Изгонени от мадам Бътерфлай - опера в Парка

  • 18 378
  • 484
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 173
Днес  ни изгониха от мадам Бътерфлай във Военната Академия. Тоест показаха ни гората, там да се разходим. Причината беше  2 годишното ни момиченце, което кротко си играеше(без да гъгне!) ,стояхме далеч от сцената (без да виждаме нищо разбира се) с нормално купени билети - общо 30 лв. Според добре облечен господин от Великата Опера разсейвали сме не кой да е а Високопочитаемата публика.

Изключително съм възмутена, но няма къде другаде да си кажа (освен скандала на входа разбира се, защо изобщо ни продадоха билети???)
Поне други с деца в тази опасна възраст да знаят, че са нежелани на Операта в парка..

Последните ми пари дадени за БГ Опера. Заслужавате си мизерията дами и господа, съжалявам.

Последна редакция: сб, 18 юни 2011, 21:15 от peppia

# 1
  • Мнения: 1 547
Детето ви очевидно не се е вълнувало от мадам Бътерфлай. Вие също не сте се наслаждавали на произведението, според споделеното по-горе. Ако си бяхте тръгнали сами при това положение, никой нямаше да ви гони. Съжалявам, че не съм съпричастна към възмутата ти, но действително не виждам проблем. Когато аз отида на подобно мероприятие, също не желая дечица в каквато и да е възраст да си играят наоколо - има си детски площадки за тази цел. Извод: спадам към презряната от теб Високопочитаема публика.

Последна редакция: сб, 18 юни 2011, 21:30 от crazy chick

# 2
  • Мнения: 1 173
Извод: спадам към презряната от теб Високопочитаема публика.
О Публико велика, извинете че ние презряните с деца изобщо сме посмяли да слушаме великата Музика която достига до Вашите уши.
Дано комарите във Военната академия не ви смутят също, не знам тях как ще изгоните.
Упс забравих че ние сме си платили билет, по-различно е от комарите Joy

# 3
  • Мнения: 1 547
О Публико велика, извинете че ние презряните с деца изобщо сме посмяли да служаме великата Музика която достига до Вашите уши

Държиш се нахално и създаваш неприятно впечатление. Не си единствената Велика Родителница, дарила на света Деца, тъй че никой не е длъжен да се съобразява с теб. Ми на мен утре може да ми се прииска да ида по бански в операта - трябва ли да пусна тема после, че Лошите Чичковци не са ми позволили? Оперите, театрите, кината и ресторантите /класическите/ не са детеугодни места, чудя се кога ще бъде общопроумян този тъй елементарен факт.

# 4
  • Мнения: 1 173
1.  Става въпрос за опера на открито
2.  Платила съм си билет, и никой не ме е предупредил, че вътре ще ме изгонят. Специално попитах трябва ли билет за малкото дете.
3. Не сме пречили на никой, нашата позиция изобщо не се виждаше нито от сцената, само леко от крайната колона на публиката. Който го е интересувала операта няма какво да гледа насам натам, да си гледа напред.

# 5
  • Варна
  • Мнения: 1 744
Една великородителница си беше довела бебето на "Ернани". Тя също се възмути, когато й показаха, че мястото й не е там.
П.П. Останалата публика също си беше купила билети и желаеше да слуша "Ернани", а не трелите, произведени от гърлото на отрочето й.

# 6
  • Мнения: 1 173
Само че нашето дете не е гъгнало. Ако бяхме попречили по какъвто и да е начин щяхме да си тръгнем разбира се.
И не съм великародителница, просто има хора на които няма кой да им гледа децата вечер. Не сте ли чували за такива?

# 7
  • Варна
  • Мнения: 1 744
Колкото и да се стараеш, не можеш да ме убедиш, че 2г дете умира от възторг, слушайки Опера.

# 8
  • София
  • Мнения: 62 595
Е, чак пък 2-годишно дете да не гъкне..., малко ми е чудно! възмутена си, обаче друг път си намерете бавачка. и да бяхте останали докрай, детето нямаше да търпи, щеше да щъка насам-натам, да говори, да сочи и накрая да се изнерви. Успокой се, нали другите са виновни! А представяш ли си отрочето ти да ревне от скука, да те дърпа и толкова да се изнервиш, че да си тръгнете?

# 9
  • Мнения: 1 547
И не съм великародителница, просто има хора на които няма кой да им гледа децата вечер. Не сте ли чували за такива?

Чувала съм и още как. Моите няма кой да ги гледа вечер вече седмо-осмо лето  Mr. Green Едва от няколко години насам човечеството може да ни зърне из кина и концерти, преди това си кротувахме вкъщи, разхождахме се из поля и градини, гледахме анимации и ходехме на цирк, това е положението  Grinning

Няма нужда да се защитаваш, защото никой не те напада. Просто в случая позицията ти не е много правилна - първо операта не е вечерна забава за 2-годишни деца и второ, родителите на 2-годишни деца нищо не могат да разберат от операта, пък ако ще и билети за 1000 евро да са купили.

# 10
  • Мнения: X
Завиждам ти за смелостта да заведеш и детето, честно!  Peace  Аз не бих посмяла - цялото ми удоволствие ще отиде на кино, а и детето ще измъча. Ама твоето може да е супер кротичко, не знам. Моята може да стои кротка точно половин час.  Grinning
Ние с мъжът ми мислим да ходим на същото място и по същият повод другият месец. Но само ако намерим кой да гледа малката междувременно... Whistling

# 11
  • Мнения: 2 980
Моето дете на 2г. 4 месеца обича опера. А за балет мре. Гледала е Лешникотрошачката четири пъти на живо (час и половина представление), без да гъкне. Ревеше, когато пускаха завесата накрая.

Не виждам проблем с водене на малко дете на такова представление, особено на открито, където има повече възможности детето да бъде разсейвано, ако е необходимо. Но ако за организаторите е имало проблем, то те са били длъжни да го кажат преди да ви продадат билетите. Надявам се, че поне са ви върнали парите. Извинение също ви дължат, според мен. Грешката е изцяло тяхна.

# 12
  • Варна
  • Мнения: 1 744
Е, кой нормален организатор може да предположи, че на опера ще помъкнат 2г.деца  newsm78

# 13
  • Мнения: 2 980
Ами те са го показали детето и са питали трябва ли му билет. Видно е било, че отиват с двегодишно на опера. Тези, които са им взели парите и са ги пуснали после вътре с детето, са допуснали грешката.

# 14
  • Мнения: 1 167
Тогава на касата да сложат табела 18+ за да няма недоразумения.  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт