Седмокласник шапка мята, мама балове да смята

  • 48 010
  • 734
  •   1
Отговори
# 555
  • Мнения: 34
 Здравейте, мами!
Съвсем отскоро се зачислих към ВГ мамите - имам си седмокласник - За жалост не сме се справили блестящо на изпитите - голямата ни надежда математиката, където се справяше през годината чудесно - претърпя пълен провал -4.75.Но и на това се радваме, защото му е станало лошо на изпита и не е бил на себе си. А българския, където очаквахме най-много четворка - е изкарал 5.18.
Доколкото разбрам обаче,  според информацията на Регионалния инспекторат - когато ви класират при второто или следващо подреждане на "по-горно" посочено желание – нямате право да избирате между старото място и новото – трябва да се запишете веднага на новото и загубвате предното. Нямате право след като сте е придвижили напред да избирате между двете. Правилно ли съм разбрала? Но не ми е ясно при това положение как ще  се участва във трето или четвърто класиране? УСПЕХ НА ВСИЧКИ!

# 556
  • Мнения: 34
Опитах да направя една статистика за Варна - за средния бал на някои училища от миналата година. Може пък да бъде полезна на някого.
1.Іва АЕ                       34.18
2.МГ инфАЕ                 34.09
3.Іва НЕ                       33.99
4.МГ инф.АЕ                33.59
5.МГ матАЕ                  33.34
6. Vта    АЕ                   32.71
7.Vта     НЕ                   32.57
8.ИГ ик.инф. АЕ           31.24
9.  МГ ф. АЕ                  30.98
10.Хум. ист.АЕ              30.91
11.ІІІта    Б,АЕ              30.67
12.ІІІтаГ,АЕ                  30.66
13.VІІІма   АЕ                30.63
14.ПГТ тур.ан.АЕ          29.08
15.ПГИ банк.д.АЕ         28.87
16.ПГТ орг.хр. АЕ         28.63
17.ПГТур.   кет.АЕ        28.26
18.ПГГСД   в.арх           28.03
19.Стр. н.имоти.АЕ       27.93 ?
20.ПГел.    комп.АЕ       27.85
21.ПГИ  ел.търг. АЕ      27.71
22.ВМГ  корабов. АЕ     27.58
23.ПГИ  счет.АЕ             27.03
24.ПГТ   КТТ  АЕ             26.97
25.ПГел. прогр. АЕ        26.75
26.ІІІта  Х, АЕ                  26.31
27. ПГГСДърв.рест.АЕ 25.69
28.ПГЕл.  кино,АЕ         25.30
29.ПГТ  микр,АЕ            24.75
30.ВМор.Г   КММ АЕ    24.19


# 557
  • София
  • Мнения: 17 978

Доколкото разбрам обаче,  според информацията на Регионалния инспекторат - когато ви класират при второто или следващо подреждане на "по-горно" посочено желание – нямате право да избирате между старото място и новото – трябва да се запишете веднага на новото и загубвате предното. Нямате право след като сте е придвижили напред да избирате между двете. Правилно ли съм разбрала? Но не ми е ясно при това положение как ще  се участва във трето или четвърто класиране? УСПЕХ НА ВСИЧКИ!
За второто класиране  е така. Peace При него се преместваш или нагоре, или оставаш на мястото си от първо класиране. Затова, ако на първо си бил класиран по пето желание, а на второ класиране се преместиш до трето желание, то се записваш в училището от третото си желание, без да имаш право на избор между него и това от предишното класиране. Но, винаги  има възможността да не харесаш и училището, в което си приет на  второ класиране и в което си се записал..Тогава  идва ред на участието  ти в трето класиране.И ако на първо и на второ нещата са били сигурни и с придвижването си нагоре си можел само да спечелиш по-добро място от списъка с желания, то третото класиране е рисково, същинска игра на късмета.  Peace Минава второто класиране и сроковете за записмване след него  и РИО изкарва списък със свободните места за трето класиране.  Обявено е примерно едно свободно място в исканото училище. За да се кандидатираш за него трябва да си изтеглиш документите от училището, в което си се записал на второ класиране и да ги подадеш в исканото.Но... не знаеш нито колко деца ще се пробват за това свободно място, нито с какъв бал ще са. Прието ще бъде детето с най-висок бал сред желаещите, а кое е то и какъв е балът му - това няма как да знаеш. Тук изходите са 2.Или те приемат, понеже за късмет си именно детето с най-добрия бал сред пробвалите се или изгаряш..Приемат друго дете, а ти оставаш навън, без правото вече  да се върнеш в училището, от което си изтеглил документите си. Тогава ти остава четвъртото директорско класиране, което обаче също е непрозрачно...Или пък записването в реална паралелка, заедно с хората с двойки от изпитите.

# 558
  • Мнения: 75
Опитах да направя една статистика за Варна - за средния бал на някои училища от миналата година. Може пък да бъде полезна на някого.
1.Іва АЕ                       34.18
2.МГ инфАЕ                 34.09
3.Іва НЕ                       33.99
............................................
Мисля, че това са резултатите от първото класиране. Имам брошура на Вектор и тамнапримерза ІЕГ, АЕ като най-нисък бал е даден 32,642

# 559
  • Мнения: 23

already detective, може ли да повече инфо за така нареченото директорско класиране?

# 560
  • Мнения: 34
Добро утро на всички нетърпеливи мами !Да попитам нещо и аз - ако не харесаме желанието на първо класиране и искаме да останем за второ ,какво правим ? заявяваме ли някъде това или ако не се запишем ,автоматично оставаме за второ класиране ?
Незнам дали обясних правилно  Embarassed

# 561
  • София
  • Мнения: 17 978
Оставате автоматично на второ класиране, без да правите нищо.  PeaceСистемата отчита, че не сте се записали след първо и ви завърта отново за участие   - този път  във второ класиране.

Директорското класиране е така нареченото четвърто.След трето отново излизат свободните места. Пак сте без гаранция и запазено място от предходни класирания, тъй като при директорката на избраното школо трябва да подадете оригиналите. Как става изборът на дете за свободното място сред няколко желаещи, можем само да гадаем. Приемът и записването тук стават по график и правила, определени от конкретното училище.

# 562
  • Мнения: 4
Благодаря за статистиката за Варна, /това са средните балове, а не минималните/, но защо липсва четвърта гимназия с испански и френски?

# 563
  • Мнения: 34
already detective   bouquet много благодаря и аз така бях разбрала ,но една позната ме хвърли в размисли и аз реших да попитам  Simple Smile

# 564
  • Мнения: 75
Благодаря за статистиката за Варна, /това са средните балове, а не минималните/, но защо липсва четвърта гимназия с испански и френски?
да, и на мен ми направи впечатление. Ето защо давам минималния бал според Вектор ІV ЕГ - ФЕ - 29,214, ИспЕ - 30,894

# 565
  • Мнения: 23
already detective, това означава ли, че някой предварително може да "предвиди" оставащо място за четвърто? стана ми любопитно 

# 566
  • Мнения: 119
Оставате автоматично на второ класиране, без да правите нищоPeaceСистемата отчита, че не сте се записали след първо и ви завърта отново за участие   - този път  във второ класиране.

Това откъде го знаеш? В справочника пише - подава се заявление за участие във ВТОРИ ЕТАП.

# 567
  • Мнения: 75
Давам и линк на баловете на всички ученици за миналата година за Варна. /естествено без имена на учениците, а само по входящ номер/
http://sedmoklasnici.files.wordpress.com/2011/06/copy-of-matemat … el_varna_2010.xls

# 568
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Оставате автоматично на второ класиране, без да правите нищо.  PeaceСистемата отчита, че не сте се записали след първо и ви завърта отново за участие   - този път  във второ класиране.

Директорското класиране е така нареченото четвърто.След трето отново излизат свободните места. Пак сте без гаранция и запазено място от предходни класирания, тъй като при директорката на избраното школо трябва да подадете оригиналите. Как става изборът на дете за свободното място сред няколко желаещи, можем само да гадаем. Приемът и записването тук стават по график и правила, определени от конкретното училище.
 
Добро утро на всички нетърпеливи мами !Да попитам нещо и аз - ако не харесаме желанието на първо класиране и искаме да останем за второ ,какво правим ? заявяваме ли някъде това или ако не се запишем ,автоматично оставаме за второ класиране ?
Незнам дали обясних правилно  Embarassed

Дедективке, да подскажа, че НИЩО не се прави, ако на първо желание не сме приети никъде, но ако все пак сме приети някъде, отиваме там където сме приети и заявяваме участие на второ класиране, то може да ви приемат в същото училище например, но в по-желана от нас паралелка.

Четвърто класиране е риск печели, риск губи. За него като наближи.

# 569
  • Мнения: 64
  Ако не ти харесва училището от първо класиране, подаваш заявление за второ класиране - в същото това училище ( при условие че не си приет на първо желание)

Общи условия

Активация на акаунт