Качествена дограма

  • 287 185
  • 821
  •   1
Отговори
# 555
  • Мнения: 40 890
О, за дограмата нищо не съм казала, тя трябва да е различна и заради ширината на пакета, и заради по-голямата трежест. Само казах, че не може да има сравнение между двоен и троен стъклопакет.

# 556
  • Мнения: 424
нямам възможност за по-дебел стъклопакет. Договорът е подписан за 32мм двоен стъклопакет, но мога да променя на троен 32, но наистина само това въздушно пространство ме притеснява при тройния.

# 557
  • Мнения: 40 890
Може и да стане, да кажат специалистите. Моите стъклопакети са 4-14-4-14-4 или общо 40 мм. Ако товят стъклопакет е 32 то може да се получи 4-10-4-10-4. Дали 10 е малко или много не мога да кажа.

# 558
  • Варна
  • Мнения: 2 268

А на мен майстора ми казва, че с 32мм ще имам по-добра топлоизолация, също така около нашата къща слагат 32мм. Дограмата е поръчана с 32мм и стъклодържачите са поръчани. Единственият вариант, ако мога, е да поискаме троен стъклопакет ка/б/4с с доплащане от моята страна, какво ще кажете?

Гледай коефициентите, които съм дала.
При 32 мм Ен/бяло/ К + аргон имаш 0.8. За сравнение, най- добър е коефициента на 52 мм Ен/бяло/К с аргон, който е 0.5. С две думи, не мисля, че е чак толкова по-лоша ситуацията. Заложи на тройния на 32 мм, но сложи и аргон.

# 559
  • Мнения: 2 742
Само имай предвид, че аргонът се изпарява за около година, т.е. ефект от него няма да усещате дълго....


О, за дограмата нищо не съм казала, тя трябва да е различна и заради ширината на пакета, и заради по-голямата трежест. Само казах, че не може да има сравнение между двоен и троен стъклопакет.
Съгласна съм,  допълних написаното. Ако дограмата е 5 камери (и повече) може да понесе тежестта, а и винаги може да се сложи по-дебела армировака - 1.5 или 2 мм. Проблем е, че не всички видове профили имат стъклодържатели за 40 мм. На вилата си сложихме Профилинк, там е 36 мм максимум. При родителите ми е Саламандър - позволява до 48 мм. Сложихме 44 мм.

Последна редакция: пт, 13 окт 2017, 14:29 от _Smile_

# 560
  • Варна
  • Мнения: 2 268
Стъкларите, с които работим твърдят, че заливките на стъклопакетите вече са други и аргона се задържа доста по-дълго от преди. Склонна съм да им вярвам.

# 561
  • Мнения: 2 742
Аз също съм склонна да вярвам на фирмите, с които работим.

# 562
  • Мнения: 5 820
   Включвам се да следя темата, тъй като на пролет ще сменим дограмата си. Ще се върна да изчета останалите страници назад.

# 563
  • Мнения: 19 483
А този аргон може ли да бъде допълван?

# 564
  • Мнения: 40 890
А този аргон може ли да бъде допълван?

Не. Обаче аз далеч не съм убедена, че наистина изфирясва аргонът. По принцип когато имаме газ в затворен обем за да има изтичане трябва да имаме разлика в налягането, а извън стъклопакета имаме атмосферна налягане, каквото имаме и вътре. При тази ситуация за да излети навън аргонът трябва да се всмукне навътре въздух, а това през уплътнението не е много лесно. Та мога да допусна, че има все пак някакъв газообмен с атмосферата, но съвсем не си го представяй като напомпана топка, която с времето спада.

# 565
  • Варна
  • Мнения: 2 268
Точно така, Черна станция. Въпрос с излизането на аргон от физична гледна точка е доста спорен и интересен.

# 566
  • Мнения: 1 354
От толкова четене тотално се сбърках.
Може ли да обобщите с няколко думи кои са коректните фирми в София, за по-висок клас дограми. Насочила съм се към Саламандър.

# 567
  • Сф
  • Мнения: 4 764
Ника, Саав, Кристиян Нейко.

# 568
  • Варна
  • Мнения: 903
И аз като Magnfiique, но за Варна да питам.  Аз от прочетеното като че ли клоня към Трокал, Кьомерлинг...Може ли за препоръки за фирми, че тръгвам за оферти. Praynig

# 569
  • Мнения: 1 354
Има ли отзиви за:
Пласт Маркет
Виал Комфорт

Общи условия

Активация на акаунт