капиляри

  • 42 829
  • 67
  •   1
Отговори
  • Мнения: 0
Здравейте,

За първи път пиша във форума, но пък редовно чета, когато ми трябва женско мнение - за което БЛАГОДАРЯ !

Сега се престраших, защото имам малък проблем - оказа се, че на лицето са ми излязли нещо като спукани капиляри (може би от около ден два, сега ги забелязах) и не знам как да ги оправя Sad

# 1
  • Мнения: 210
И аз се интересувам от същото.

# 2
  • Мнения: 100
Аз имам същия проблем,но при мен се наблюдава повече в областта на" декултето".

# 3
  • Мнения: 1
Момичета, за този проблем има специални процедури и професионални продукти. С диагноза от нета и самолечение няма да стане.

# 4
  • Мнения: 2
И аз имам спукани капиляри тук таме по лицето. Те с времето се оправят. Преди години ми беше излязъл един, след време изчезна, сега пак имам. Абсолютно нормално е!

# 5
  • Мнения: 0
Благодаря на всички за отговорите, оценявам вниманието, но май ще е по - добре да посетя дерматолог Simple Smile

# 6
  • Мнения: 3 675
Благодаря на всички за отговорите, оценявам вниманието, но май ще е по - добре да посетя дерматолог Simple Smile

И аз така мисля  Simple Smile
Отиди на дерматолог, то не че кой знае колко ще ти помогне, но все пак може да ти даде някакви насоки.
Капилярите не се махат от само себе си, а само с лазер доколкото знам.

# 7
  • Мнения: 884
Понякога зарастват сами, когато организмът има ресурси. Но наистина е най-добре да се отиде на лекар.
След първото ми раждане цялата ми "талия", целият ми ханш и голяма част от краката ми бяха нацепени гадно, на червено-сини капиляри. Ужасно. Но само за месеци изчезнаха.
...

Даже се чудя дали е за дерматолог този въпрос, или е за някакъв специалист по съдовете на кръвоносната система...

# 8
  • Мнения: 616
Има два варианта - или ще се възстановят стените на съда сами, или няма и тогава има само един единствен метод за оправяне и той е с лазер. Има смисъл да се посети дерматолог само ако работи с лазер и ще го премахне.

Много вероятно е да е инцидентен случай и да се е получило ако например физически си се напрегнала изведнъж, или от силна топлина, неволен натиск(не удар), такива неща, и организма ще си ги регенерира.

Ако се удариш, лесно ли посиняваш? дълго време ли отнема да ти минат синините? Отичат ли ти краката, а студени ли са често? Имаш ли проблеми с кръвното? - Ако отговорите на някои от тези въпроси са да, тогава бих отишла евентуално при общопрактикуващия лекар, а не дерм. Най-вероятно ще се окажат просто слаби стени на кръвоносните съдове, което не е кой знае колко опасно състояние, за превенция се изписва обикновено рутин и вит. Ц за заздравяване на стените.

# 9
  • Мнения: 2 044
Да не ви разочаровам момичета , но май и от това чудо няма спасение Sad .Два пъти махах капиляри по носа с лазер и до половин година пак се появява .От лекарката знам, че дори с една хрема и кихавица пак могат да се появят .От бремеността получих по краката , но там излиза доста скъпо да ги третирам и честно казано не съм го правила и не знам колко е трайно Sad

# 10
  • Мнения: 0
 Thinking тъпотия ... тотална ...

# 11
  • Мнения: 3 675
Thinking тъпотия ... тотална ...

Кое е тъпотия?

# 12
  • Мнения: 335
Една мама беше описала мн правилно отгоре че може от само себе си да се премахне, аз имах едно такова петно под окото и за около година си изчезна, но малко на риск беше....
иначе ако имате напукани капиляри и скоро са се случили, от преумора и тн, или просто си е малко по наследствено, решението при мен беше с DETRALEX, то е малко всестранно, мн за хемароиди го пият, но на мен ми помогна при вените, прави се курс 2 пъти годишно и после по 1 годишно, около 60 лв ми излиза терапията с него защото се пие повече време, иначе самото струва около 15 лв опаковката но ви трябват поне 4 опаковки
имах капиляри по гърдата, и отстрани към гърба бяха тръгнали, след като минах 1 курс, след месец два почнаха да ми изчезват, и сега почти ги няма 2-3 години по късно....
ама ся нещо го закъсах финансово и не ми се дават 60 лв за терапия и таз година още не сам си я правила Wink
консултирайте се с дерматолог, но според мен личен лекар може да прецени и да каже каде да отидете и какво да пиете
аз споделям на мен какво ми е помогнало
има и разни пасти дето се майе с тях по 8-10 лв, но са по скоро за крака и за истудяваш и охлаждащ ефект и са в слу4аи на преумора преди да се спука капиляр
и са малко само да си дава парите човек според мен Simple Smile
 Peace

# 13
  • Мнения: 3 675
Едно е спукан капиляр, а съвсем друго разширен кръвоносен съд.
Еластичността на кръвоносните съдове не се възвръща толкова лесно, а и тези неща са наследствени и това е причината за временния резултат от лазера при gery?79

# 14
  • Мнения: 616
gery?79 да, разбирам те, и аз имам слаби стени на кр. съдове, наследствено, и знам колко е неприятно, години наред съм посинявала буквално от докосване. Откакто вземам гореспоменатите добавки за засилване на стените, положението е много по-добре, и организма ми всъщност успя сам да изчисти всички спукани капиляри, освен две мънички кръвоносни звезди, които все се каня да 'опърля' но все не ми остава време, пък и май само аз си ги виждам Laughing Така че, въпроса ми към теб е, освен че  третира вече появилите се спукани съдове, какво направи за укрепването им? Вземаш ли нещо, ако да, какво и по каква схема?

Имай предвид че освен козметичен, това е и здравословен проблем, и в късна възраст често води до т.н. разширени вени, което съм наблюдавала и при майка ми, и при баба ми, много болезнено и неприятно състояние е, веднъж стигне ли се дотам, възможностите за лечение са минимални.

Писали сме с Б енд С по едно и също време.

Общи условия

Активация на акаунт