За свинското месо в детската кухня?

  • 849
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 255
Синът ми е на кухня и това, което ме притеснява е ,че готвят със свинско  SickЗнам, че слагат много малко месо и т.н. ,но все пак е най-трудно смилаемото. Досега не съм давала, но в такъв случай пропускаме някои от яденетата. Пишете вие давате ли спокойно и откога?

# 1
  • sofia
  • Мнения: 4 296
Относно храната от кухнята нямам притеснения,тъй като там имат диетолози и ако си забелязала ако основното е запичащо,то десерта е разхлабващ.
Давай смело,ние от 9м и половина ходим на кухня и съм много доволна.

# 2
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
И аз нямам притеснения,отначало се бях притеснила че всеки ден готвят с месо,обаче проблем досега не сме имали,кухнята е започнахме от седми месец и половина

# 3
  • Germany
  • Мнения: 7 915
В нашата кухня досега не са давали свинско, но аз съм му давала от готовите пюрета със свинско и не е имало проблем. Аз повече се притеснявам от агнешкото за което знам че е алерген и когато има нещо с агнешко просто не му го давам.

# 4
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 172
Според мен детенце е достатъчно голямо да яде свинско. И колкото и трудно смилаемо да е, не вярвам да изяде 2-3 пържоли, нали newsm78
 За мен подобни умувания са си втелясване. Извинете, нищо лично   bouquet
Дъщеря ми вече е яла свинско месо от готови пюрета, както и кухнята.

# 5
  • зад парка
  • Мнения: 1 583
Много мои приятели ползват за децата си детска кухня и са доволни, подобна е ситуацията и за малките, които ходят на ясли. И аз бих опитала, но нямаме в района, така че готвя отделно за дъщеря ми.

Гледаме я по книги и според съветите на педиатърката ни. За периода между  13 и 18 месеца педиатърката ми каза да не ограничавам в нищо детето с изключение на нормално мляко и бобови храни.

Наскоро обаче четох, че в тази възраст най-лесно се усвоява говежно, агнешко и риба и трябва да се избягва свинско и телешко.

Аз лично наблягам на пилешко и наскоро дядо ми купи от свой приятел 1 телешки бут (давам и от него).
Като цяло детето има апетит и не отказва нищо за ядене.
От 14-тия месец започнах да й давам 1/2 порция от обедното й ядене (с месо, яйце или само зеленчуци) и вечер преди кашата.

Моят съвет е вечер или събота и неделя, когато ти се грижиш за приготвяне на храната на даваш на детето риба ил говеждо.

# 6
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
В нашата кухня досега не се давали свинско.
Мисля,че не е проблем 1 път седмично детето  да яде и свинско.

# 7
  • София
  • Мнения: 6 999
Не знам дали е трудно смилаемо /не трябва ли телешкото да е по-трудно newsm78/.

Аз все още не давам на Дариа свинско, нито агнешко на 1,5 год. е.

Въведох месото така: заешко, пилешко, риба, телешко, пуешко, говеждо.

Всъщност може и да е хапвала 1-2 хапки свинско от някоя наша манджа, но специално за нея не сме готвили.

# 8
  • Варна
  • Мнения: 4 969
За нас най-трудно смилаемо беше и си остава бяло пилешко/независимо как е приготвено.Относно свинското -не не се притеснявах,а ние сме на кухня от 6 месечен Peace

# 9
  • Мнения: 8 769
Заради това, а и поради още някои причини отписах дъщеря си от кухня. Не записах и бебе на такава. Не разбирам "диетолозите" в млечните кухни, ако изобщо има такива.  #Cussing outВ нашата кухня преобладаваше пилешкото и свинското. От дъжда на вятър риба, но сготвена по начин, по който не можеш да я помиришеш, камо ли да я ядеш! #2gunfire Абсолютно никакви принципи не се спазват за здравословно хранене. А най-тъпото е,че се даваше непрекъснато крем какао на децата! Да не говорим за сухите закуски, от рода на негърчета, пасти и прочие. Бляк! Предпочетох да си храня децата у дома.
Сега вече с яслата няма как да се преборя, освен да настоявам някои откровени боклуци да не й ги дават smile3512

# 10
  • Мнения: 8 505
Не давам свинско на дъщеря си NaughtyИ не защото е трудносмилаемо,а защото е тлъсто месо.

# 11
  • София
  • Мнения: 15 215
Ето една тема за свинското месо:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=20989

В нашата кухня досега не са давали свинско, така че не ми се е налагало да мисля по въпроса. Иначе Иво е опитвал свинско 1-2 пъти, но ние в къщи наблягаме повече на пилетата. Ако готвех по-често свинско, може би щеше да е ял и по-често.

# 12
  • Мнения: 255
Заради това, а и поради още някои причини отписах дъщеря си от кухня. smile3512
Ами то аз преди месец се престраших да го запиша и сега с това свинско ,като нищо и аз ще се откажа, но ще видя колко често го дават и дали мога да го замествам в тези дни с мои манджи. Но не смятам ,че се втелясвам просто държа детето ми да опита от това иначе вкусно месце по-късно ,някъде към третата година. Доказано е ,че най-полезни меса са агнешко, говеждо и пилешко т.е и по-леки са. Благодаря ви з а мненията ще ги имам в предвид. Laughing

# 13
  • Мнения: 3 537
В нашата кухня пък не дават свенско,само пилешко,заешко и телешко.Само не ми е ясно риба защо не дават... Thinking
Аз съм много доволна,но със свинско аз съм му правила манджички,е разбира се слагам по малко и само чисто месо WinkНяма проблеми мисля Wink

# 14
  • Мнения: 5 299
И аз нямам притеснения,отначало се бях притеснила че всеки ден готвят с месо,обаче проблем досега не сме имали,кухнята е започнахме от седми месец и половина

И аз така. По-скоро се притесних, че днес имаше рибена супа, а педито ми беше казала риба да не давам до годинката, ама я изяде тая ве4ер Blush

Общи условия

Активация на акаунт