Давате ли готови млечни каши

  • 5 750
  • 36
  •   1
Отговори
  • Мнения: 38
Давате ли на кърмени бебета готови млечни каши, ако няма риск от алергия към кравето мляко?

# 1
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 910
Преди по-малко от месец дадох за първи път готова млечна каша и то просто защото бях решила, че ще купя каша на Хумана, а нямаше безмлечни.

Моята Тони по принцип е всеяден хищник, но точно тази каша не я хареса особено (въпреки цената и Crossing Arms) и по мое мнение се получи така, защото в кашата имаше твърде много адапте (вкус, който тя не познаваше).

# 2
  • София
  • Мнения: 2 896
да, давам от около 3-4 седмици. Преди това давах безмлечни с кърма, ама спрях да се изцеждам на обяд и така...Въобще ннапоследък толкова смело я давам със захранването, че просто се чудя и аз на себе си...а бебка се чувства много добре... Praynig слава Богу...утре за първи път ще дам закуска различна от кърма, т.е. овесена каша на Блевит със сиренце

# 3
  • Мнения: 1 586
Давате ли на кърмени бебета готови млечни каши, ако няма риск от алергия към кравето мляко?

Само безмлечни съм давала - приготвени само с вода. Няма смисъл от млечни каши при положение, че бебето е кърмено.

# 4
  • Мнения: 1 722
Извинявам се, че ще ползвам темата, но какво мислите специално за млечните каши "За лека нощ" на Хип - мои познати твърдят, че ако вечеря с такава каша, мъникът няма да се буди нощем за кърмене  newsm78.
А по темата - досега съм давала само безмлечни - в началото с кърма, сега само с вода.

Последна редакция: чт, 08 дек 2005, 19:18 от Anita_79

# 5
  • Мнения: 35 872
за сега съм давала само безмлечни с кърма, но беба е малка, по-натам ще давам и млечни

# 6
  • Мнения: 313
Преди по-малко от месец дадох за първи път готова млечна каша и то просто защото бях решила, че ще купя каша на Хумана, а нямаше безмлечни.

Моята Тони по принцип е всеяден хищник, но точно тази каша не я хареса особено (въпреки цената и Crossing Arms) и по мое мнение се получи така, защото в кашата имаше твърде много адапте (вкус, който тя не познаваше).
Точно така се получи и при нас. Баща й още пази светъл спомен от детството,когато е хапвал този деликатес  LaughingХумана....какви  времена бяха.....
Е, сега отново си я хапна той Joy.

# 7
  • Мнения: 2 323
Аз също давам само безмлечни, защото кърмя. Пък до колкото съм чела в повечето е сухо мляко, което не значи адаптирано.... newsm78

# 8
  • UK
  • Мнения: 1 334
дадох веднъж на Нестле, но се прие без ентусиазъм, а след това се появи и обрив.

# 9
  • Мнения: 6 243
Започнах да давам такива след годинката, когато спрях да се цедя през деня. Купувам само такива, които са с адаптирано мляко, което си е доста безпредметно, като се има предвид, че дъщеря ми яде вече прясно мляко. Но по инерция, предполагам, го правя. Давам готови каши рядко, по-скоро винаги държа по едн акутия за спешни случаи. Не съм забелязала да проявява предпочитание към безмлечни пред млечни или обратно, но тя е вече големичка и познава доста вкусове.

# 10
  • Мнения: 702
Да давам на Фризокрем въпреки че кърмя
Но аз съм от рано захраващите и пак кърмещи

# 11
  • Мнения: 1 547
Давам. Бананова на Хумана, бисквитена, млечна каша с праскови и маракуя... Хищникът не ги отказва.  Mr. Green Банановата е особено любима. Купувам само на Хумана. Нестле Алете имат странни комбинации с мед и орехи  Shocked, шоколад  Shocked Хип също, но не знам къде има сериозен асортимент от тях.

# 12
  • София
  • Мнения: 2 708
Аз също давам млечна и Калина много я харесва (до сега съм й давала 2 вида - на Хумана и на Хип), въобще не им прощава  Mr. Green Давала съм 2 пъти и "каша за лека нощ" на Хип, но аз принципно я давам след обяд, а и Калина не се буди нощем, така че не знам има ли ефект Simple Smile

# 13
  • София
  • Мнения: 10 825
Давам. Давала съм такива на Хумана и на Хип. Дани много ги харесва. Но аз и безмлечните не ги правя с кърма (пусти мързел Embarassed) а с адаптирано мляко Милумил.[quote

author=Anita_79 link=topic=59216.msg1081220#msg1081220 date=1134057840]
Извинявам се, че ще ползвам темата, но какво мислите специално за млечните каши "За лека нощ" на Хип - мои познати твърдят, че ако вечеря с такава каша, мъникът няма да се буди нощем за кърмене  newsm78.
Цитат
Твоите познати не са прави Mr. Green И с "Лека нощ" и без нея все си се будеше

# 14
  • София
  • Мнения: 18 679
Давала съм само веднъж - купувах му готови каши за морето, защото нямаше условия за приготвяне на домашни.Бяха на Слънчо - млечно - ябълкова и Зърнин М.Хареса ги.Но според мен не са много полезни и повече не съм му взимала.Тази Зърнин М е адски вкусна обаче, ммммм  chef

Общи условия

Активация на акаунт