Термочаша

  • 18 902
  • 53
  •   1
Отговори
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 423
От известно време имам желание да си взема термо-чаша; идеята ми е да я ползвам на път  Peace

Разглеждах в нета варианти в включване в запалката или лаптопа, както и обикновени.

Набързо минавайки през Джъмбо видях и взех една (хареса ми, че има вградена сламка) и в къщи я отварям - отвътре пластмасова - в инструкциите пише - да се полза за охладени течности (да ги поддържа хладни.

Е, в магазина - не ми бе хрумнало.... и реших, че тези без сламки - са за топло .... минавам друг път...пак бързам ужасно - хващам една от другите и .....о, изненада - вътре положението е същото.


Сега се чудя - всички термочаши - вътре пластмасови ли са и има и такива, които се ползват и за топли напитки  newsm78

Моля да споделите, ако имате опит  Hug

# 1
# 2
# 3
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 423
Благодаря много  Hug

Бях решила, че едва ли си въобразявам, че има термочаши за топло, но вече няма съмнение, а и избор има  Peace

# 4
  • Мнения: 116
Преди много време като работех на домашни потреби имахме термочаша,пластмасова беше,но мисля,че ставаше и за топло  Thinking .Даже точно за топло,защото я рекламирахме,че запазва кафето топло.

# 5
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 423
възможно е - тези, които бях взела - обаче имат инструкции за употреба и изрично е написано - да не се ползват с топли напитки  Tired

може би материалът е различен  Tired

# 6
  • Мнения: 116
възможно е - тези, които бях взела - обаче имат инструкции за употреба и изрично е написано - да не се ползват с топли напитки  Tired

може би материалът е различен  Tired
Е,щом е било упоменато,че са само за студени течности,значи е така.Нямам представа къдя може да има за топли.Скоро не съм обръщала внимание за тези чаши,защото не са ми трябвали...

# 7
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 423
предполагам, че трябва да проверя по домашните потреби, туристически стоки или някой сайт  Hug

честно казано - предпочитам д апипна и видя - преди да взема, но ..... в краен случай и от сайт ще е  Peace

# 8
  • Мнения: 177
a.l.e.n.a в къщи имаме цяла колекция от термочаши, мъжо пътува всеки ден и най удобна му е именно тази от Джъмбо със сламката. Не съм чела упътването, но той си носи кафе в нея и до сега, след 2 годишна употреба, сме нямали проблеми. Но внимавай с нея, че малко подлива.

# 9
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 423
това, което ме притесни е че тази пластмаса с горещата напитка - ...не знам какво отделя  newsm78 но наистина със сламката е много добре измислено  Peace

пишеше дори да не се мие в съдомиялна - където водата се нагрява до 50 градуса, мисля  newsm78

# 10
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 228
това, което ме притесни е че тази пластмаса с горещата напитка - ...не знам какво отделя  newsm78

 Peace Peace Peace

Не ти ли върши работа някой обикновен, стар, допотопен термос? Има същата вместимост, пази топло и студено, а отвътре  е стъкло. И още - не подлива.

# 11
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 423
идеята беше да се ползва в движение - докато пътуваме или сме някъде навън  Peace

въпросните чаши са удобни, защото пиеш от тях, без да наливаш в друг съд, от който можеш да разлееш; особено тази със сламката - сламката е в чашата, с едно бутонче изскача, пиеш и пак я прибираши стои така заключена newsm78

# 12
  • Мнения: 0
възможно е - тези, които бях взела - обаче имат инструкции за употреба и изрично е написано - да не се ползват с топли напитки  Tired

може би материалът е различен  Tired

Вероятно защото съдържат бисфенол А

# 13
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 423
 Mr. Green според мен е по-елемтарна пластмаса - бебешките шишета - поне се изваряват - а тези не бива да се нагряват - черна пластмаса  Hug

реално -като сложа бъркалка или сламка в горещата напитка в хартиена чаша в ОМВ - едва ли е супер подходящо, но да кажем контактната повърхност е по-малка площ newsm78

# 14
  • Мнения: 5
Az imam 3 termo4ashi i vsi4kite sa plasmasovi.
Ne te syvetvam da j miesh v mijalnata, zashtoto vytreshnij plast se pylni s voda (pone taka e s moite)
 (izvinjvam se za latinicata)
 Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт