Отново за цигарите

  • 2 375
  • 38
  •   1
Отговори
  • Мнения: 9 990
Търсих подобна тема,но не открих.Та реших да споделя.Вчера моето дете,захапало солетка ми каза-аз пуша.Ми не се учудих-при все,че бяхме спрели за години цигарите вкъщи,преди няколко месеца пак пропушихме.И това ми даде знак,че се замислих,че пак ги спрях сега.Ама и за друго иде реч-нормално ли е в специализирано детско заведение като "Ментов носорог" например-да е разрешено пушенето?Не искам да се вихри спор за вредата от цигарите-не сме в 3 клас .Ама малко правила не би било лошо да спазваме,нали?Вие,ако сте пушачи и заведете детето на подобно място-не ви ли е гузно да запалите?Вкъщи къде пушите/ние само на балкона и при -20/Когато ходите с детето някъде,къде сядате-все пак то е непушач?

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 179
Ох и ние имаме същия проблем.... като иаде солети и "пуши", даже прави движение все едно си пали "цигарата", и от време на време си тръска... постоянно й подмятам, че пушенето е лошо, не й го натяквам и не й забранявам да си играе със солетата, за да не предизвикам повече интерес... И ние пушим само на терасата, в заведение не палим.. но...
Сега сме решили с татко й да ги спираме, и без това ще ги увеличават... пък ще видим...

# 2
  • Мнения: 46 439
Случи ми се преди месец да отидем в подобно на Ментовия носорог заведение и точно до детския кът 2 майки бяха захапали по една цигара. Не мога да го разбера това, въпреки, че съм пушач. Вкъщи не се пуши, само на терасата и никога не бих запалила в помещение, в което има деца. Аз ще ги отказвам като забременея втория път, живот и здраве ...

# 3
  • Мнения: 8 769
На мен пък въобще не ми е чудно. Детето копира това, което вижда най-напред у родителите си. Детето смята, че всичко, което правят най-големите авторитети в живота му - мама и тати- е най-доброто и най-правилно нещо.
Другият въпрос-в специализираните заведения е добре да не се пуши. Аз имах такова, и рядко се случваше, но все пак, се случваше, майки да дойдат да ми вдигат скандал защо не с епуши в заведението. Други директно палеха цигари, въпреки надписите, и изискваха пепелник. Трети се врътваха обидени и заминаваха, като разберяха, че не може да се тровят вътре. Четвърти ни поздравяваха за решението.
Хора разни. В името на това да няма спор, ще кажа само, че културата ни е адски ниска. Толкоз от мен, че много съм чувствителна на тази тема.

# 4
  • Варна
  • Мнения: 6 849
Моята дъщеря не пуши солети ама това не означава, че в една по осъзната възраст няма да пропуши.
А за моето пушене на цигари - у дома пушим на терасите. В заведение сядам на маса за пушачи и когато съм с децата. Ако не се пуши на съответното място и ми дойде време за дозата, излизам навън да си я взема.

Туфи, любопитна съм за детското заведение, писала си в минало време... какво стана, при толкова много деца и малко места за тях, наистина ли не е рентабилно? С моя приятелка обмисляме едни такива планове а мъжката част твърди, че е мисия обречена. Rolling Eyes

# 5
  • Мнения: 9 990
Не става въпрос за това,че един ден може да пушат,каквото и да правим,това е ясно.Не е толкова до подражанието на децата-и това е ясно.Ами за съзнателния избор да заведеш детето на пица и да го одимиш отвсякъде-нищо,че вкъщи пушим на терасата... TiredИли да отидеш в детско заведение-там пък ми е направо ooooh!,аз съм толеранта по принцип,знам какво е с кафето да дръпнеш една...ама в присъствието на 10 деца в помещението бих се въздържала,пък вкъщи-всеки си прави каквото сметне за добре... Hug

# 6
  • Мнения: 1 613
Не водя малката на места, където се пуши.
В къщи само аз съм пушачка и излизам в градината да пуша.

# 7
  • Мнения: 8 769
Туфи, любопитна съм за детското заведение, писала си в минало време... какво стана, при толкова много деца и малко места за тях, наистина ли не е рентабилно? С моя приятелка обмисляме едни такива планове а мъжката част твърди, че е мисия обречена. Rolling Eyes
Бих споделила на лични. Темата е много дълга. Ако искаш -пиши. Само накратко-не, не е толкова нерентабилно, при зададени задължителни някои първоначални условия.

# 8
  • Мнения: 8 505
И в най-големия студ пушим на терасата.В заведения не сядаме вътре Naughty а само навън.Молим бармана да ни изкара една маса в градината (никога не е отказвал) и сядаме там,ако толкова ни се пие кафе.

# 9
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
В къщи пушим само в кухнята,където малкия за сега няма достъп,обаче сме с тенденция да отказваме цигарите Party,иначе в заведение не сядам с малкия само отвън.

# 10
  • в здрача
  • Мнения: 2 208
Ние пушим на терасата през лятото, а зимата - в кухнята - тя е малка, като докато пушим там ширма е включен и дръпва почти моментално цигарения дим.

Иначе на заведения предпочитам да сме навън, ако времето го позволява, а зимата ходим в едно - единствено. Там има отделна широка стая за деца с играчки и забавления, а ние си сядаме на местата за пушачи и пушим. Харесва ми, защото самото заведение е много широко и с отлична вентилация. В крайна сметка сме излезли и ние да се почувстваме хора, не само родители и затова избирахме такова място, че да има за всеки по нещо - така хем можем да запалим с кафето, хем и на малката й е интересно и до масата ни пристига само за поредното парче торта и бърза да отиде при дацата да играе.

# 11
  • София
  • Мнения: 1 621
Винаги пушим на балкона. Не сме я водили на места, където се пуши - консумираме извън съответното заведение. Лично на мен много лошо впечатление ми правят родители, които водят децата си в задимени кафенета. Естествено недопустимо е в детски заведения да се пуши.  Close

# 12
  • Мнения: 1 017
    Мисля, че не е нормално в заведение като Ментов носорог да се пуши. И двамата със съпруга ми пушим, но само в кухнята на прозореца.

    Иначе ходим в заведения, в които се пуши с детето, но това е сигурно 1 път в годината  Crazy
   
     Няколко пъти се е опитвал да се прави на пушач с подръчни материали ама мисля, че вече се отказа след като му обясних на дълго и на широко.

     
   

# 13
  • София
  • Мнения: 897
А докато бяхте бременни пушехте ли? newsm78

# 14
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Твърдо против пушенето на подобно място, ние и двамата пушим (почваме, спираме, цяла одисея  Crazy)... В къщи не се пуши, тъй като сме в гарсониера и балконът е остъклен, лятото може на прозореца, ама зимата много се осмърдява и не пушим. Но ... синът ми не си играе със солети все едно пуши, а направо си лапа цигарата  Embarassed, последният път го хванах как дъвче една и не откъм филтъра, а направо тютюна си дъвчеше, после го изплю с възмутена физиономия, явно гадно му беше... Стана ми адски неприятно и сконфузно  като го видях...

Общи условия

Активация на акаунт