Какво мислите за кожените палта?

  • 11 347
  • 46
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 161
Какво мислите за кожените палта? Харесват ли ви? Против ли сте (от еко гледна точна примерно)? Какво мислите за жените, носещи кожени палта? Скоро не съм виждала по улиците май, ама то и големият студ не е дошъл...

# 1
  • София
  • Мнения: 9 468
Никога не съм се виждала в такова. newsm78 Но ми е интересно как ще изглеждам, все пак.
 Thinking
Иначе ми харесват повече елагантните кройки от лицева кожа.  Peace
Вчера видях една жена в Метро с такова -чисто бяло беше, с линия по тялото и дължина до коляното. Страхотно ви казвам! Money Grinning

# 2
  • Мнения: 24
Аз имам такова, бутиково, комбинация от черна и бяла кожа + много сладко шапе към него. Нося го рядко само при по- официални поводи. Не ми е най -удобно, защото е тежичко, освен това е с чисто бял хастар и трябва много да го пазя. Аз пък се чудех, ако изляза в чужбина с него, с какво око биха ме погледнали. Дали няма да предизвикам възмущение у някои хора. Сега като се замислих май не съм виждала отдавна по магазините да ги продават, а само такива от еко кожа.

# 3
  • Мнения: 1 290
Какво мислите за кожените палта? Харесват ли ви? Против ли сте (от еко гледна точна примерно)? Какво мислите за жените, носещи кожени палта? Скоро не съм виждала по улиците май, ама то и големият студ не е дошъл...
Никога не съм ги харесвала,или поне за моите години не стават NaughtyКогато стана на 40 може и да мисля различно,макар,че и на майка ми не давам да се облича така Mr. GreenТя е на 53,но винаги я издокарвам според модата и изглежда супер Mr. Green

# 4
  • Мнения: 8 505
Не са нм по вкуса.Не са в мой стил (изцяло спортен).Не мога да кажа,че съм против тях заради еко-гледна точка,тъй като нося и маратонки от кожа.
Мнението ми за жените,които носят-щом им харесват,нека ги носят.Защо не?

# 5
  • Мнения: 258
Не си падам по космести палта. Колкото до тези, които имат такива - да си ги носят със здраве, но да внимават къде, че в някои държави има хора, които протестират срещу избиването на животни заради кожите им и се случва да пръскат със спрей, например, по такива палта. 

# 6
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Не бих облякла такова палто. Има много красиви палта, но само мисълта, че дерат животинчетата живи, за да ги направят  Sick ме кара да ги избягвам. Дори ми е неприятно да пипам такава кожа.

# 7
  • Мнения: 6 243
Много положително отношение имам. И палта имам - едно на косъм, то е късо и това му е кусура, защото предпочитах да е дълго, но ми е подарък; имам астраган с кожена яка от някакъв сибирски звяр със сребрист косъм; и едно акнешко кожухче със супер готина кройка.

Не ги нося, защото топлят много, а тук зимите са меки, освен това от вратата съм на колата. На разходка с количката не върви никак.

Иначе по чужбините съм се развявала с едното - това астраганеното. Бях в Шотландия посред зима, много хубава работа ми вършеше. А и доста уважително ме гледаха шотландците. Не знам дали заради палтото, или заради физиономията ми, но в магазините все ме влачеха в отделението с кашмирените пуловерчета.

Въпреки че не ям месо, нямам проблем в душевен план да нося кожи. Знам, че не е "политически коректно", но като е кожа, трябва да е истинска, екокожите не ми допадат. За някоя яка мога да се прежаля, но палто  Naughty

# 8
  • Мнения: 410
Харесвам, но не всичко що се носи. Тези от по-тънък, фин косъм, с по-фина и елегантна кройка.
Винаги ми е било чудно как една едра жена може да се хареса в палто, което да я прави още по-едра!
Но мисля, че за нашите ширини си е показност, освен в по-северните и студени части. И студените страни. Просто нищо не топли така както истинската кожа. Било то и обикновен овчи кожух. Като дете ходех с такива от както се помня та до гимназията. Но си беше студено.
Имах кожено палто като абитуриентка, после майка ми го носи, в Пловдив не е необходимо такова! И сега си го прекроих, комбинация с лицева кожа, стана чудно якенце по модата! Laughing
Проблемът е, че това са дрехи на високи цени и трябва много да се замисли човек преди да хвърли няколко стотин лева заради едната гъзария в един сезон!

А екокожите за мен са немислими! Само като пипна тзи изкуствени лъскави , скърцащи косми и настръхвам! Брррр.

# 9
  • Мнения: 522
Аз много ги харесвам, но ако са истински, тези еко палта са просто ужасни...
Имам палто от норки, но норките не са много рошави.Самото палто е вталено и е дълго до глезена.Страшно много се харесвам с него, имам едни ботушки Диор в същия цвят и става ПЕРФЕКТЦИОЗНО!
Мarietta, истинските кожи не струват няколко стотин лева, а няколко хиляди лева  ooooh!
За мен коженото палто е знак за класика, перфектен вкус, изящество, елегантност

# 10
  • Мнения: 3 161
Аз да си кажа защо питам... имам една кожа, подарък ми е, за дълго палто, много е красива, с къс косъм, като се увия в нея, се сещам за илюстрациите към приказката "Магарешката кожа" (не че е магарешка де  Wink). Отдавна чакам да дойде моментът, когато да си я ушия... като все ме гложди това, дето Василиса го казва. единствено ме успокоява, че въпросните животинчета така и така са одрани вече  Laughing. Майтап; не знам дали на живо ги дерат - надявам се не. Иначе доста кожени изделия ползваме, но за тях никой не повдига въпроса. Та принципно не бих си купила такова палто, но пък е нещо, което имам и ми е ценно като подарък и затова ми се ще да си ушия такова палто... но пък знам добре за реакциите на запад към тези изделия ... благодаря на сладка хапка (и на другите след нея), че показа и положителната страна на кожените палта.

# 11
  • Мнения: 2 596
Имам едно от муцунки на лисици, но го нося много рядко, защото е много тежко. Но пък как топли, като никое друго.

# 12
  • Мнения: 5 370
Емем, да те успокоя може ли?
едва ли едно време първобитният човек е страдал,като си е правел дрехите изцяло от кожи на убити животни.
Иначе....тук въпросът е малко спорен. Верно,убиват се животинчета,ама.,.....пусто и аз си падам по кожени неща.
Е как да си падна по изкуственото,като имах едно симпатично яке,перфектна имитация,и сега става само за боклука,защото яката се нацепи нетърпимо просто.
Сега си взехме с мъжото по една кожена шуба от коженото изложение ноември в НДК и съм супердоволна.

# 13
  • Мнения: 843
Бе, като че ли им помина модата на онези рошави и обемни  палта. Имала съм със къс косъм, тъй като съм дребчо и изобщо приличам на прондер с обемно палто.
     Щях да пиша , че съм против... обичам животните и поддържам еко- вълната, но се сетих , че до преди 2 месеца имах и носех с удоволствие дълго кожено черно манто, много красиво и елегантно, но ми го откраднаха./ да си го носят със здраве... кво, да кажа:-((/
   Ако ще е  кожена дрешка предпочитам къси и елегантни кройки или наметки за рокля. Или гарнитури.
    В момента си нося едно късо / до под дупето от много интересна еко кожа - гладък косъм. От остатъка / беше дълго и го отрязах/ дадох да монтират на ботушките ми бие от нея. Интересно се получи  пък и сега се носи.

   Грамадните дълги палта не са практични,/ не че не са красиви!!то не е дреха за всеки ден/ и при нашата мека зима се носи рядко или  пуфтиш под него. Носиш го рядко ,а поддръжката е трудна.
       Едва ли, обаче вече ще купя кожено палто. И заради животните  и заради поддръжката на палтото.не мисе слугува на още едно животинче, ако ще да е на закачалка:-)) / тук се шегувам/


# 14
  • Бургас
  • Мнения: 6 312
не съм от най -големите привърженици,поради горе споменатите причини и особено,когато палтото е с косъм- имам чувството ,че съм облякла животно

но не мога и да отрека ,че от  гладка кожа и безкосместа изделията ми харесват,

но ти щом я имаш кожата така или иначе и ако ти харесва не виждам защо да не си я носиш

Общи условия

Активация на акаунт