kakvo da o4akvam s 2 sm razkritie?

  • 3 678
  • 15
  •   1
Отговори
zdraveite,az sum novi4ka vuv foruma,no silno se nadqvam da mi pomognete.terminut mi e na 1 oktomvri,no v4era kato hodih pri lekarq mi suob6ti da o4akvam beb4o po-rano,za6toto imam 2 sm razkritie.imam i kontrakzii,no vse o6te ne sa na redovni intervali.kakvo da o4akvam?mnogo sum pritesnena,za6toto mi e purvo ragdane i neznaq dori kakvi sa vodite i taq tapi4ka.molq pomognete!

# 1
  • тук-там
  • Мнения: 5 606
Privet Iwa,
I az kato teb sum chisto nova tuk i sushto ochakvam purvoto si dete (prez noemvri). Ochevidno niamam opit v rajdaneto (i men me valnuva, kolkoto i teb), no mi se struva, che e suvsem normalno da rodish po-rano, vse pak si v 9-tia mesec. Moje bi triabva da izchakash kontrakciite da stanat prez opredelen interval i da se zaputish kum bolnicata. No vuv vseki sluchay nay-dobre e da se konsultirash s lekar. Razbiram, che vse oshte vodite ti ne sa iztekli, koeto e dobur znak - ne ti triabva suho rajdane. Haide, uspeh i nepremenno da se pohvalish! Kakvo ochakvash - momche ili momiche?

# 2
molq vi,pomognete mi!produlgavam da se pritesnqvam.nqmali nqkoq mama,koqto da me posuvetva kakvo da o4akvam i suotvetno da pravq.megdu drugoto blagodarq na mtz za otgovora.az 6te si imam mom4enze.

# 3
  • Мнения: 2 006
Здравей,първо спокойно,не се притеснявай ,моят термин беше на 13 октомври,но Алекс се появи на 28 септемви,моя пзната си износи беб4ето до край  с 2см. разкритие,това ти го казвам за да не се притесняваш.Нали те наблюдава доктор,той най-добре знае как да постъпи,ние можем само да те успокоим Grinning Наслаждавай се на края на бременноста и да се похвалиш с най-хубавото беб4е Grinning

# 4
  • Мнения: 1 655
Здравей Ива,
аз постъпих с 2 см разкритие в 22 часа в родилния дом и на другия ден към 11 ч се роди моето момченце (първо раждане беше). При всяка жена е различно... Наблюдавай се, ако запушалката на матката започне да изтича, ако контракциите зачестят (10-15 мин.), ако околоплодната вода изтече (не е задължително), тръгвай към родилното. Не се притеснявай, терминът ти наближава и няма да има проблем ако бебчето се роди малко по-рано.
Успех!

# 5
  • Мнения: 1 413
Мила Ива,
не се притеснявай - докторът е искал да те подготви, че събитието наближава. Щом си в девети месец нямаш основания за притеснение относно бебчето - то със сигурност е готово да се роди. Може с това разкритие да останеш още доста дни, а ако контракциите станат редовни и през кратък интервал от време свържи се с доктора или отиди в болницата. Това, че имаш разкритие е добре, значи мускулатурата не е прекалено стегната. Аз преносих и беше изнервящо това дълго чакане. Мисля, че при теб всичко върви отлично, така че не се тревожи а следи контракциите. Желая ти леко раждане и здраво бебче!

# 6
ok.blagodarq mnogo za toplite dumi.zna4i nqma ni6to stra6no,taka li.dano vsi4ko mine dobre i po-burzo,4e kato neznaq kakvo me o4akva i zatova se pritesnqvam.

# 7
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 475
При първо раждане нещата вървят бавно.
Аз бях изпрочела де що имаше книжки и... в един момент ми падна т.нар. запушалка - вижда се слузесто-кърваво зацапване - и почаках, почаках - пък ходих в родилното. Лекарят ме прегледа, имах 1,5 см разкритие и каза да не бързам, а да си ходя у дома и да разкажа на всичките си приятелки, че падането на запушалката не е повод да се постъпва в родилното.
При положение, че не седях кротко, а правехме ремонт, и аз активно участвах във всичко (само без местене на тежести), родих 6 дни след падане на запушалката.
Успокой се, с 2 см разкритие може да си изкараш и до термина, водите ще ги познаеш по това, че почнат ли да текат, не може да си спреш, колкото и да се стискаш.
В родилното се отива ако ти изтекат водите (тогава не е добре много да се движиш) или с редовни контракции през около 10 мин (ако водите не са изтекли, спокойно може да ходиш и движението подпомага хода на раждането).
Спокойно и леко раждане!

# 8
  • Пловдив
  • Мнения: 2 141
Няма какво толкова да направиш. Не се притеснявай излишно. Това е, което е най-добре за теб. Вече си влезнала в деветия месец, няма страшно. Аз съм била с 4-5 см. разкритие последните две седмици на втората бременност. Имах и контракции непрекъснато. Лекарят ми казваше "Ако сега влезнеш да раждаш, за два часа си родила". Но при мен борбата беше да се задържи бебето колкото се може повече, защото бях в началото на 8-мия месец. Е, аз не успях, но цели две седмици си бях с разкритие, и то не малко.

Знам, че е мъчително и трудно се търпи, но стискай зъби и това е. Ти ще си усетиш кога контракциите стават периодични и равномерни.

# 9
  • sofia
  • Мнения: 769
Е мила Ива, ще те успокоя малко. Имам 2 деца и с двете още от началото на 9 мес. бях с 3 см разкритие. Първото се роди на термина  - 15 часа, защото 3-те см  не искаха да се увеличават, поради стегната мускулатура, второто дори го преносих 3 дни след термин, но се роди много бързо (според мен благодарение на хомеопатично лекарство, което се пие по време на раждането) - за 4 часа.
За водите какво да ти кажа - бистра течност, като може да е бледо жълтеникава или зеленикава. Може да има малки съсиреци, което е нормално. Ти си с първа бременност, така че не се притеснявай когато получиш редовни контракции и когато станат на 5 мин. можеш да тръгнеш за болницата. Но ако ти изтекат водите, дори и без контракции, приготви се спокойно и отиди. Успех! и после да се похвалиш! Grinning

# 10
  • Мнения: 590
Aja, какво хомеопатично лекарство си пила за раждането? Лекар ли ти го предписа?

# 11
  • sofia
  • Мнения: 769
Ника, ще ти напиша за лекарството ЛС. Grinning

# 12
  • София
  • Мнения: 1 121
Напиши го и на мен моля, много ме заинтересува

# 13
  • Мнения: 185
Здравей, IWA,
При мен с първата бременност имах 3 см разкритие от края на 7-тия месец, резултат - родих 7 дни след термина. С втората бременност нямах разкритие, но според доктора плацентата ми била узряла и съм щяла да родя по-рано от термина, резултат - родих 7 дни след термина.  Simple Smile
Не мисля, че имаш основания за тревога. Просто довърши спокойно всички онези неща, които си планувала преди появата на бебчо и чакай момента спокойно. Успех!

# 14
  • Мнения: 1 770
Здравей Iwa,
Аз да ти кажа, че и с мен с второто дете беше подобна ситуацията - имах 2 см разкритие почти месец и докторът ми каза, да чакаме по-рано да се появи бебо. Терминът ми беше на 14.05. , а той каза че към 1-ви вече очаквал да почне раждането. Да, ама не. Родих точно на 14-ти!
Относно контракциите - ако не са болезнени и ако са нередовни, но не много чести, сигурно са подготвителните контракции.
Когато започнеш да раждаш, контракциите стават като по часовник, много регулярни, и са болезнени.

Успех и леко раждане!!! Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт