Когато не сте доволни от себе си

  • 14 384
  • 30
  •   1
Отговори
  • Мнения: 270
Здравейте,
Задавам тази тема, за да разбера как се справяте когато не сте доволни от себе си. Макар че, нещата които сте постигнали сами (истински сами), би трябвало да ви дават стимул за повече вяра и стимул за самочувствие. Не, че ми липсва последното,но от всички възходи и падения все още не съм удовлетворена от самата себе си. Или предявявам прекомерна критика спрямо себе си? newsm78

# 1
  • Мнения: 1 253
Да, може и да си твърде критична. От друга страна, хубаво е човек да е недоволен, така си поставя по-големи цели.

Според мен най-здравословно е да се опиташ да постигнеш повече, да си направиш план и да действаш. Без размисли, съжаления от типа защо не направих това или онова, или как онзи е виновен... Това е минало. Помисли си къде искаш да бъдеш след 5 години и започни да работиш за това. Резултатите не идват веднага, обикновено не са и съвършени, но резултати винаги има Simple Smile

# 2
  • Мнения: 1 931
Когато не съм доволна от себе си правя нещо което да разсее това недоволство. Променям нещата да са така както ми харесват. А ако не мога за ги променя просто не се замислям върху това.

# 3
  • Мнения: 54 413
Първо установявам причините , поради които съм недоволна и после работя по отстраняването им .
Аз също съм критична към себе , но критиката ми е градивна .
Не изпадам в самосъжаление , ако нещо не върви .
Винаги търся начин да се случват нещата . Peace

# 4
  • Мнения: 6 164
Аз подозирам, че изпадам в отрицание. Казвам "подозирам", защото е възможно да отричам и, че отричам. Rolling Eyes Което не е начин за "справяне", а по-скоро бягане, но с нещата, които не зависят от мен, или нямам силата да променя, какво друго да направя? Което зависи от мен си го гоня до дупка. Другото... затварям в килера.

# 5
  • Мнения: 54 413
Много е важно дс си поставяш реалистични цели .
Да са съобразени с ресурсите , силите , времето и възможностите , които имаш .

Иначе нещата предварително са обречени на провал.

Както се казва едно е да искаш , друго е да можеш , а трето и четвърто да го направиш .  Peace

# 6
  • Мнения: 1 220
Много е важно дс си поставяш реалистични цели .
Да са съобразени с ресурсите , силите , времето и възможностите , които имаш .

Иначе нещата предварително са обречени на провал.

Както се казва едно е да искаш , друго е да можеш , а трето и четвърто да го направиш .  Peace

Подкрепям казаното от Happy mama. И план как да използваш най-пълноценно ресурсите  Simple Smile.

# 7
  • София
  • Мнения: 1 120
Почти никога не съм доволна от себе си. Писах почти, защото все е имало някакви моменти, в които съм била доволна.

# 8
  • Мнения: 54 413
Много е важно дс си поставяш реалистични цели .
Да са съобразени с ресурсите , силите , времето и възможностите , които имаш .

Иначе нещата предварително са обречени на провал.

Както се казва едно е да искаш , друго е да можеш , а трето и четвърто да го направиш .  Peace

Подкрепям казаното от Happy mama. И план как да използваш най-пълноценно ресурсите  Simple Smile.

Ааа , планът е задължителен ! Simple Smile
Имаш ли цел и план , половината работа е свършена . Peace

# 9
  • Мнения: 8
и аз се намирам в такъв период, недоволна съм, от себе си, от живота.
Всичко ми е черно, потъвам в сивотата  Sad

В следващия момент се размечтавам, как ще купя това и онова на децата,
как ще ги заведа на сладкарница, да видя радостните им очички.

След това се сещам за бившия и ме обзема див бяс.

След това колелото се завърта и пак съм нещастна.

# 10
  • Мнения: 14
А защо трябва да се обръщаш с бяс назад към миналото? Всеки има кофти преживявания, които са го наранили, но в същото време са го направили по -силен, по-добър, по-мъдър...Не забравяй, че ти си кралицата на мислите си и ако позволиш на негативните да те завладеят, придърпваш сиви нюанси в ежедневието си. Опитай се да погледнеш на нещата от друга перспектива и приеми миналото като нещо, което не можеш да промениш и гледай напред, опитвай нови неща, срещай нови хора, но не се вкарвай в черни мисли. Живота е огледало и от нас зависи дали ще ни се усмихне Simple Smile)) Hug

# 11
  • Мнения: 54 413
А защо трябва да се обръщаш с бяс назад към миналото? Всеки има кофти преживявания, които са го наранили, но в същото време са го направили по -силен, по-добър, по-мъдър...Не забравяй, че ти си кралицата на мислите си и ако позволиш на негативните да те завладеят, придърпваш сиви нюанси в ежедневието си. Опитай се да погледнеш на нещата от друга перспектива и приеми миналото като нещо, което не можеш да промениш и гледай напред, опитвай нови неща, срещай нови хора, но не се вкарвай в черни мисли. Живота е огледало и от нас зависи дали ще ни се усмихне Simple Smile)) Hug

Какво съвпадение с моя начин на мислене !  bouquet

# 12
  • София
  • Мнения: 6 477
А защо трябва да се обръщаш с бяс назад към миналото? Всеки има кофти преживявания, които са го наранили, но в същото време са го направили по -силен, по-добър, по-мъдър...

Да ти кажа нито едно л...но дет съм изяла не ме е направила ни по-мъдра, ни по-силна, още по-малко пък по-добра! Виж по-цинична, по-недоверчива и по-дистанцирана от хората - да, хиляда пъти да!
Вече не се обръщам чак с такъв бяс назад понеже кой каквото сам си направи и цяло село не може да му направи.....Та за всичките глупости съм си виновна само и единствено аз....Но най-много недоволствам от себе си когато произведа някоя грандиозно голяма глупост...поради не знам що...да речем временно обезумяване по някаква си причина...Принципно нямам склонност към глупостоправене..затова и една да направа тя е гигантско-огромна! Ама такъв е живота.....

# 13
  • Мнения: 14
Песимизма трябва да се бори, а не да му се поддаваш! Живота е един и трябва да намериш начин да си щастлива! Отровните мисли те погубват, недей така Sad  Hug Hug
http://www.anotherway.org/2011/05/achieve-personal-satisfaction- … tter-begin-today/

# 14
  • София
  • Мнения: 6 477
Като те поблъска живота напред-назад и единствената ни мисъл е как да оцелееш и да си отгледаш детето нямаш време да се замисляш за разните глупости от рода - какво да правя с песимизма и т.н....А за щастие - просто няма време и сили, а и какво е щастие?....важното е да се оцелее...е се надяваш когато си в най-дълбокото да не се намери някой гад, който да ти натиска и главата надолу....

Та в този ред на мисли - какво е щастие? Киркегор го е казал - състоянието между две нещастия.....

Общи условия

Активация на акаунт