Музикалните играчки

  • 857
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 214
Към какви музикални играчки прояви детето ви интерес за първи път  и кога?

Ние сме музиканти и двамата с мъжа ми ,но до сега освен китари с бутони издаващи звуци и мелодийки ,един музикален телефон и малка цигулка с мелодийки и лък не сме купували на детето хубава музикална играчка.Чудя се дали да не и подарим за Коледа йоника.Вече е на три години.Малката до сега е свирила само на истинско виолончело  Laughing и то с голям интерес и хъс.Също така се чудя дали трябва да подхранвам  интереса и към истинският музикален инструмент  или не   newsm78

# 1
  • Мнения: 8 769
На Коледа преди да навърши 1г. (беше на 10 м) подарихме на Кейти компютърче с клавиши, които пеят. На първия си РД получи ксилофонче, а малко по-късно се сдоби и с нещо като детско пиано. Синът ми отсега борави с всички играчки, които пеят и издават някакви мелодии.
Имаме и някаква китара, която при натискане на бутончетата свири.
Ние не сме музиканти, но не виждам защо да не се възпитава у детето някаква музикалност от най-ранна възраст. Не знаеш къде ще му избие таланта.
Наши приятели, от които мъжът е китарист още от раждането на детето им му купи една мини китарка-със струни, съвсем като истинска. Имат истинска йоника у тях, както и някаква тарамбука. Детето определено проявява интерес (на 2г и 6м. е).
Така че, PrincesaDundesa, дерзайте, детето ще се радва много! Никак не му е рано даже! Grinning

# 2
  • в здрача
  • Мнения: 2 208
Нашето слънчице проявява интерес от преди да навърши годинка към всичко, което свири - телефонче, компютърче /от онези малките, на които се играят игрички като тетрис/, пеещи плюшени, има и пиано и изобщо всякакви такива. Затова и сега предпочита може би филмчета с повечко песни и директно дискове с детски песни, но изпълнени от деца.

Чичо й например като се роди малкия, не му е давал никакви пеещи играчки, но у тях редовно се слушаше класическа музика. Като малък е заспивал на Четирите годишни времена. Сега е 13, а от първи клас свири като баща си на виолончело, вече изнася и концерти.  Братчето му /3 г/ много обича баща му или батко му да му свирят и се опитва да изкара нещо на малката си играчка - пиано.
Те не са му подхранвали интереса към музиката целенасочено, просто у тях винаги звучи музика, а понякога те сами свирят - майката на пиано.

# 3
  • Мнения: 2 452
Пасивно - от раждането. Активно - към 1 годинка. Купих и кастанети и дайре, а баба и и подари пластмасов комплект с барабанче, устна хармоника, и др. инструменти. От скоро имаме детско пиано, чинели, рекордер (не зная как се казва точно на български, но си е дървена свирка с дупки). Може да започнеш с шишета пълни с ориз или боб - дрънчат; с тенджери с дървена лъжица - да отмерва такт.

# 4
  • Мнения: 1 370
Единствената музикална играчка, на която обръща внимание, това му е луничката с която заспива и една пътека, по която има стъпки, които издават различни звуци. Радва се на всякакъв друг шум, но не и от детските му играчки. Има 4 детски телефончета, но най-много се радва когато звъне истинския телефон. Предпочита да тропа с тенджерите, отколкото да свири на пианцето. Както и музиката от ТВ или уредбата е най-голямото му забавление

# 5
  • София
  • Мнения: 13 204
Ние за тази Коледа сме й купили електрическо пиано. Александра е на 2 г. 8 м. Майка ми твърди, че била малка за такава играчка, аз обаче мисля, че не е .... синтезаторчето е на стойка и има столче с него. Има и микрофон... Александра обича да пее и все превръща някоя играчка в микрофон, затова засега баща й ще свири на пианото, а тя ще пее  Mr. Green.
Аз лично смятам, че е полезно запознаването на децата с инструментите. Също така й чета книжките за Франклин, макар да не са на достъпен за 3 г. дете език. Да, обаче детето така научава езика, обогатява се, независимо, че голяма част от думите не ги е чувало. Е, това са си моя разсъждения, може и да не съм права  Wink

# 6
  • В офиса
  • Мнения: 4 007
Не знам какви музикални играчки имате предвид. Но всички детски играчки от сорта на бутончета, или връвчици с мелодийки, или звуци, на мен ми звучат ужасно. Струва ми се, че по-скоро могат да повредят нечий слух, отколкото да го развият. В този ред на мисли не съм им фен. Не че нямаме вкъщи. Виж детски играчки копие на муз. инструменти за големи, като този синтезатор, за който споменава Ваче, по биха ми допаднали.

# 7
  • usa
  • Мнения: 2 113
Не знам какви музикални играчки имате предвид. Но всички детски играчки от сорта на бутончета, или връвчици с мелодийки, или звуци, на мен ми звучат ужасно.

и аз така мисля. за слушане на музика ми се струват по-подходящи записи - сд-та, касетки и т.н., а още по-добре мама да пее или свири Simple Smile. тези играчки с бутоните не виждам на какво учат децата.
и щом детето проявява интерес и умения към виолончелото и не ви е жал за него, защо да не открива възможностите му Simple Smile?

# 8
  • Мнения: 1 214
Малко по-скъпите играчки са с по-хубав звук.Колкото до това дали може да се научи да свири на йоника-мисля,че е рано,но там има и други опции,които биха заинтригували детето да се занимава с интерес.Най-вече ритъм бокс-а  Mr. Green
Мъжа ми вчера включи програмата за аранжиране на музика.Извади всички  ударни инструменти и познайте кой залепна за компа половин час и изпробва всички ударни инструменти по клавиатурата на компютъра Laughing Иначе  професионалното ми мнение е ,че първите музикални играчки на децата ни трябва да са ударни инструменти- на първо място дрънкалките,барабан,маракаси.За детето е много по-лесно възприемането и възпроизвеждането на ритъма ,отколкото мелодия или музика.Около годинката е подходящият момент за това.Има музикални играчки,които биха могли да забавляват детето около 6-тия месец,но целта им съвсем не е музиката  и музикалното възпитание на детето.
Беше ми интересно да науча вашите деца с какви музикални играчки си играят и кога  са започнали.Дрънченето с дрънкалките всъщност е първият опит на бебоците  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт