Кога започват да се смеят с глас и да се заиграват сами?

  • 2 517
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 217
Здравейте мамчета искам да попитам един въпрос.Моето бебе вчера започна 5 месеца и искам да ви попитам откога започват да се смеят с глас бебетата,защото той се усмихва когато му правя някакви маймунджулъци  и издава някакви нечленоразделни звуци,които не ми приличат на смях.Искам също да попитам от кога започват да си играят сами,защото ако аз не му подавам играчките той сам не ги взима,а и дори да ги вземе бързо му омръзват и гледа само аз какво правя тоез аз да го забавлявам с играчките. smile3533 smile3534Така че трябва непрекъсната да съм до него,защото той плаче  ако е сам и да го забавлявам.

Последна редакция: сб, 10 дек 2005, 02:33 от Mamma

# 1
  • Мнения: 1 639
 С глас се смят , когато им дойде  Laughing , най-често около вашата възраст .
 А за заиграване с играчки има да почакаш доста  Wink  Около годинката започват да "играят"  манипулативно  с играчките , а преди това общо взето ги опознават ( цветове, форма , материя )   Grinning

# 2
  • Мнения: 6 472
Малката ми щерка вече почна да се подхилва с глас като я закачам, ама за голямата нямам абсолютно никакъв спомен Confused Обаче имам много ясен спомен кога почна да се заиграва сама - на 5-6 години Close

# 3
  • Мнения: 344
Ели започна да се смее с глас горе долу на вашата възраст. Особено когато таткото си играе с нея понякога се смее истерично. Сега вече сама си взима играчките около нея и често се занимава сама докато разбира се не й омръзне. Има си любим зайо, на който му дърпа ушите и с него заспива. Най-обича обаче някой от нас да си играе с нея.

# 4
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Сам се заигра на 7-8 месеца,мачкаше гумена книжка,обичаше да си играе с шишета от минерална вода и капачки,лъжички за кафе,определено му бяха по интересни от  играчките

# 5
  • София
  • Мнения: 1 352
За смеха не помня, но за заиграването - когато почнат да им никнат зъби и всичко се пъха в устата. Тогава с часове бебчо може да си дъвче някоя играчка.

# 6
  • Мнения: 955
Смее се със глас от 2 седмици, обаче не на мен, а на баткото. Аз явно не съм й смешна.  Crossing Arms

# 7
  • София
  • Мнения: 6 175
На 4 месеца татко и я хвашаше през кръста и имитираше, че подскача, като повтаряше "скок-подскок" тогава започна да се смее с глас. Аз толкова исках да се смее и на мене, че я скъсвах от целувки по гърдичките, защото тогава също се кикотеше.
Пак някъде там и бях сложила едни мечоци на дръжката на шезлонга и тя ги налагаше с всичка сила 5-10мин. и така се ядосваше, че накрая почваше да плаче, но тя още щом почна да вижда взе да протяга ръце към въртящата се играчка над главата и.

# 8
  • Мнения: 2 467
Жанета пуска смеховка от седмица някъде. Една такава леко дрезгава, приглушена дето ми пълни душата  Hug
А ако баране и разглеждане на играчка 10-15 мин е заиграване - тогава да, заиграва се, ако не  - не се  Mr. Green

# 9
  • София
  • Мнения: 79
Макси се смее от 2м. с глас най-вече на татко си, понякога и на мен. Мъжът ми подскача срещу него и му прави някакви физиономии и това много го развеселява.
Играчките само ги лапа и мачка, но за зайграване максимум 5 минути може да се каже. Много е относително. Hug

# 10
  • Мнения: 8 769
Филип се смее с глас от около ...хм....пети шести месец. Първо се смееше само на сестра си. Мисля,че е нормално.

# 11
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
Аз имам някакъв спомен за около 3-тия месец.

# 12
  • София
  • Мнения: 1 057
Калоян започна да се смее с глас преди около месец. Прави го когато целувам закачливо по гушката, а от скоро и като му говоря с весел тон и усмивка на лицето. Още не се заиграва сам, а само посяга към играчката като я доближа до ръцете му.

# 13
  • София/Осло
  • Мнения: 4 541
Моя юнак определено от около 2-3 седмици се смее с глас.В парка  има едно детенце на 6 месеца и всеки пък направо се залина от смях, а пък едно друго дори не се и усмихва newsm78.Вичко си е до дете Wink

# 14
  • Мнения: 143
София още не се заиграва сама с играчките ,но път се смее с глас когато я гъделичкам или по-точно се киска-много е смешна.Записала съм я с диктофон и като й пусна тя се слуша и се стряска. Simple Smile Simple Smile Simple Smile 

Общи условия

Активация на акаунт