Проблем с наддаването на недоносено или незряло бебе

  • 2 058
  • 14
  •   1
Отговори
  • гр. София
  • Мнения: 69
Здравейте!
Бебето ми се роди почти на термин, но по развитие и кг беше в 35 седмица. Адаптира се добре.Роди се 2200. спадна до2080 за 1 мес на колкото е в момента достигна 2300, т. е. стои си на едни и същи кг., а яде ок 575мл за 24 часа. Някой сблъсквал ли се е с такъв проблем? Акото й е течно Cry,вчера излезе микробиологично изследване-гъбички и стафилококи CryДруги гадини слава богу нямаме. Педиатрите, с които съм се консултирала смятат че тр. да се изчака бебето да "узрее", че му трябва време....

# 1
  • Мнения: 7 640
детето си яде повече от добре, има време, ще порастне. Нормално е да са по-течни изпражненията. С какво го храниш? Добре е да яде по-на често на 2ч и половина примирно. Успех, ще наддадете, не бой се.

# 2
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Първото ми бебе се роди 2090 гр. Спадна до 1980 гр. Изписаха ни на 2 седмици 2190 гр.- не много по-различно, отколкото при вас.

# 3
  • Мнения: 190
Така както си го описала бебето ти не стои на едни и същи килограми, а си наддава. Е вярно не много бързо, но недей да искаш чудеса, дсе пак е родено с по-ниско тегло. Важното е, че яде. Бъди търпелива и не се притеснявай, бавно но сигурно нещата вървят напред. Така както си написала количеството, не мога да разбера колко изяжда на едно хранене, но общо взето количеството е достатъчно спрямо килограмите му.

# 4
  • Мнения: 4 053
moeto bebe se rodi v 34 sedmica 2.200kg,spadna na 2.000kg. 8 dena sedia v kuvioz
i sled tova zapo4nahme da ia zahranvame.celta ni be6e da dostigne kg s koito se rodi za da ni izpi6at.hranehia na 2 4asa denono6no v prodalgenie na 3 meseca,sled tova tia sama zapo4na da si opredelia regima(na 3.5 4asa) nadava6e bavno no raste6e zdrava,sega e na 10 meseca i e goliama dunda 9.500kg. i s rasta i s kg e v dolnata granica,no e v normite.triabva ti tarpenie,i tvoito beb4e 6te porasne.
s pozdrav  hani.

# 5
  • Мнения: 219
Здравей и от мен,
Моите близнаци също се родиха недоносени в 34 г.с. Да си призная не звучи много утешително, че за 1 м. детето е наддало 100 гр, поне това разбрах от постинга ти. Характерно за недоносените деца е, че през първия и втория месец наддават много. Единият ми син през 1 м. наддаде 1200, а другият - около 900 г. От друга страна, след като детето се храни, все ще се отрази това на теглото му. Мога да споделя от нашия опит, че не е нужно да даваш вода между храненията, така ако детето е гладно можеш да даваш само мляко. Не махай също нощните хранения. Не си написала с какво се храните - адаптирано мляко или кърма. Ако даваш Фризивом, от него бебетата уж не повръщат, но моите много акаха и то все рядко. Можеш да посетиш и другите форуми хранене на бебета.
Това е от нас, желаеме ви успех, и много щастие.

# 6
  • Мнения: 2 543
Характерно за недоносените деца е, че през първия и втория месец наддават много. Единият ми син през 1 м. наддаде 1200, а другият - около 900 г.

Това не е съвсем така. Синът ми се роди в 32 г.с. с тегло 1.700. През първия месец от живота си имаше много проблеми и наддаде много малко. Изписаха го почти 2 месеца след раждането и беше 2.300, което ще рече, че за около 50 дни наддаде 0.600 кг.
Разбирам притеснението на майката, защото и аз в началото броях и пресмятах всеки грам, който изпиваше мъничкото ми бебе, но сега вече зная, че това съвсем не е най-важното - щом се храни редовно и наддава, макар и не много бързо, значи всичко с храненето е наред. И аз препоръчвам бебето да се храни и нощем, дори ако трябва и да се буди за това. Успех!  bouquet

# 7
  • гр. София
  • Мнения: 69
Много благодаря на всички ви! Вдъхнахте ми кураж и ме заредихте с нова доза търпение. Наистина се бях поотчаяла...
Бебка е изцяло на кърма, когато си поиска дори и през нощта. Вода-само за жабуркане. Редува дни , в които яде на 2ч. и дни, когато прави по-големи паузи.
 Желая здраве!  smile3525

# 8
  • Мнения: 7 640
е, спокойно тогава, много често недоносените наддават по-бавно, когато са на кърма. Затова им се изписват специални храни. Щом педиатърът не е предложил, значи при вас не е нужно. Ще порастнете, успех! Hug

# 9
  • гр. София
  • Мнения: 69
Благодаря, Лисиче!
Педиатърката ни праща на различни консултации:УЗВ на бъбреци и стерилна урина, която не можахме многократно да вземем. Така че не сме стигнали до допълнителните млека, а двете седмици ненаддаване ми дойдоха много. На УЗВ сме в понеделник в Унив клиника по педиатрия. Но съм сигурна, че на бебка й няма нищо, з. ни гледаха профилактично и в Родилния дом.
 Приятен ден! 55

# 10
  • Мнения: 7 640
защо ще гледате бъбреците? Да пишеш, сигурна съм, че ви няма нишо!

# 11
  • гр. София
  • Мнения: 69
Честита Коледа! Желая много здраве и късмет!
 Минахме през всякакви възможни специалисти на УЗВ и след като се оказа, че нищо ни няма. Преминахме на Frisolac premature + Мезимфорт и за 2 седм. наддадохме 300гр. Не смея да се похваля., но обстановката около бебка определено се поразведри.

# 12
  • Мнения: 7 640
и ние минахме през този етап, брево, много се радвам, че напредвате Heart Eyes

# 13
  • Мнения: 3 211
Габи се роди на термин, точно 2кг. Падна до 1,9 и на 7-я ден ни изписаха 2,100кг., първите дни в родилния дом не искаше да яде, на 3-4 ден ми я дадоха да я кърмя и почна полека да наддава. На 1мес.беше 3,600кг. До 6 мес наддаваше по около 1кг. на месец, след това вече доста по-малко.
Надявам се всичко да е наред, най-важното е да я кърмиш колкото можеш по-дълго. Чети във форума за кърменето има много хубави статии за увеличаване на кърмата

# 14
  • Мнения: 2 471
Малката ми Ния се роди в 35-та седмица 2250 гр и 45см. Когато напуснахме болницата беше 2200гр. За един месец качи 1200гр и дръпна 9см. В началото бебо не поемаше повече от 30мл мляко на хранене. Сега е на 5м и е един голям бебок, който е настигнал връсниците си
СПОКО всичко ще си дойде на място

Общи условия

Активация на акаунт