? към младите шофьори(КИ) - 9

  • 51 687
  • 735
  •   1
Отговори
# 705
  • sofia
  • Мнения: 8 932
Могат да се заядат вечер за габарити. Нали ми светят "дневните". При дневните не светят габарити. В закона пише къси или дневни светлини.
Относно копчето - почти е невъзможно да се случи....най-малкото таблото ми не свети. Иначе винаги има вероятност нещо да се случи.

Аз пък от тези включени габарити, непрекъснато са взирам тоя пред мен набил ли е спирачки или не.....някои направо не се различават, и редовно има с изгорели крушки отзад. Което в градски условия е по-голям проблем от не светещи къси, ама нейсе!

# 706
  • Варна
  • Мнения: 6 861
Eee... чак пък да не се различават габарити от стопове, хайде.  Stop

# 707
  • sofia
  • Мнения: 8 932
Като натисне спирачка, просто се усилва светенето на габарита. Не е на различно място. Като е изгоряла някоя от крушките и свети само единия....
Доста от по-старите бусове са така.
Нямат трета светлина на задния прозорец (врата).

# 708
  • Варна
  • Мнения: 6 861
Щом казваш, добре. Досега такъв ...как да го нарека проблем-дискомфорт с колите пред мен не съм усещала по никакъв начин. И това Което в градски условия е по-голям проблем от не светещи къси, ама нейсе! за мен е абсурдно.

# 709
  • Мнения: 1
Само да вметна в темата. Движението в лявото пллатно на пътя, при свободно дясно НЕ Е задължително... Naughty - http://pismoto.com/?p=111

# 710
  • Варна
  • Мнения: 6 861
Ти пък какви глупости си писал? Къде във Варна я видя тази празна дясна лента да ида да покарам? ooooh!
И какво значи че изпреварваш от дясно? Да изпревариш някой означава, че си бил в неговата лента, заобиколил си го и си се прибрал пак в същата лента! За какъв* ще правиш такава безсмислица?
Ако просто караш бързо в празната дясна лента и задминаваш по-бавно каращи в лявата за какво изпреварване си писал въобще?
Останалото пък въобще няма да го коментирам... лади, батковци.... щуротии.

# 711
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
 За Варна не знам, но в София наистина е повсеместно карането в лява лента. Наскоро попаднах в абсурдната ситуация на светофар всички да са се наредили в лявата лента, а дясната да е напълно свободна. Първо си помислих, че нещо има там, после се поогледах и си се наредих там първа кола. От ляво опашката беше от поне 5 коли, за мен е абсолютно необяснима тази ситуация. Да поясня, че и двете ленти са за за направо, има отделна секция за надясно.
 Иначе моят мъж обикновено също кара в лявата лента и все ме юрка и аз да съм карала там, тъй като от дясно било по-разбито. Мен пък са ме учили да си карам в дясно и така.

 Днес ни прибирах от свекърите на тъмно и в дъжда и честно казано ми е много трудно в такова време. Нищо не виждам, не познавам пътя и съм много несигурна, на всичкото отгоре разчитам изцяло на мъжа ми да ме навигира, пък той иска да карам като него и става страшна каша.  ooooh! В началото все исках да е до мен да ми помага, сега ми е по-добре да си карам сама с ГПС-то.

# 712
  • ВАРНА-морето,сините вълни.
  • Мнения: 4 789
Аз съм една от любителите на лявата лента.В дясно ми е некомфортно-сори.Преди години в дъждовно време към 19ч. и аз щях да кача един пешеходец на капака.Кошмар.Изправи ми се косата.Всичко блести и лъщи-ужас.

# 713
  • Варна
  • Мнения: 6 861
Не мога да коментирам въпросната ситуация. Мъжа ти е прав обаче, има отсечки в които дясното платно е разбито, има дълбоки шахти и т.н. Няма лошо да си караш в лявото платно в случая. Какво общо има обаче това с обясненията за соца на господина? По пътя ми за работа също има светофар на който 'опашката' е в лявата лента - просто веднага след това завиваме на ляво и ако си в дясната лента трудно ще се престроиш, няма време ...  винаги може да се намери някакво логично обяснение. Няма как да смятаме останалите за будали...

# 714
  • София
  • Мнения: 8 932
Това за лявата лента единствено за магистралата можеш да го напишеш. Иначе масово в десните ленти има спрели коли, огромни дупки и откраднати капаци на шахти. На тъмно хич не бих рискувала да оцеля нещо такова.

# 715
  • Мнения: 0
И аз да се похваля днеска си взех книжката от КАТ   ura  ura  ura

# 716
  • Мнения: 0
Някакви по специални закони за младите шофьори освен лепенката за \"млад шофьор" ?

# 717
  • София
  • Мнения: 1 675
Честито, Силвия. Аз съм без лепенка, няма смисъл... даже може да навреди, всеки ще те изпреварва, гледа на криво, а ако стане ПТП, познай кой веднага ще обере пешкира Laughing
Започни да караш активно всеки ден, за да свикнеш, предварително си уточнявай маршрутите, внимавай в коя лента се нареждаш иии се наслаждавай Simple Smile  Hug
Взех си книжката на 10ти и си карам всеки ден, ходя на работа с колата, взимам и половинката, той забрави милия да кара от мен  Joy
Вчера беше просто ужасно, защото бях нощна смяна и излезнах с колата в 18:30ч... карах точно срещу слънцето, а ужасно силно блестеше в очите ми, никакъв сенник не ми помагаше, а така ми се свиха зениците, че вътре в колата нищо не виждах и в жапката не можех да си намеря очилата сумати време. Нищо не виждах напред, само силуети на колите, но нито стоповете им, нито светофарите... просто се ужасих, но гледах да внимавам и всичко мина добре. Намерих си очилата, но не ме спасиха хич, чак като ми дойде сянка се успокоих.
Дано започне скоро да се стъмва по-рано  Joy
На сутринта след нощна в 7:30-8ч... се прибирам пак по Дондуков на обратно и пак същото слънце, то тогава вече ми стана смешно  hahaha

Ядосвам се, защото не мога да си намеря никъде от тези малките кръгли огледалца, които се лепкат на страничните. Имах такова на учебната кола и ми беше много удобно, защото на лявото огледало имам мъртва точка и нищо не виждам, трябва да се обръщам назад, а тази малка благинка много помага... и на паркиране се вижда идеално бордюра и гумите... изобщо... много ми е нужно, но никъде по бензиностанциите не намирам за сега  Tired

# 718
  • Мнения: 0
Аз сега тея дни до понеделник с един приятел привечер мисля да покарам ,не ме е страх но просто искам малко да посвикна с колата ,че не съм свикнала още с нея ....и малко ме притеснява единствено паркирането ....но от понеделник мисля да покарам до работата сама дано се справя хаххахах

# 719
  • Мнения: 17
Кола карам от март месец тази година - ходя на работа всеки ден с нея, карах от София до морето и обратно. Смея да твърдя, че съм разумен и дори приличен шофьор - от години карам мотор, така че имам представа как стоят нещата на пътя - движението, всяка малоумна маневра която може да направи човека пред, зад или до мен. Кавайки се от мотора на колата - няма такава елементарна работа - караш си, хората поне те виждат... Не мога да опиша какви рефлекси и какъв инстинкт за самосъхранение развива човек на мотор - а спокойствието в колата е в пъти по-голямо.
Успех на всички начинаещи мами, татковци и т.н. - и да пазите лудите мами и татковце на две гуми - просто гледайте в огледалата! Аз лично се усещам, че през по-голямата част от времето гледам из огледалата от колкото напред - това процентно съотношение, не че се зазяпвам назад и спирам да гледам напред Simple Smile Simple Smile Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт