Повишена температура - 37 - 37.3 - продължително време

  • 52 595
  • 49
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 17 592

Преди някой да ми препоръча лекар - опитвах, ЛЛ няма, мисля, някаква конкретна идея - освен манту, нямам туберкулоза...

Температурата ми не е повишена през цялото време, т.е.. през цялото денонощие, по- скоро когато вън е топло, или когато съм активна (когато се движа). Меря я понеже я усещам, тежи ми, пречи ми, не "профилактично" - и винаги когато имам това "сгорещено" усещане е повишена.

Не съм сигурна от колко точно време продължава, но със сигурност повече от година. Не съм и убедена, че всеки ден се случва - просто не съм записвала.

Миналата година бях в болница с астма, бях на кортикостероиди доста време - но мисля, че проблемът ми е от преди това.

Преди месец след 2 години безуспешни опити за 2-ро дете бях бременна, завърши с мисед в 9 - 10 седмица - не знам до колко има някакво отношение, но пък по време на бременността Т ми беше дори по- висока - 37.5, след като приключи в продължение на 2-4 дена беше нормална. После отново се върнах на 37.2.

Някой има ли някакви идеи?

# 1
  • Варна
  • Мнения: 210
Тест за хламидии правила ли си?Имах същия проблем,поддържах дълго време субфебрилна температура и никой не намери причина,казаха ми просто да спра да я меря.Когато бебето не ставаше се обърнах към специалист,който ми назначи изследване за хламидии.Титърът беше доста висок,последва дълго лечение с антибиотици.Когато титърът спадна,температурата се нормализира и повече не съм вдигала.

# 2
  • София
  • Мнения: 17 592
Не, никога не са ме изследвали за такива гадини...

# 3
  • Мнения: 1 788
Тъй като аз имах подобен проблем преди година-две, ще напиша онова, което лекарите казваха на мен.
Главната разлика тук е, че аз имах повишени левкоцити, а доколкото разбирам ти нямаш никакви отклонения от нормалната кръвна картина.
Едното предположение от няколко лекаря беше щитовидна жлеза, другите твърдяха, че не може да е от това. Съответно - минах през ендокринолог - вс. беше наред.
Всеобщото мнение на "новите" лекари е, че температура до 37 градуса не е температура.
А реално най-масовото мнение на лекарите е, че щом няма отклонения в кръвна картина (или разни други изследвания - туб. тестове, хепатити и т.н.), е нормално човек да променя температурата на тялото си. Т.е. когато се движи много, когато е недоспал, на психическа основа, когато като цяло е динамична личност - тогава температурата се покачва.
Т.е. от това, което пишеш, че наблюдаваш покачването само в случаите, когато си тичала, когато е топло и т.н., ме кара да мисля, че при теб важи точно последното мнение...

# 4
  • София
  • Мнения: 17 592
Чакай- чакай, аз НЕ тичам! Никога!
Под "да се движа" имам предвид да се движа, не да се упражнявам, спортувам или нещо подобно. Да се движа = да не лежа. Да съм изправена и да правя някакви движения с ръцете. не бързи или силови, но движения. Да ходя. Не бързо или интензивно, но да си движа краката.
Това НЕ е нормално, колкото и лекарите да го твърдят.
Когато нямам активна инфекция (което не се случва особено често) и ПКК е в норма.
Не се дължи на щитовидна жлеза, проверявах във връзка с неставането на бебе.
И НЕ е нормално - ако беше нямаше да го усещам като натоварващо и "горещо".
Освен това се изморявам изключително лесно, дори и когато не съм с астматичен пристъп.

С други думи, нормалните промени в телесната температура на човек не се усещат като ненормални. А аз не съм патологичен любител на термометрите, меря си температурата, понеже не се усещам нормално.

# 5
  • Варна
  • Мнения: 210
Според мен е добре да си пуснеш кръвен тест за хламидии.При мен точно те бяха причина за незабременяване.Прочетох,че имаш и мисед,може да е следствие на тях.Намери наистина добра лаборатория и си пусни тест.Дано се открие проблемът.

# 6
  • София
  • Мнения: 12 101
Пародонтит, проблеми с венците, зъбите? Някои от тях може да не изглеждат много остри, дори да си тлеят почти без симптоми, а организма да е постоянно в състояние като при инфекция. Те са и честа причина за помятане, недоизносване на плода и други проблеми с бременността. ПКК не ги лови, защото на практика няма инфекция, само организма се държи така все едно има.

# 7
  • София
  • Мнения: 17 592
Едва ли са зъби или венци - не че са толкова добри, дори напротив, но пък по този случай съм постоянно присъствие при зъболекаря...

Какви тестове за хламидии има?

# 8
  • Мнения: 1 788
Не съм те прочела правилно относно тичането и движението.
Всъщност знам за кое чувство точно говориш като споменаваш усещането за "горещо". Но мен ме и втрисаше на моменти. Не точно втрисане, а по-скоро "побиват те тръпки" за кратко и после следва усещането за горещо.
Знам, че не е нормално. Просто споделям онова, което казваха на мен в продължение на 7 месеца.
И накрая се разбра, че съм имала хроничен апендицит, с множество възпаления.
А нищо не ме е боляло...

П.П. И аз правих тест за хламидии. В Майчин дом. Пратиха ме да си взема среда от лабораторията в катедрата по генетика и после гинекологът ми взе намазката. Мисля, че резултатът излезе след около няколко дни, до седмица май...

# 9
  • Мнения: 15 379
Какви тестове за хламидии има?


Кръвен - взема се кръв от вената и се изследва и вземане на секрет от цервикалния канал.
Цервикалната слуз е в пъти по-надежден тест за доказване на наличие на хламидиална инфекция от кръвното изследване.

# 10
  • Мнения: 1
Повишена температура може да се дължи и на някоя дремеща гадина(стафилокок,протеус,или други-прави се урокултура,гърлен секрет,хемокултура,сигурно има и други тестове.Важното е да намериш лекар,който иска да разрови тая работа. Не е нормално толкова дълго да имаш температура,макар и невисока.Успех!

# 11
  • София
  • Мнения: 17 592
Нямам хламидии. За сметка на това за пореден път съм с грип. Нямам и възможност (финансова) и за лекар (друг, не ЛЛ), и за изследвания, така че...

# 12
  • Варна
  • Мнения: 210
Това е добре,че няма хламидии.Стига да е достоверен теста.Защото аз правих и двата вида,директният тест не отчете нищо,но при кръвния излезе текуща инфекция с много висок титър. Както ти е казала и hrist1234 ,може да са някакви бактерии от рода на стафилококите. Ще ти кажа какво се случи при моето дете.Като тръгна на ясла,започна много да боледува.Месеци наред поддържаше субфебрилитет.Правихме посявка на носен и гърлен секрет в добра лаборатория,всичко чисто.През зимата се наложи да пие антибиотик,не знам какво се случи,но температурата спадна и повече не е вдигал.

# 13
  • Мнения: 102
Кати, при мен тази същата Т, която се покачваше след повечко ходене се оказа, че е от възпаление на ставите на коляното ми. Това пък се е получило в следствие на изстинка. Дано откриете проблема по-скоро, защото макар и не висока тази температура не е нормална.

# 14
  • София
  • Мнения: 17 592
В момента нямам някакви изявени ставни оплаквания, но... къде се ходи за такива?

Общи условия

Активация на акаунт