Колко време плакаха децата ви в яслата/градината?

  • 2 215
  • 29
  •   1
Отговори
  • Мнения: 967
От 10дни Дими тръгна на ясла. Хвалят го, че там слуша, папка  и спинка добре, но сутрин като го оставям се скъсва от рев Cry Казват, че като си тръгна се успокоявал бързо и през деня бил спокоен, но на мен направо ми се свива сърцето като се разделяме така всяка сутрин Cry При вашите дечица как беше адаптацията? Свикнаха ли бързо? Колко време плакаха? Ами ако все така плаче сутрин? Моля споделете мнения

# 1
  • Мнения: 2 731
За две седмици свикна и не плачеше сутрин но после се разболя и всичко пак на ново .

# 2
  • Мнения: 193
Имах същият проблем с моят син-на почти 2 год. е.
Плака около месец-а аз повече и от него Laughing
Сега ходи ,ако не с желание,то с примирение-знае че всяка сутрин го водя там-дори вече сам ми казва чаооо,а веднъж като го вземах,не поиска да си тръгне-беше се заиграл.Казват че добре се държи там и всичко е нормално.
Просто този период на адаптация е много тежък и за двама ви,и аз минах през това. Но всяка сутрин го оставям с усмивка и му казвам колко много го обичам и че ще се видим след обяд.
Мисля че е много важно да не усети твоето притеснение-така че бъди усмихната и весела.Знам че е трудно,но бъди силна!

# 3
  • Мнения: 2 255
Големия ми син навремето плака няколко месеца - всяка сутрин  Sad
А малкия - ще разберем напролет май ?!  Wink

# 4
  • Мнения: 1 731
Дъщеря ми въобще не плачеше Wink.Тя тръгна ,когато беше на 2г1мес и много бързо свикна.Малкия това лято го пуснах експериментално да видя дали ще му хареса(ние си бяхме по-дълго време при свекито и затова имахме време,пък и там го приеха с удоволстиве -не като тук Sick)И в началото беше абсолютно същата история.Като го водя реве,а после всичко е наред.Следобед като го вземам не иска да си идва и до вечерта ми разказва какво правел в градинката с децата.Така че ще свикне -не се притеснявай.Децата се чувстват добре,когато са сред себеподобни ,също като нас Flutter Hug

# 5
  • Мнения: 2 000
О, щом ходите само от 10 дни и плачете само сутрин сте много добре. Митко ходи на ясла вече малко повече от 3 месеца. Едва от миналата седмица вече ходи без проблеми. Но преди това беше кошмар. Особено първият месец. Ходихме да го взимаме на обед, защото цяла сутрин само плачел там. По едно време дори и не искаше да яде в яслата. После вторият месец го взимахме в 14 часа, защото не искаше да спи там. А сутрин започваше да плачи още като извадех дрехите да го обличам и огласяхме целият квартал докато стигнем до яслата.

# 6
  • София
  • Мнения: 3 679
Ами аз не успях да отговоря, защото Таня изобщо не е плакала. Още от първия ден влезе с удоволствие. Беше на 1г. и 4 месеца.

# 7
             Първата  седмица го оставях за по 1 час и плачеше непрекъснато. Оставях го разплакан и си го взимах разплакан. На 2-рата седмица коренна промяна - оставих го разплакан само 1-я ден, след това си го взимах  усмихнат... Но се разболя... и сега сме си вкъщи...

# 8
  • Мнения: 967
Благодаря ви за отговорите  Hug
Много труден период е сега и за двама ни. На моменти чак ми идва да зарежа работата и да си стоя вкъщи с детенцето Rolling Eyes Силно се надявам скоро да свикне и да не плаче толкова много при раздялата!

# 9
  • София
  • Мнения: 1 105
И моето дете плака доста, но и на мене ми казваха, че после се успокоявал. Нормално е да плачат, а и твоето детенце все пак си е мъчнико още. Моят дзвер е на 3 години и девет месеца и пак ако си е стоял вкъщи ако е бил болен, после плаче, че не иска да ходи на детска, въпреки, че му харесва, така че споко ще свикне Grinning

# 10
  • Мнения: 8 769
Вече и аз бях на ръба да пусна подобна тема. Днес е 9-ти ден на ясла и реве. newsm45 Странното е, че отначало не плачеше толкова, но от 2-3 дни плаче сутрин и вечер ( Sign Exclamation), когато я вземам Shocked И се започва един пазарлък - не искам повече на детска гадина, не искааааам.... И така, почти цяла вечер. Говорим за нещо друго, четем книжки, филмчета гледаме, разказваме за дядо Коледа, който и там ще й донесе подарък...не и не! Не искам подаЛък, не искам нищо, искам тука в къщиииии Cry newsm45 Сутрин при събуждане репертоара се подновява.
Казват, че там се успокоявала и не плачела. Но вчера, когато я вземах се чуваше отвън плачът й. Казаха, че преди м,алко се "натжила". Всеки път като я вземам тя седи на столчетата и нищо не прави. Не играе с децата...А е общително дете. Само на стрес ли да го отдавам? И ако трябва цели 3м да преживявам тази мъка, лелееее ooooh!

# 11
  • в здрача
  • Мнения: 2 208
Ами моята плака първите 3 дни, после 4 дни у дома със сополи и отново на ясла, плака още 2 дни и взе, че й хареса. Идвам да я вземам рано слетобед  и ме връщат за след час - или спи, или ме врънка за още малко. Но с две уточнения - тръгнахме на ясла от 1 г и 10 месеца като преди това се събирахме в кварталното кафене с още 10-на майки, където имаше детска площатка с пясъчник още откакто проходи на годинка и тя бе свикнала с деца. А зимата те много й липсваха - излизаме на разходка - нашата тича към кафето, но уви деца няма. Събирали сме се с още една от майките, ту у нас, ту у тях, но явно другите деца й липсваха. На пролет й бе голямо щастие, че отново всики се събраха - както обикновено ние бяхме първите и като започнаха да пристигат останалите нашите ги посрещаше с целувки и прегръдки - голяма картинка бяха.

# 12
  • Мнения: 1 134
Вече и аз бях на ръба да пусна подобна тема. Днес е 9-ти ден на ясла и реве. newsm45 Странното е, че отначало не плачеше толкова, но от 2-3 дни плаче сутрин и вечер ( Sign Exclamation), когато я вземам Shocked И се започва един пазарлък - не искам повече на детска гадина, не искааааам.... И така, почти цяла вечер. Говорим за нещо друго, четем книжки, филмчета гледаме, разказваме за дядо Коледа, който и там ще й донесе подарък...не и не! Не искам подаЛък, не искам нищо, искам тука в къщиииии Cry newsm45 Сутрин при събуждане репертоара се подновява.
Казват, че там се успокоявала и не плачела. Но вчера, когато я вземах се чуваше отвън плачът й. Казаха, че преди м,алко се "натжила". Всеки път като я вземам тя седи на столчетата и нищо не прави. Не играе с децата...А е общително дете. Само на стрес ли да го отдавам? И ако трябва цели 3м да преживявам тази мъка, лелееее ooooh!

Същата ситуация, но с тръгването на градина. Мислех, че никога няма да свикне и кроях планове как да изкарам набързо един готварски курс и да стана лелка в градината Crazy.
Продължи около месец.
Мисля, че наред с всичко режимът ги изтощава много. Така се получи при нас, че не ходеше пълни седмици, а един - два дни си оставаше вкъщи и мисля, че това маалко облекчи положението. Ако имате възможност - опитайте.

# 13
  • Мнения: 8 769
Мисля, че наред с всичко режимът ги изтощава много. Така се получи при нас, че не ходеше пълни седмици, а един - два дни си оставаше вкъщи и мисля, че това маалко облекчи положението. Ако имате възможност - опитайте.
Да, режимът я изтощава, но пък събота и неделя мисля са достатъчни. Понеделникът е много труден.... Tired И ако пробвам твойта схема, съвсем ще се разстрои...така мисля поне Thinking
Майка ми каза, че сестра ми ревала цели 3 месеца...ужас Crazy

# 14
  • Мнения: 287
Моя син ходи 3 дни, след което една седмица в къщи, защото го хвана разтройство. Пак тръгна ходи една седмица и пак разтройство (този път с температура). Онзи ден ходихме да го снимат за календари  smile3521, стоя 2 часа и в момента е с малко сополи и подкашля. Сутрин отива с удоволствие newsm68 (тати го води), весел и щастлив е до момента в който не го вземе някоя лелка (рев) newsm45. Като отида да го взема на обяд (доскоро не искаше да яде при лелките, но последния път го бяха нахранили), в момента в който ме види пак рев (за около 1-2 мин.). ще го дам от понеделник пък (дано е здрав) и ако пак хване нещо (разтройсто, тем. и др.) мисля да си го прибирам в къщи, предпочитам да ме ядосва и да прави бели  newsm77 Banghead, отколкото да е болничък... Ill

Общи условия

Активация на акаунт