Алкохолът! Умерена подправка към храната! :)

  • 942
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5
Фънки в "Черешката на тортата":
- Някой малоумник казал, че трябва да се храним за да живеем, напротив, трябва да живеем за да изядем всичко!
 Лечев се включва:
 - Е, освен ядене, трябва и култура!
Фънки:
 - Що бе мен, да не е свършило пиенето! Simple Smile
Готино чувство за ирония има чичо Фестър! Simple Smile

Вие, какво мислите за алкохола? Грехота ли е да се яде добра храна, без подходящ за целта алкохол? Какъв и с каква храна алкохол предпочитате, и в какво количество? Аз обичам мазни историйки (ушета, крачета, чевърца, агнешко и всякаква риба.) с водчица или качествена заводска ракийка?  Mr. Green

Последна редакция: сб, 11 юни 2011, 13:27 от Ivailo1

# 1
  • Мнения: 5 001
Татко прави страхотна домашна ракия(сливова,кайсиева,гроздова).....


Ракийката с удоволствие пийваме с подходяща салатка или туршийка според сезона....

Водката я пием с портокалов сок рядко...Не ми харесва особено...

Бяло винце с риба също уважаваме
Червеното с червено меса и мезета,както и сирена.....

Уиски също пием,но с ядки и пак рядко

Бира пием през лятото с различни глезотийки с които върви....


За готвене ползвам водка за марината на меса.Вино за винен кебап.Бира за панировка или за "пияно пиле"(или заек)......
Ром или коняк ползвам за сладкиши понякога....

Ако се сетя още нещо ще пиша пак.....

# 2
  • Мнения: 5
А, ето, за зайче-байче също умирам. Това е единствената храна, която може да ме провокира да пия бяло вино. Заешко с по-лек сос и бяло винце. И с червено вино става, но ако е увито или направено в комбинация със свински гърди.

# 3
  • Мнения: X
Грехота ли е да се яде добра храна, без подходящ за целта алкохол? :
Не е грехота,иначе бих била особено грешна,защото в нормалното си ежедневие почти не пия алкохол.Даже вечер понякога,когато пия бира,една бутилка или кен от 0.500л. си я разделяме двамата с мъжа ми и ни идва точно.За перманентните пиячи това изглежда много странно отстрани. Party
Не комбинирам храната с подходящия за целта алкохол,когато реша все пак да консумирам,а с подходящия според моя вкус.Например често със салатата пия Мартини.Но може да бъде и ракия,бира или вино.Зависи какво ми се пие в момента.Водка не пия никога.

Музиканта-китарист се казва Иван Лечев! Wink

# 4
  • Мнения: 9 901
храната няма нужда от алкохол, за да бъде вкусна, или за да се смели по-добре в стомаха. Изобщо съчетаването на ястие с алкохол отстрани не го разбирам аз. Бих сложила алкохол в соса, ако рецептата го предлага и съм сигурна, че има смисъл.

# 5
  • Мнения: 5
храната няма нужда от алкохол, за да бъде вкусна, или за да се смели по-добре в стомаха. Изобщо съчетаването на ястие с алкохол отстрани не го разбирам аз. Бих сложила алкохол в соса, ако рецептата го предлага и съм сигурна, че има смисъл.

Това е едно от нещата, които вие жените не разбирате!  cook Wine Glass Болшинството от вас.

# 6
  • Мнения: 9 901
това ли ти е целта на темата, да ни кажеш колко не разбираме ние и колко разбираш ти?

# 7
  • Мнения: 5
това ли ти е целта на темата, да ни кажеш колко не разбираме ние и колко разбираш ти?

И двете  rotfImbo ДА

# 8
  • Мнения: 5
Даже вечер понякога,когато пия бира,една бутилка или кен от 0.500л. си я разделяме двамата с мъжа ми и ни идва точно.За перманентните пиячи това изглежда много странно отстрани. Party
[/quote]

Да странно е, но това е личен избор по ред причини и според възгледите на човека. Зависи и какво се разбира под перманентен. Аз лично (разбирай, че не пия, когато не е подходящо според обстоятелствата) пия алкохол с храненето, без сутришната закуска.  Crazy  Разбирай под алкохол следното - ако е обед една бира или чаша вино. Ако е вечер може и концентрат от 100 до 300 гр. който е различен в зависимост от храната, но ако е празник нямам мярка.....( всичко това разбира се е с оглед на това, че си знам много добре, колко нося и как ми се отразява алкохола)  Mr. Green

# 9
  • Мнения: 5 001
Ивайло......Аз разбрах темата ,която си пуснал и отгворих съвсем честно кое как и защо ....В нашето семейство се пие алкохол (или използва като добавка или марината) с храната....

Тук,обаче може да си неразбран,защото е форум и защото много хора ще разберат накриво темата,която си пуснал.....

....Моля всички да не обръщаме темата на пиещи и непиещи.

Темата,която е пусната аз лично не я разбирам като тема за заяждане,а просто за споделяне на алкохола,който се ползва  за различните нужди в кухнята или кой какъв алкохол харесва към дадената храна......Не става въпрос за това кой какво количество пие....Респективно кой може да го "причислим" към алкохолиците или пък обратното....

# 10
  • Мнения: 5
Абсолютно си права.  newsm47

Общи условия

Активация на акаунт