Отслабнахте ли "завинаги"?

  • 62 207
  • 730
  •   1
Отговори
  • Мнения: 11 908
Въпросът ми е свързан не толкова с резултатите от диетите и определяне на най-ефективната- затова си има специализиран форум.По-скоро искам да си поговорим защо сме вечно на диета, съумяваме ли да променим хранителните си навици, съумяваме ли да се примирим с реалистични резултати, или скърцаме със зъби само и само да влезем в "по- малкия номер".

И за всички мисли, чувства, изживявания по време на диета.
Обикновено преди летния сезон се поглеждаме по-критично, вие как се дисциплинирате, налага ли се всяко лято да сте отново на диета, или наистина намерихте лесен и ефикасен начин да кажете сбогом на излишните кг.

Или пък сбогом на диетите?

Около мен почти 80-90% от жените са все на някаква диета, режим , все нови и нови.
Други се поотпускат, но се чувстват не по-малко добре.
А вие?

# 1
  • Мнения: 3 634
Безкрайно актуална тема за мен след като отново се зарових в КМ за изпитани диети. Лесно се отказвам тъй като рядко отбелязвам каквито и да е резултати. Имам подходящ хранителен режим, обогатявам културата си в тази насока непрекъснато и промених много хранителните навици в семейството. Това ми е единственият положителен ефект от вечното диетуване.

# 2
  • Мнения: 9 990
Може да се каже.Варирам в рамките на нормалното.Диетствам с други цели и то от време на време, не постоянно и не се лутам чак толкова много.Имам работещи за мен правила.Големите промени в тялото ми са свързани с бременностите.Извън тях-нормално.Но и отдавна не се вживявам на тема имам ли сланинка, защото знам, че имам и че не точно поредната диета ще ми я премахне.

# 3
  • Мнения: 1 085
Минавала съм през всякакви диети и фази, но така и не успях да се преборя с лакомията.
Тайната е в движението. Гледам да се храня здравословно и спортувам зверски. Така, мога да си позволявам шоколад и сладолед, а от време на време и други лакомства.

# 4
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Не ям за трима, но и не се втелявам по въпроса.
За мен е важно аз самата да се чувствам добре в своята кожа.

# 5
  • град-държава
  • Мнения: 5 863
На диета съм била един единствен път и то в момент, в който кантара удари 72кг.  Mr. Green
По принцип много обичам да си похапвам, но за сега не ми се е налагало да минавам отново в някакви режими, а и не съм параноичка на тема килограми.

# 6
  • Мнения: 9 990
А както четохме в една друга тема-слабостта е относително понятие.Да сме слаби-колко да сме слаби.Аз съм в норма.Толкоз. Grinning

# 7
  • Мнения: 11 908
Аз никога не съм била "извън пътя", но и така не успях да се преборя завинаги с около 4-5кг.Може и да не са много, но ми се появяват по изключително грозен начин около кръста и корема.Минавала съм през доста диети, но така и не успях да променя категорично навика си за "нещо сладичко всеки ден"Някаква наркомания ми е.

Не съм гладувала никога.Във всеки случай, не и заради диета.Ако се е случвало е било по други причини-защото ми е било лошо, защото съм имала много работа и т.н.Но и никога не съм могла да се насладя докрая на моята страст към сладкото.Имало е периоди през които не ми се е отразявало, но има периоди в които не мога да облека дрехите си от миналия сезон.

И пак на диета.Сутрин, като отивам на работа минавам покрай две-три фурни.Ухае вкусно и ароматно на прясно изпечени закуски.Но не, подминавам с гордо вдигната глава.После се загледам тъжно във витрината на някоя сладкарница.След това -в сергиите за сладолед.Съвсем да ми се отрови денят.

Спрях да приготвям сладкиши.Но ми е някак чоглаво от цялата работа.Цялото това дебнене-"кантар-изкушение-кантар"
Чудех се диетуващите как приемат отказването от любими храни.

# 8
  • Мнения: 561
От 16 годишна съм все на диета  Sad. Абсолютно бреме .От 16 до 19 годишна годишна свалях килограми със спорт и гладване(стигнах до булимия ) .От 19 до 24 годишна бях щастлива и слаба неядяща  девойка.Забремнях на 24 и станах пак 100 кила  Cry иииииии айде пак усилена борба с килограмите,на какво ли не се подлагам и видим и добър резултат няма.Това ме прави нервна,но не се отказвам.Все съм гладна и все дебела  Grinning Ген явно,езнам.

# 9
  • Мнения: 9 990
Ами то това е някак...как да го кажа...в теб.Какво значи винаги си имала едни 4-5 кила и то на еди-кое си място? WinkУмереното консумиране ще задоволи жаждата на тялото и ума ти към сладкото.Вечното лишаване заради 5 килограма, които само ти си ги знаеш, ще те натъжава.
Диетуващите-онези-Вечно диетуващоите затова са Вечно диетуващи-защото се лашкат в повечето случаи-изгладуват 10 дена, на 11 се емнат с кифлите.Примерно само.Или скачат от диета на диета.Напоследък съм се обградила с хора, понаучили тялото си и приемащи по-философски нещата, даже списвам и в една от тип-отчетните.Мирогледа е малко по-различен.Вечното лишаване не е на дневен ред.Първо балсам за душата е нужен, па после за паласките. Hug

# 10
  • Мнения: 3 634
Чудех се диетуващите как приемат отказването от любими храни.

Трудно! Mr. Green "Дебела съм, но съм си удобна!" е далеч по-добре отколкото "Яж това или ще ти увелича лекарствата!". На мен най-много ми се опират храните, които трябва да ям според хематолога ми. Може би защото диетата ми не е свързана с естетична необходимост е тъй трудно да я спазвам.

# 11
  • Мнения: 2 592
На диета съм била само веднъж в живота си, година след като родих реших, че пак си искам слабото телце.
Станах по-малко кила, отколкото забременях. Но от тогава промених хранителните си навици коренно. Преди ядях сладко в огромни количества, пиех много газирани напитки. Ядях и много тестени неща. Обожавах пържено и панирано. Вече с гордост мога да кажа, че имаме едни шоколади в къщи дето седят повече от половин година и изобщо и не ме изкушават  Sunglasses
Току като дойде някой на гости и все му ги предлагам, та да се свършат и да няма. И едни трюфелчета също си седят самотно горе, подарък за Нова година. Това ми е най-големият успех - да преборя зависимостта си от сладкото.
Не гладувам, но гледам да ям здравословна храна, пържено и панирано не съм яла сигурно от година. Но и вече не ми се яде
Да, май отслабнах "Завинаги"  Party

# 12
  • Мнения: 2 131
Ооо, това е моята тема  Mr. Green Първата диета пазих на 25 години - дотогава не съм била супер дебела, но не и много слаба - по-скоро пухкава. Оттогава насам, вече 6 години, включително и бременност, съм постоянно на диета. Зимата дебелея - тази година точно 8 кг трупнах, свалих ги - тоест, остава ми един кг. Другата зима сигурно пак ще е същото  ooooh! Не че съм слаба в момента, но поне мога да се гледам в огледалото - имам тук и там закръглености, но се понася.  
Давам си сметка, че просто трябва да сменя хранителните си навици, но... не мога без сладко и по-конкретно-шоколад. Не мога! Колкото шоколади изядох тази зима, имам чувството, че никога не съм яла толкова през живота си.

# 13
  • Мнения: 2 229
Не съм била 'на диета' от страшно много време, но от няколко години се опитвам да си променя хранителните навици и не е лесно. 7-8 месеца спазвам стриктно никакво газирано, пакетирани боклуци, мазно и т.н. сладко - по малко, и около Коледа пак залитам.  Tired Сега пак влизам в правия път, надявам се да е завинаги.  Laughing

# 14
  • Мнения: 2 592
А защо почти всички казват, че качват килограми зимата, на какво се дължи  newsm78
Изключвам движението, за него е ясно, че зимата намалява драстично. Но какво е по-различно при храната, че качвате зимата?
Моите килограми не се влияят от сезоните  newsm78
Даже зимата бях 48-49 кила, а сега съм заковала 50  Crossing Arms

Общи условия

Активация на акаунт