Дело за издръжка и взаимно споразумение?

  • 1 774
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 49
 Преди няколко дни БНД си получи исковата молба. Молбата му към мен беше да излезем заедно да я прочетем и да решим какво ще правим. Излязохме, прочетохме я, той естествено бесен  Twisted Evil
 Вярно, че имаше неща, които адвокатката ми е преувеличила, но дали с тях или без- детето ще си се води при мен и издръжка ще получавам.
 Предложението ми към него беше следното- да си напишем едно взаимно споразумение от сорта на "съгласен съм детето на живее еди си къде и да плащам издръжка еди си каква /според неговите възгледи/", тук идва и голямото НО...не бил съгласен на това, защото някои от нещата не били верни!!! И в крайна сметка пак аз бях кривата, въпреки че страшно много съм му спестила.
 Ако си го напишем /евентуално/ как се определя таксата към съда? Гледах едни решения и ми се сториха солени таксичките им. Как се определят занете ли?
 И ако някоя от вас е убедила БНД да сподели опит  Grinning

# 1
  • Мнения: 1 931
Не разбирам питането ти. Ако е по взаимно съгласие значи сте постигнали споразумение по всички въпроси. Ако не няма да е по взаимно съгласие.
Иначе когато аз се развеждах(10,2009г.) таксата в съда беше 45 лв, след делото той плати към 80 и нещо като сума в съда - някакъв данък мисля. Но ние и се разведохме и в споразумението беше вписано и това за издръжката.  А другите пари се дават като хонорар на адвоката.

# 2
  • Мнения: 49
 Изглежда не съм го обеснила правилно. На мен ми се иска да постигнем някакво споразумение и да го внесем в съда, а не да се чака един месец да си мисли и да дава отговор на моята молба.
 Но естествено той си е идиот и не може "мъжкото му достойнство" да бъде потъпкано и да се съгласи по лесната процедура.
 Не може да разбере, ме него е най- добре. Нито ще дава пари по адвокати, нито нищо. А то делото така или иначе ще е в моя полза!

# 3
  • Мнения: 741
Може да се надява, че съдът ще му присъди минималната издръжка, която е 30 лв. При устно споразумение между вас, едва ли ще постигне такова съгласие от твоя страна. Най-добре е да се представят в съда някакви документи, за неговото материално положение, за да се изисква възможно по-голяма издръжка. Като не иска със споразумение, съди и го толкова. Но да знаеш, че това е по-малкият проблем, по-големият е дали изобщо ще ги плаща. Защото може да е осъден и на 100 лв., но нищо да не плаща...

# 4
  • Мнения: 54 404
Отдавна няма такава издръжка 30 лв.

Мимимума е 1/4 от мин. работна заплата .
В момента - 60 лв.
Като я вдигнат - повече  .

chernokoska ,

Вие нямате брак , така ли ?

За развод по взаимно съгласие при което се подписва споразумение знам , но за дело за издръжка , не знам дали може .

А ти какво му пестиш парите ?
По- добре е съдът да прецени колко да дава , той може да иска наистина 30 лв. Twisted Evil

# 5
  • Мнения: 49
 Вече май клоня към мнението, че си дадох просто така 150лв хонорар, а който има съвест да си плаща издръжката!
 Вчера ми сервива, че на времето за това се колебаел дали да припознае детето, защото знаел, че един ден ще го осъдя за издръжка  Shocked Shocked Shocked
 Все едно ми ги дава да си ходя на шопинг!!! ТОВА СА ДУМИ ОТПРАВЕНИ ЗА СОБСТВЕНОТО ТИ ДЕТЕ!
 Колко е зле само, не осъзнава, че ако не го беше припознал какъв щеше да му се води??? Дали щеше да може да го вижда!

# 6
  • Мнения: 49
 Не знам каква съм такава, но гледам всичко да си мине по безболезнен начин и за двете страни.
Нямаме брак- делото е за издръжка и упражняване на род. права.
 По документи той се води на заплата 120лв. и четири часов работен ден, така че за повече от 60лв не се надявам.
Гледам все пак и човек да съм, защото не мога да се изкривя- купува това, онова на детето. Говорих и с адвокатката, ако евентуално се споразумеем може да се внесе в съда, което и целя. Но май БНД не иска да разбере, че е в негова полза...

# 7
  • Мнения: 741
happy mama, имах предвид ако се води безработен. За безработни бащи е толкова минималната - 30 лв.

# 8
  • Мнения: 1 931
happy mama, имах предвид ако се води безработен. За безработни бащи е толкова минималната - 30 лв.
Било е преди. Минималната е 60лв. , без значение безработен или не. Това е минимума.

# 9
  • Мнения: 741
Браво на нашата държава. Значи все пак има някаква положителна промяна. На мен преди две години ми се наложи да се намеся в такова дело като свидетел, та затова и имам такава информация.

Общи условия

Активация на акаунт