Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 29 юни 2011, 19:40 ч.

Мътнина в стъкловидното тяло на окото

• 101 464
  • 108
  •   1
Отговори
# 105
Аз пък искам да попитам Момчил дали се е консултирал с офталмолог за лазера... Аз го направих в очни клиники в България и Австрия, но ми казха, че не няма да стане (явно е за по-тежки случаи, които оправдават риска).
Офталмологът ми каза, че се свиква и лечение няма. Доверието в лазера не е високо, защото все още се води експериментално лечение.

# 106
  • Алпите
Налага се да свикваме като няма друга опция. Окото старее като всеки друг орган и се сбръчква като кожата. Аз продължавам да приемам добавките за очите (и без това приемам и много други) с цел предотвратяване на нови мътнини (поне се надявам на това).
На мой близък, възрастен мъж, му направиха операция с лазер за премахване на мътнини, но каза, че няма подобрение.

# 107
Бях в Токуда при д-р Косталевска. Леченията не са ефективни. След витректомия последват усложнения, които да доведат до още витректомии. Лазерът е неефективен, защото опериращият с него не е способен да види всички мътнини. След лазерна процедура отново агрегират. Почти всеки развивал това състояние през живота си. Решението е игнориране докато не се открие ефикасен метод за лечение. Предписа ми витроген, имал частичен ефект, но не постигал чудеса. Оперират се изключително тежките случаи, които се срещат рядко, и то с най-вероятни последващи усложнения.
Така че свикваме със състоянието докато не се отркие лек. Майка ми и вуйчо ми така си карат цял живот и не са се оплаквали. Така че въпрос е на нагласа. Няма нищо страшно. Това е последният ми ъпдейт по темата докато не се появи съществено развитие за проблема. Успех на всички, бъдете здрави и щастливи!

# 108
https://m.olx.bg/ads/q-Vitreoxigen/?view=gallery      аз съм доволен от тия витамини  пия ги от 1 година има подобрение.

Общи условия

Активация на акаунт