако случайно не съм запомнила - да не съм длъжна да помня всяко умно нещо, което чувам  Naughty

# 11
  • Мнения: 4 916
Помня добре какво съм казала, но по-важното е, че помня и какво са ми казали  Grinning

Ако някой се притеснява за краткосрочната си памет или за тази на жена си, има психологически изследвания, които могат да внесат яснота. Напр. има хора, които се притесняват, че вече имат деменционни процеси, вместо да се тревожат излишно, по-добре е да направят такъв и да се успокоят.

ПП - не ми се отваря статията, щеше да ми е интересно да я прочета.

# 12
  • Мнения: 55
Жените не помнят какво говорят


това обяснява защо толкова често си противоречат.

# 13
  • Мнения: 233
Това,че помня малко повече от мъжа си,значи ли че съм дефектна? newsm78

# 14
  • волно калдъръмче
  • Мнения: 6 312
Жените не помнят какво говорят


това обяснява защо толкова често си противоречат.
...и деликатно ни намекват, че слабоумието е втората ни природа  hahaha

Общи условия

Активация на акаунт