Играчки за малко бебе

  • 1 483
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6 206
Дайте идея какви играчки да измисля за бебето си на тази възраст - 3 месеца. Радва се на въртящите се играчки над люлката, има дърво в висящи неща и си ги дрънка, уших му ярки ръкавички и сега се възхищава на ръцете си. Прочетох за носната кърпа с копчета, но ме е страх да не падне някое и да го глътне малкия. Кажете на какво се радваха вашите мъници и кога започнахте да ги слагате в кошарата и какви и колко играчки им слагахте вътре. О, и друго дали си разпознава детските песнички - има ли смисъл да се хабя да му пея или още е рано. Аз си пея, но доста фалшиво, баба ми му пя онзи ден и беше много възхитен. Дали усещат? И съм сигурна, че прави разлика когато музиката идва от уредбата и аз му пея, но дали си познава мелодиите.

# 1
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
ти му пей...Simple Smile няма значение колко е фалшиво:)
мен да ме чуеш...ще паднеш, но Елина изпада в екстаз и се дере наравно с мен вече.  Хубавото е, че след като показа такова музикално влечение, аз я поущтрявам и я експлоатирам да пее на Диана вместо мен, когато имам работа:)

Ако може да хваща..(леле забравила съм това кога ставаше), давай му дрънкалки разни...прави му театър с ярки играчки, и най-важното - говори му много, разказвай ми всичко, обяснявай му кое какво е, питай го кое къде е...ще се изненадаш някой ден, когато ти отговори без да очакваш:))

# 2
  • Мнения: 2 006
Пасивна гимнастика е подходяща за 3,4,5,6 мес бебе Grinning Много им е интересно-пробвай Grinning

# 3
  • София
  • Мнения: 10 302
А какво е пасивна гимнастика?
Да не е тази стойка с дрънкалките отдолу Confused:

# 4
  • Мнения: 2 006
Цитат на: nad_tab
А какво е пасивна гимнастика?
Да не е тази стойка с дрънкалките отдолу Confused:Ами да ,виж снимките на Хонда,това е друг вариант-тоест има пластмасови и от плат Stuck Out Tongue

# 5
  • София
  • Мнения: 3 679
Цитат на: nad_tab
А какво е пасивна гимнастика?
Да не е тази стойка с дрънкалките отдолу Confused:

То се води активна, а не пасивна гимнастика  Grinning , обаче няма значение името де - много съм доволна от нашата - Таня е на почти годинка и още си играе с нея
ето я и на снимка
http://community.webshots.com/s/image8/0/59/6/128005906nRYeiX_ph.jpg
и на още една http://community.webshots.com/s/image8/0/98/81/128009881FUlPaQ_ph.jpg

# 6
  • София
  • Мнения: 3 679
Цитат на: PoliaSp
О, и друго дали си разпознава детските песнички - има ли смисъл да се хабя да му пея или още е рано.

Стига да имаш желание можеш да пееш, но при нас едва след 6 - ия месец Таня взе да се заслушва Simple Smile

# 7
  • Мнения: 2 006
Цитат на: jutoo
Цитат на: nad_tab
А какво е пасивна гимнастика?
Да не е тази стойка с дрънкалките отдолу Confused:

То се води активна, а не пасивна гимнастика  Grinning , обаче няма значение името де - много съм доволна от нашата - Таня е на почти годинка и още си играе с нея
ето я и на снимка
http://community.webshots.com/s/image8/0/59/6/128005906nRYeiX_ph.jpg
и на още една http://community.webshots.com/s/image8/0/98/81/128009881FUlPaQ_ph.jpg
Embarassed   Embarassed  Embarassed забележката е вярна-нещо съм се объркала Embarassed Благодаря за уто4нението Grinning

# 8
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
На 3 месеца на синчето любима играчка беше тая дето се върти над леглото, едни патета, много им се радваше. Харесваше много и музикални играчки, но с по-нежни мелодийки, че има някои, от които и аз се плаша  Laughing . Другото беше дрънкалки, в ярки цветове - жълто и оранжево бяха любими! Можеше да държи в ръчичка, но не го правеше, чакаше някой да застане над него и да му дрънка. Към 3-4 месец почна да се заиграва и с дрънкалката, която висеше над количката.
А колкото до песните - пей му! И колкото по-често се повтаря едно и също, толкова по-добре. Четох, че за бебетата е голямо удоволствие да слушат едно и също нещо, докато родителите повтарят до откат (и изкукуригват  Grinning ). Че било фалшиво - няма значение и аз пея страшно фалшиво на моменти, на синчето му харесва, само ми е жал за съседите  Laughing ...

# 9
  • Варна
  • Мнения: 311
Тази дето се върти над леглото няма да я споменавам  Grinning  тя явно е любима на всички деца. Значи  имаме доста играчки , но се заиграмане с много малко от тях Confused . Фаворити са ни една гумена играчка за    bath  дето свири. Като я нацелим я с ръка, я с крак тя писука и ние сме щастливи  Hands Clap . А другата е една дето се нареждат едни кръгове един върху друг. Е ние неможем да ги редим едтествено но за сметка на това добре ги пердашим докато се разхвърчат навсякъде. След това мама ги нарежда и пак отначало Grinning
 Много се заиграваме и с краченцата си, ловим, дърпаме към устата, те бягат и така над 30-40 минути мама има време да свърши нещо из къщи.
 Тук от няколко дни като си изкараме едни плюнки на устата и като почнем да правим една серия от балони  Party Time  мммм чудно Laughing  на комшиите   animal037  булдога не е толкова лигав като нас. Друга интересна занимавка  са нечии пръстчета.
 Общо взето това с което се заиграваме не са точно играчки, но какво да се прави всеки с  предпочитанията си. А , за кошарата съм закачила едно от онези  синджири за бибите , и накрая му всеки ден слагам различна дрънкалка.Така хем я размахваме насам , натам хем тя си стой винаги под ръка Wink

# 10
  • Мнения: 811
Ако на бебешкото легло имаш дървена плоскост, може да залепиш парче огледално фолио. Занимавката е страхотна  Laughing

# 11
  • Бу-у-урга-а-ас
  • Мнения: 2 705
Аз на Кристиян му бях навързала на пръчките на кошарата шарени играчки от различни материали (гума, плюш, пластмаса) Много си ги гледаше и много рано започна да се протяга и да ги хваща.

Общи условия

Активация на акаунт