Болки

  • 1 300
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 50
Здравейте, Бременна съм от 3-4 седмици, но понякога/веднъж или два пъти дневно/ имам силни остри  болки ниско долу в корема в продължение на 10-тина минути. Не мога да определя къде точно, но мисля че около яйчниците. Вземам Но-шпа и болките отшумяват. Кажете ми нормално ли е това? Т.е на мен ми е ясно, че не е съвсем нормално, но значи ли че ще загубя бебето. Случвало ли ви се е през бремеността  такова нещо?

# 1
  • Мнения: 7 803
дали ще загубиш бебето си май никой не може да ти каже 100 % но един лекар ще е много близо до истината
лягай и почивай а утре на лекар
успех

# 2
  • Мнения: 449
Знаеш ли, на мен не ми се е случвало, или поне не бих нарекла болка това усещане, но мои познати са ми споделяли, че ги е боляло от "нарастването на матката". Така че недей да стоиш и да се притесняваш, а още по-малко да пиеш лекарства без съвет на лекар. Просто си легни и утре отиди на лекар, това според мен е задължително. Успех!

# 3
  • Мнения: 4 068
Още е много рано да усещаш болки от нарастването на матката. Иди утре на лекар и виж какво ще ти каже. Не знам дали ще успее да види нещо на видеозона толкова рано, но при всички положение е по-добре да идеш и да се успокоиш отколкото да си в неизвестност.
И още нещо да ти кажа-аз съм изгубила две бременности, но такива болки съм нямала.

# 4
  • София/Осло
  • Мнения: 4 541
Иди на лекар за да се успокоиш.Дано да не е нищо сериозно.Аз бях с болки и кървене, и ми биеха Прегнил доста време, а после пиех утрогестан Praynig

# 5
  • Мнения: 721
здравей,
аз съм в 3 месец и от момента на забременяването ми ме боли корема ниско долу. В началото даже се будех от болки. Сега е доста по-леко, но пак наболва. Лекарката ми каза, че е съвсем нормално и да не се притеснявам и ако много ме боли да пия по едно нош-па. Ти обаче не прекалявай. Само, ако силно те боли.
И споко.... Grinning

# 6
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Аз не си спомням да съм имала каквито и да е болки през цялата бременност затова не ми се струва нормално,абе най добре отивай на лекар и не пий лекарства без лекарско предписание

# 7
  • Мнения: 694
И с двете бременности имах такива болки в началото. Моя лекар ми каза, че това е нормално защото матката нараства. А в дните около цикъла болките ми се зачестяваха. Е не ме е боляло постоянно, но болки си имах.
За твое успокоение консултирайсе с твоя гинеколог.

# 8
  • Мнения: 1 128
И аз в началото имах болки ниско долу в корема. Консултирах се с гинеколога си и той ми предписа но-шпа. Не знам от какво бяха тези болки, но към третия месец изчезнаха. Но за твое успокоение, консултирай се наистина с гинеколога си.

# 9
  • Мнения: 124
Здравей,
аз също имах подобни болки долу-горе в същия период, още не бях сигурна, че съм бременна и се ми приличаха на менструални - струваше ми се, че ще ми идва. После някъде прочетох, че се причиняват не от нарастването, а от "нагласяването" на матката и се успокоих. Така че може от това да е и при тебе. дано да няма друго. Успех! Peace

# 10
  • Мнения: 2 381
Аз съм нямала в началото подобни болки.Обаче ги имам от 2 седмици насам.Моят лекар ми предписа Магнерич и Гинипрал.
Приятелката ми имаше тези болки в началото-както при теб.На нея й предписаха Но-Шпа, и болките отшумяха.
При всеки е индивидуално.Затова отиди при лекаря си.В никакъв случай не предприемай самолечение!
Дано всичко да се оправи Praynig
И се пази много!

# 11
  • Мнения: 211
Вероятно е от разгъването на матката. Моята е обърната и се случваше в началото на бременоста да ме приболява, вземах Но-шпа. Би трябвало да се притесниш, ако имак силно кървене. Сега е важно да си спокойна!  Stop

# 12
  • Мнения: 50
Благодаря ви! Успокоихте ме малко. Да чукам на дърво днес нямам болки, а вчера и онзи ден вземах Но-шпа. Вярвам, че не е нещо сериозно, а както казвате вие нагласяне на матката. Laughing

# 13
  • Русе
  • Мнения: 659
Така като гледам почти на всеки се случва да има такива болки, на мен също ми бяха предписали Но-шпа 3*1, но все пак отиди на лекар. Тожа сигурно е един вид подготвяне на матката. Успех

# 14
  • Мнения: 46 488
Здравей,
аз също имах подобни болки долу-горе в същия период, още не бях сигурна, че съм бременна и се ми приличаха на менструални - струваше ми се, че ще ми идва......

И аз така, до 4 месец, след това изчезнаха.

Общи условия

Активация на акаунт