Съвет - за общината, която не си върши работата

  • 3 282
  • 45
  •   1
Отговори
  • Близо до гората...
  • Мнения: 496
Предварително се извинявам за дългия пост. Живея в Кюстендил.Бяхме газифицирани точно преди 2 години, но след това улицата не беше асфалтирана. Обърнах се към Велбъждгаз, те ми обясниха, че улицата е предвидена за цялостно асфалтиране от общината, и затова те са им превели необходимата сума( за тяхната си кръпка), а общината ще извърши асфалтирането. Това беше преди 2 години. Ходя и пускам жалби през 1-2 месеца, не искам да обяснявам колко некомпетентни са всички. До ден днешен те не знаят дори къде се намира въпросната улица! Стигнах до среща с кмета - декември 2010 - извини се и обеща, че ще бъде асфлтирана ВЕДНАГА (буквално на другия ден)....нищо такова не се случи. Когато отидох пак ми беше обяснено, че времето било застудяло и ще бъде асфлтирано напролет при първото топло време Sad....добре - приемам го. На 20 април, отидох пак да срещна с г-н Паунов да ги подсетя, защото никой не идваше. Каза ми, че не забравено, и че ще стане ДО 1 месец.....излишно е да казвам, че никой не дойде. Написах 2 мейла, на които никой не отговори( пише, че са длъжни в рамките на 3 дни) Днес отидох за пореден път и не мога да опиша как бях посрещната! Възмутена съм (слабо казано), от това как КМЕТ може да се държи. Той ми се разкрещя! "Когато му дойде времето, тогава ще се асфалтира!" "Като не сте доволна, тогава спрете да идвате!!!!!" "Изберете си друг кмет - той да ви я асфалтира" "Напуснете незабавно!" "Щом вие не си тръгвате - тогава аз ще изляза!"
 Искам само да поясня, че по никакъв начин не съм се държала нахално, предизвикателно или да съм повишила тон....
Искам да попитам какви права имам и какво мога да направя в случая.
П.п. Улицата ни наистина е в окаяно състояние.

# 1
  • Мнения: 0
Възмутителна анонимност
За първи път се случва и е любопитно защо потребителя не си посочва името и адреса . Вероятно защото незабавно ще бъде привлечен към съдебна отговорност.
За изтеклите 3 години и половина повече от пет хиляди граждани са посетили приемната на кмета на Кюстендил и не сме срещали човек на когото да липсват първите седем години.
Очакваме ако има такъв да застане с името и лицето си.
Само през  последните 12 месеца са асфалтирани повече от 70 км от уличната мрежа на град Кюстендил. И е възмутително да се изнасят подобни неверни твърдения хвърлящи сянка върху работата на администрацията и кмета.
БГ мама е уважавана неправителствена организация и не може сайтът й да бъде използван в услуга на недобросъвестни субекти обслужващи неясни интереси.
Надяваме се на намесата и на администратора.
Оставаме с уважение към БГ мама и приятели. 

# 2
  • Мнения: 25 600
Възмутителна анонимност


Е, то и вие не се представихте...  Laughing

# 3
  • Мнения: X
Излагате се, община Кюстендил!  hahaha hahaha

В община Кюстендил доколкото зная живеят граждани. Които имат своите права, независимо липсват ли или не им липсват първите седем години. Абсолютно ми е непонятно възмущението ви, Obshtina Kustendil. Потребителката е известна с ника си на всички, които пишат в този форум и тук не е нужна друга легитимация. Няма причина да не се вярва на твърденията й или да не й се помогне със съвет.  Naughty  Аз лично съм била свидетел на подобно отношение към граждани от общинските власти, вярващи в статута си на недосегаеми. Обикновеният човек недоумява как да се справи с това, чувства се безсилен!

Последна редакция: ср, 15 юни 2011, 12:39 от Анонимен

# 4
  • Близо до гората...
  • Мнения: 496
 По какво преценихте, че ми липсват първите 7 години! По това, че отстоявам правата си ли?????
Това са 70-те километра го обяснявайте на хората, които не живеят в този град. Това, че са асфалтирани 3-4 главни улици ( и то по проект ИСПА), и са закърпени няколко други такива!!!!1
Аз се боря с общинската администрация 2 ГОДИНИ, гласувала съм за този кмет и съм си платила данъците! От 2 години ми се обяснява, че имало по-важни неща от моята улица! Къде са парите преведени ви от Велбъждгаз още през 2009????? И не казвайте, че не вярно, защото те ми предоставиха копие от документа за преведените пари! Колко още трябва да чакаме? И защо трябва да се стига до медии, за да свършите нещо, което сте длъжни, и за което ви е платено!
Излязох разплакана от кабинета.... видяха ме всички хора отвън, охраната също. Не съм си измисли и думичка от всичко написано!

П.п.Направихте си акаунт тук само за да обясните, колко съм проста ли?

Последна редакция: ср, 15 юни 2011, 13:04 от МравкА_ТанкисТ

# 5
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
БГ мама е уважавана неправителствена организация.

БГ Мамма не е неправителствена организация.
Не може да изисквате от потребители да изнасят публично лични данни.

# 6
  • Мнения: X
Абе защо си написа името, та чак и адреса, бе, момиче. Я трий бързо - не си им длъжна! Гневът е лош съветник!

# 7
  • Мнения: 1 194
Хм, Obshtina Kustendil постъва типично по общински.

И е възмутително да се изнасят подобни неверни твърдения хвърлящи сянка върху работата на администрацията и кмета.

Вместо да се възмущава администрацията на кмета да вземе да си свърши работата.

Само с приемни на кмета не става, трябва и работа Wink

# 8
  • Мнения: 294
Не мога да повярвам каква наглост проявяват от "община Кюстендил", работа ли им  е на хората да търчат като пъдари след някой, дето не си е свършил работата и справедливо ли да е получават подобни анонимни отговори със заплашителен тон.
До "община Кюстендил" - по-голям компромат за самите вас от това, което написахте, няма.
Съветът ми  към авторката е въпросните общинари публично да лъснат в някое предаване - я, Госпоадри на ефира, я, някое  друго, което пак си е излишен разход на време от страна на нас, данъкоплатците, но поне публичен срам да получат, щото много е лесно някой да крещи и да си придава важност в недосегаемия си кабинет.

# 9
  • Варна
  • Мнения: 2 768


Вместо да се възмущава администрацията на кмета да вземе да си свърши работата.


Съмнявам се, освен ако кмета не се кандидатира за нов мандат тази година.

# 10
  • Мнения: 294
Възмутителна анонимност
За първи път се случва и е любопитно защо потребителя не си посочва името и адреса . Вероятно защото незабавно ще бъде привлечен към съдебна отговорност.
За изтеклите 3 години и половина повече от пет хиляди граждани са посетили приемната на кмета на Кюстендил и не сме срещали човек на когото да липсват първите седем години.
Очакваме ако има такъв да застане с името и лицето си.
Само през  последните 12 месеца са асфалтирани повече от 70 км от уличната мрежа на град Кюстендил. И е възмутително да се изнасят подобни неверни твърдения хвърлящи сянка върху работата на администрацията и кмета.
БГ мама е уважавана неправителствена организация и не може сайтът й да бъде използван в услуга на недобросъвестни субекти обслужващи неясни интереси.
Надяваме се на намесата и на администратора.
Оставаме с уважение към БГ мама и приятели. 

Извинявам се, че пиша второ поредно мнение, но ми се иска да ги цитирам тия долни душици, дето са го сътворили това, че ако решат да го изтрият, срамът им да е виден за по-дълго време!

# 11
  • Мнения: 4 465
Възмутителна анонимност
За първи път се случва и е любопитно защо потребителя не си посочва името и адреса . Вероятно защото незабавно ще бъде привлечен към съдебна отговорност.

Моля Ви, не пишете несериозни неща. Горното изказване, освен че е несъстоятелно, защото нямате основание за подвеждане под съдебна отговорност е и некомпетентно. Защо трябва да се обръщате със заплаха към евентуален потърпевш от действията и бездействията на общинската администрация. Не го проумявам.

Във форумите не се представяме с име, презиме, фамилия и адрес. Най-малкото адресът е в категория лични данни и точно по никакъв начин, нямате право да го изисквате. Най-малкото пък във форум.

Родена съм в Кюстендил и до  скоро поддържах постоянния си адрес там, но не мога да ръкопляскам при подобна реакция от страна на общината. А истината е че асфалтираните през последните 12 месеца улици в Кюстендил са основно по трасетата на подменената ВиК система по ИСПА. Това не е текуща поддръжка на инфраструктурата.

# 12
  • Мнения: X


Вместо да се възмущава администрацията на кмета да вземе да си свърши работата.


Съмнявам се, освен ако кмета не се кандидатира за нов мандат тази година.
Мда...и нашата улица не беше по-малко разбита, и аз три жалби съм написала, журналист от квартала направи два репортажа. Ама ей на, наближиха изборите и сега я асфалтират!  Flutter Hug bowuu
Аз предлагам на потребителката да се свърже с адвокат!  Peace

# 13
  • Мнения: 15 619
Е, аз на кого да вярвам!? На потребител, пишещ във форума от 2004 г или на такъв, регистрирал се преди половин час? Mr. Green
Под това мъгляво "община Кюстендил" би могла да пише и баба ми от Кермен.

# 14
  • Близо до гората...
  • Мнения: 496
С адвокат ще се свържа. Наближават избори, но този кмет направи прекалено много глупости, или по скоро НЕ направи много неща...Много кюстендилци са разочаровани....та предполагам, че той не очаква да види втори мандат и затова се държи така.
П.п. Никога не ми се случвало някой да ми крещи така, без да съм го предизвикала по никакъв начин. Той не ми даде възможност дори да говоря....и напусна кабинета. И после ми говорят за липсващи 7 години!

Общи условия

Активация на акаунт