Юли месец дойде ЯНУАРЧЕТО отива на планина или море,в багажа с бурканче пюре/16/

  • 23 233
  • 733
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 58
В предната тема, някои от вас се чудеха, питаха, защо педиатрите( и не само) "препоръчват" готовите пюрета пред домашно приготвените.
Ще изложа цитат от една книга по този въпрос. За домашно приготвените пюрета е изписано 3-4 страници ,че и повече.  (не ми се преписва....)

Цитат от „Хранене на бебето” от  проф. д-р Л.Трифонова, 1-ва част:

" Готови детски храни
Сокове.Плодови,зеленчукови и месни пюрета

Съвременната промишленост дава много големи възможности за производство на разнообразни висококачествени храни за захранване на детето. Основните им предимства пред домашно приготвените са:
-   Постоянен химичен състав и подходяща консистенция. Постига се много по-фино раздробяване на продуктите и намаляване на съдържанието на целулоза. Колкото по-фино смлени са продуктите и колкото по-малко целулоза съдържат те, толкова по-лесносмилаеми и по-добре усвоими  са хранителните вещества и желязото.
-   Обикновено са смес от няколко вида плодове и зеенчуци, поради което имат по-разнообразен състав и по-вискока хранителна стойност.
-   В повечето случаи са обогатени с витамини,желязо и други важни съставки. Нашите изследвания показват, че докато приготвените в домашни условия зеленчукови пюрета и плодови кисели съдържат само 2 до 5 мг витамин С на 100г, то в готовите плодови пюрета, обогатени с витамин С, дори след 2-годишно съхранение количеството на витамин С не спада под 20 мг. Това означава, че само една порция готово плодово пюре е достатъчна за задоволяване дневните нужди на детския организъм от витамин С.
-   Отличават се с висока бактериална чистота и не създават рискове от чревни инфекции.
-   Имат голяма трайност – между 1 и 2 години, което дава възможност за разнообразие на менюто през цялата година.
...
За деца над 4- месечна възраст – плодово-зеленчукови пюрета. Те са най-фини, с размер на частиците под 0,5мм.
Трябва да знаете обаче, че пюретата, които не съдържат мляко, не са пълноценна храна! Не бива да замествате с тях млечно хранене. Можете да ги използвате вместо сок, за приготвяне на млечен кисел или като диетична храна (при алергия към белтъка) "

# 46
  • София
  • Мнения: 128

Започвам много да се притеснявам.Моето дете не иска да стои по никакъв начин по корем.Не иска да се обръща от гръб на корем.Не се изправя,не пълзи и зъби нямаме Weary


Сенедра, не се шашкай, и ние сме така, това не значи, че им има нещо на децата

# 47
  • Велико Търново
  • Мнения: 245

Рая беше на първия си къмпинг на палатка. Ако някой ми беше казал, че ще заведа 5 месечното си бебе на къмпинг щях доста да му се посмея  Mr. Green, ама на... 

Пепинка, мислех си дали ще го направиш? Като го спомена, бях сигурна, че ще й се размине на Рая.
Ама ти, браво де! Супер! И какво казваш, добре й понесе?
Обожавам ей такива пълни с емоция преживявания с малките душички!  Heart Eyes

Защо препоръчват готовите пюрета пред домашните ли?
Не се сещам кое момиче попита как да направи пюре от зеленчуци с различна бързина на сготвяне. За тези момичета, мисля че варианта домашно пюре не е много удачен. По-добре да дава купешки, за да е сигурна, че всичко е добре сготвено и пасирано, отколкото да нахрани бебето с недосварен картоф, или недай си боже недосварено месо. И тъй като педиатъра не е запознат с готварските умения на майката, а и с хигиенните й навици, затова, мисля, не стимулира даването на домашни пюрета, поне в началото, докато е малко бебето. Иначе варианта да е на комисиона от фирмите дистрибуторки на детски пюрета, не ми се струва много реален.

# 48
  • Мнения: 68
 Shocked само моето бебе ли кара на гола кърма и чат-пат вода? Ние бяхме два дена на планина, страхотно беше, от чистия въздух, зеленината и спокойствието на Рая и хапка и глътка и се отвориха, на майка и и баща и дваж повече, първия ден я пазех от другите деца, на втория се изморих и предадох, само проверявах дали всичко си е по нея, държа се геройски, ех голяма хаймана е, ще ни надмине и двамата  Mr. Green

# 49
  • Варна
  • Мнения: 1 558
Бебешондел мерси за старанието baloni
Вики вече 2-ри ден е на АБ.Първият ден вдигна 37.4,отидохме на лекар-силно зачервено гърло,чисти дробчета-препоръча АБ+калций,витС,Осцилококцинум.Казах не на АБ,но на следващия ден вдигна вече 39.4 и не можахме да я свалим под 37 и..Пак при педи-силно увеличени сливици+зач.гърло..вече взех АБ.Един път повърна от него,вече само моя го дава.Та така..
Почнаха ни зъбите с ПъЛнА СиЛа Confused ShockedНаправо е ужас,само хленчи,мрънка и е криииив,крив като за 100.Не виждам да е подут венеца,има бяло бобче на мястото на единия кучешки и единия кътник Rolling Eyes,предните резци малко прозират,но те май са така от доста време.Мажем с Дентинокс,давам му разни дъвкалки,които той не уползотворява по правилния начин.
Не сме захранили,ще започвам полека след 6м. с домашни пюренца,но ако не му харесва няма да го зоря.В JUMBO видях спец. формички за замразяване на беб. храна-едни по-големички,около 60-70гр. и разграфени.А в какви торбички се слагат кубчетата?
Режим особен няма и аз не се старая да е по часовник.
Отчет от консултацията-7.400кг/66см+0.500кг/1см.В сръвнение с Преско качва мн по-бавно от Преси,но него го захраних на 4м и половина.На мен си ми е идеален,че как иначе да е Grinning
М/у другото,на мен ми се струва,че от там идват някои от дразненията в темата-на всяка мама нейното гардже и е някак НАЙ LaughingНа мен хич не ми е интересна тази тема де.
Вико не пълзи,но все си вири за*ника и се пъне,иии ваобще голям зор таз` работа Crazy,не седи сам,върти се като шило.
Вода не пие,само на баня и той GrinningЕ,като му дам шише го дъвче и се плюнчи,но той си е само на кърма,така че е ОК.
На плажче още не сме ходили,нещо не мога да се наканя..или мн жега,сега пък заваля,ама то тъй,като ти е под носа,не е интересно.А и в интерес на истината изолацийката по мен си ме дразни,май ще си купувам някаква тънка туника за над банския и така,ще ми е по-ОК.
Друго май не се сещам..ако има и някой да ме е прочел/че дълго стана/ ТеНкЮ Grinning
Лека нощ от мен/поне все още си спинка по цяла вечер..да не чуе дявола де/ smile3524
П.П.leprikon и ние,само дето заменяме вашата чат-пат вода с лекарства.

Последна редакция: пн, 27 юни 2011, 11:44 от gali&presi

# 50
  • Мнения: 493
Добро утро Simple Smile


Леприконче и ние сме само на кърма за сега, първо чакам да и се оправи акото. след един АБ е само със слуз и сега пробвам различни тактики за справяне Simple Smile


gali&presi абсолютно споделям мнението  Wink
Тонче, за рефлексите съм на същото мнение  Wink

Хубав и безскандален ден ви желая Simple Smile

# 51
  • Мнения: 251
 Добро утро!
 Бебеш, благодаря за закуската   bouquet
 Мишел, добре завърнала  Hug
 Бързо оздравяване на всички болнички!
 Тонче, като не се включваш известно време, липсваш  Simple Smile
 Хубав ден!

# 52
  • Мнения: 488
Добро утро и от нас  Hug

Нещо все няма какво да пиша по темите и си мълча Simple Smile

Само на кърма са, падат от време на време от матрака Simple Smile Жана вече и е любим спорт, Вяра днес сутринта се отчете с много фино претаркулване, което за моя най-голяма изненада завърши със смях от нейна страна. При такова падане Жана реве като пребито магаре...Явно не е болка. Проклетия му викам аз...

Вчера бяхме на пикник, както вече казах. Ивайла язди коне вече като истински джигит  Heart Eyes
Бебетата бяха очаровани от чистия въздух и бяха най-послушните шушулки  Laughing
И всички ми похвалиха меденките. С мъжо опапахме черешовия пай, остана скучната(но пак вкусна) баница.
И сега пак ще боря килограмите... Crossing Arms

# 53
  • София
  • Мнения: 1 817
Добро утро!

Сенедра, не се шашкай от такива неща. Моята кифла уж е от най-големите, а повечето я изпревариха по умения. Рано или късно всички ще станат, седнат, пропълзят, проходят и т.н....

Чопи, твоят цитат подозрително много прилича на отговора на докторката на запитването на Ноеми  Mr. Green

Не мога да повярвам, че готовите пюрета, които ми е гадно дори да помириша са по-хубави от прясно приготвеното ми, много вкусно пюре. А и аз месец и половина давах готови пюрета, фалирах, сега готвя с огромно удоволствие.

Леприконче, твоето бебе е от най-малките. Нормално е да е само на кърма. Ако погледнеш, разликата между нея и Ива е месец и половина.

Пепинка,
супер. То май няма причина да не им понесе добре. Искам и аз на къъъъмпинг.

Ейприл, честито християнче! Пожелавам й да порасне един добър човек.

Аз да дам отчет - днес носът на Ива е нормален. И този път май ни се размина без сериозни поражения.

Хубав ден на всички!  Hug

# 54
  • София
  • Мнения: 1 817
И забравих

Полинезия, Честит Рожден Ден! Да си жива и здрава, много обичана и щастлива!  newsm59  ura  Gift  party023  bigdance2

# 55
  • София
  • Мнения: 169
Оооо Благодаря Ети , разкрита съм Simple Smile

Тъй като нямам много свободно време чувствай те се почерпени от мен и предварително благодаря за пожеланията на всички ви!

# 56
  • Мнения: 93
Добрютро,

моята шушинка спи и имам време на драсна някой ред.

Pepinka завиждам ви за палатките, аз съм фен от дълги години и мисля, че и Ема ще трябва да наследи традициите в семейството

Сенедра не се притеснявай толкова, да в къщи идваше една рехабилитаторка и съм доволна, малко масажче и упражненийца за боболина, ако искаш кажи ще ти дам кординати.

Леприконче и ние сме още само на кърма, обаче другата седмица заминавам при майка и ще почвам, че ще има кой да вари зеленчуците  Wink

# 57
  • София
  • Мнения: 128
Леприконче, ние също сме на гола кърма, без вода  Peace

# 58
  • Мнения: 12
Добро утро    bouquet
Тонита Тикарам ,bimbim,etomira Благодаря ви за отговорите.Друго си е като те успокои някой    bouquet
Inka- Мерси за предложението но аз не съм от София.Исках да разбера малката как се чувства след масажите.   bouquet
Полинезия,Честит Рожден Ден!

leprikon,pepinka1,МилаИванова   Искрено ви завиждам за почивките .Сигурно е било страхотно.
Бебешондел Благодаря за закуската   bouquet

# 59
  • София, Лагера
  • Мнения: 2 983
Цоп в новата тема!  Party
Добро утро!

Поли, честит рожден ден!   bouquet  Hug

Тервел се върти много и мноооого успешно стои на краката си  Tired (познайте какво ми коства това Confused), не пълзи, но се придвижва с влачене и постоянно, постоянно шава ooooh!. Не седи, защото всичко му мърда, като го сложа да седне нарочно се катурва, тръгва да се влачи и понеже не може, мрънка Crazy Нищо не считам за постижение, а и за кой знае колко важно. В дългосрочен план всички правят всичко. От опит да споделя - с по-кротко бебе е по-хубаво, ама не си ги избираме, я  Wink.

СеНедра, ти си се притеснявай, аз ще си ти завиждам тайно  Wink Hug Пресиян ми беше такъв  Heart Eyes  Ненавиждаше да го слагам по корем и аз не го и насилвах. Когато сам си прецени, сам си се обърна и плъзна  Wink

Тонита, защо не пробваш да даваш манджата 30 минути след кърмене? Аз така правя и номера минава  Wink

Ейприл, честито християнче!  Hug

Леприкон, на вашата възраст и Тервел караше на кърмица, без вода  Peace

Хубав ден на всички!  Hug

Общи условия

Активация на акаунт