Болници в Пловдив

  • 14 640
  • 73
  •   1
Отговори
Ох,проблема ми е,че ми предстои секцио,а нямам представа коя болница да избера-всеки ми препоръчва различни.Моля дайте съвет и вие за да се ориентирам по-добре за най-добрата болница в Пловдив и акушер-разбира се...Предварително ви Благодаря!

# 1
  • Мнения: 1 771
Аз не идвам със предложение, а само да вметна , щом ще раждаш със секцио ти трябва добър лекар, не толкова акушерка. Успех

# 2
Незнам хирург ли ми трябва какво ли,ама изобщо не съм на ясно.Нито Джи-пито ми разяснява нито гинеколога ми.Все бързат да им се махна от главата и изобщо не ми отговарят на въпросите. Cry

# 3
  • Мнения: 516
Здравей ! Аз раждах във втора градска и мога да ти кажа че е супер. Макар че родих нормално всичко мина ок. Всички доктори там са много добри, внимателни и ти обръщат голямо внимание, да не говорим че е много чисто и е малко отделението. Мои приятелки раждаха секцио там при д-р Карагьозян и са много доволни. Успех! Grinning

# 4
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
  Аз ще ти препоръчам МБАЛ "Пловдив", бившата Окръжна болница. Отделението, в което лежат родилите мами със секцио е чудесно. Стаите са с по две легла, самостоятелна баня + тоалетна, телевизор и т.н. Друг е въпросът на кой лекар ще попаднеш.
  Защо ще раждаш със секцио?

# 5
Налага ми се секцио,защото съм със 7 диоптъра очила и ме наплашиха,че ще ослепея ако родя нормално.На всичкото отгоре една приятелка ми каза,че трябвало да си плащам 350лв.?!?Здравно съм осигурена и секциото ми е по препоръка на лекар и нямам представа как ще си платя ако е така.Майче ще трябва да раждам нормално(и да ослепея естественно)защото нямам толкова пари-нито пък роднините ми.Успокойте ме ако не е така.МОЛЯ!
Благодаря!

# 6
  • Мнения: 3 205
Секцио по медицински показания е безплатно. Трябва обаче да имаш изследване на очите от очен лекар, което се прилага към документите мисля - не съм запозната добре още. Може би след като се насочиш към болницата, трябва да попиташ там къде да си направиш подобно изследване.
Плащаш на лекар, ако ти си избираш лекар и тогава парите са според уговорката.
При напрягането при раждане действително може да ослепееш или да си повишиш драстично диоптъра, тъй като при късогледство често се повишава налягането на очните дъна. Може и да не се случи, но никой лекар не би рискувал. 

# 7
Окръжна болница наистина е супер! Обстановката е много добра, обслужването е на ниво, а  лекарите - кадърни...

# 8
  • Мнения: 7 186
И аз раждах секцио в Окръжна болница. Доволна съм от всичко- чисто е, има хубава и чиста баня във всяка стая, телевизор /от тези със стотинките/, акушерките са любезни, всичко е ОК. Единствената ми забележка е, че малко преиграват с вътреболничния режим, който е по нареждане на д- р Белчев. Примерно свижданията са забранени, не те пускат дори до вратата да излезеш да се видиш с близките /а трябва да се провикваш през прозореца като луд/, даже не ти разрешават да си държиш букетите с цветя в стаята Rolling Eyes, има ограничения за багажа, не дават да ходи със сутиени, гащи и превръзки /само с лигнин от стерилния барабан/ и ей такива едни от този род. Макар че повечето от тези нареждания отпадат следобед, когато си тръгне Белчев. Wink
За ВИП стаята обаче тези правила не важат, там нямаш никакви ограничения, както се и предполага по дефолт. Rolling Eyes Цената за престоя във ВИП- а след секцио е 200 лв.
Ааа и храната е гадна, да го имаш предвид, тряба да ти носят отвън.
Иначе всичко друго е ОК. Peace

# 9
  • Мнения: 1 102
Аз гласувам за АГ"Торакс", заслужава си парите вярвай ми.

# 10
Благодаря ти Юл4е,МНОГО ме успокои!Благодаря и на другите-мисля да се спра на Окръжна болница.Повечето хора сте за нея!Хиляди {}от мен. Heart Eyes

# 11
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Аз пък съм за 'Весела' (МБАЛ 'Св. Мина') и всички лекари там.
Или - ВМИ.

# 12
  • Мнения: 1 428
И аз съм с две ръце за втора градска-д-р Карагъозян.Много внимателен и страшен специалист.Взе ми 200 лв. преди година и половина,но си стуваше.Където и да решиш-леко и безпроблемно раждане ти желая. Simple Smile Simple Smile Simple Smile

# 13
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Втора градска е нова и хубава болница, но е единствената в града, където отделят бебето от майка му след раждането, противно на практиката, наложила се по света и у нас. Това - като паметна бележка, защото много майки искат да са заедно с бебето си след раждането, не само от гледна точка на безпроблемно кърмене, но и всякакви други. Мен лично тази информация ме отказа категорично от ІІ градска, макар че д-р Карагьозян остави отлично впечатление у мен, като посещавахме родилното от курса за бременни.

# 14
И още нещо не ми е ясно,защо не дават да се слагат бикини-това пък какво има общо със раждането и след това?Зву4и ми много тъпо и гадно да съм без бельо. Rolling Eyes

# 15
  • Мнения: 7 186
И още нещо не ми е ясно,защо не дават да се слагат бикини-това пък какво има общо със раждането и след това?Зву4и ми много тъпо и гадно да съм без бельо. Rolling Eyes

Кошмарно е. Познай как се правят тигели по коридора само по нощница и с едно парче лигнин между краката. Imp
Не ти стига болката от операцията ами трябва и да мислиш как да вървиш без да ти падне лигнина на земята. Rage #Sniper
Не знам защо не разрешават, може би от съображения за стерилност, макар че ми се вижда доста пресилено.
Но мисля, че само в Окръжна не дават с гащи, в другите болници май разрешават.

# 16
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
По принцип никъде не дават. На практика - носех си гащи, само преди визитация ги свалях за прегледа; родих във 'Весела'.

# 17
  • Мнения: 274
Аз родих секцио с епидурална упойка във `Весела`.Във Всички останали държавни  болници са `на ВИЕ` с епидуралната, или не я практикуват или не я препоръчват...скапана работа...Пълни смотаняци, в света  раждат така поне от 60 години  насам...Не му е тук мястото,но трябва да забележа, че съм много доволна, нищо не разбрах нито от самото раждане,  нито  след това.В наше време е пълна глупост и безумие да раждаш без упойка, независимо по какъв начин...не мога да разбера защо жените са толкова смотани , та слушат само майките си  или една -две приятелки,вместо да проучат въпроса отвсякъде...Ако някой иска да знае повече , да зададе въпрос, или да пише на лични.
Та като си вземеш една ВИП стая във ВЕСЕЛА,за протокола- 10 лв на ден, всичко ти  е ОК. Епидуралната струва 90 лева . Приказка!
Между другото да родиш секцио с епидурална е възможно най-щадящото ,напълно безболезнено  и бързо раждане,което е измислено.Не случайно, всички щерки на лекари ,раждат точно така.
В Торакс условията са прекасни също. И там няма да разбереш, че раждаш! Другият път за разнообразие съм там Sunglasses.

# 18
За сведение-в последния брой на Медицински Дайджест-българско списание за медицина,където се цитират най-новите постижения в медицината по света,се казва,че наистита епидуралната анестезия крие голям риск от усложнения в хода на раждането за плода.Стига се до родова слабост,голям процент на форцепсите и асфиксия на плода.Май си била от късметлийките.Така че,да си жива и здрава да раждаш второ,виж дали трябва да мислиш толкова за собствената болка или за здраво дете....И дали глезотиите на майката са по-важни от здравето на детето.Не съм съгласна и с това,че в другите болници са на ти с епидуралната.Смея дя твърдя,че са дори много по-добри от Весела.Но това е мое мнение.Желая ти щастлива Нова година!

# 19
  • Мнения: 274
 Какъв риск, какви 5 лева....Лягаш, режат, за 3 минути са изкарали бебето, чистят  и зашиват и след това  те обезболяват 5 дена... Контролирана25минутна  операция, няма риск от кръвоизливи и усложнения...Така  ги обичам аз нещата - планирани и без изненади.Даже и на бебето му е добре,не се мъчи да излиза по обичайния начин;ха-ха, странно но даже бебетата са по-чистички и на никое не са му сплескали главата примерно..
Плюс това не четеш внимателно - аз имам предвид секцио , а не нормално раждане.
Второ въпросът за епидуралната е много спорен, но у нас, аз пък съм чела множество  материали,за това как тя ускорява  разкритието, а по този начин и бързината на раждането...Само некадърни  и недочели  лекари, които така и не са се научили да водят раждане  при епидурална упойка прибягват до форцепс и други такива` приятни неща`Тая  работа не е за всеки , да! Както казва един много уважаван от мен лекар `много са званите, малко са призваните`!
Освен това   твърдя,  че всички в Пловдив, освен във Весела и Торакс са на ВИЕ, не на  ти  с епидуралната!
 И накрая, нямам намерение да ме  боли изобщо и съм важна и то много!
Честита Нова Година!

# 20
  • Мнения: 843
Лейди е права.. За Окръжна с 2 ръце.. Много съм доволна ои от хората и от условията там. Възстанових се бързо от секциото. Е, д.р Белчев здраво ги е наплашил, но пък след визитацията сутрин, спокойно си слагай бельо и се ослушвай за следобедната визитация .  Бях при д-р Кръшков /  от началото на бремеността, той направи и секциото/ Но и останалите лекари  :д- р Велевски и прочие са добри. Успех..  ей сега ще се опита скъпия да обясни повече..

# 21
Соня,много уважавам жените,които се просвещават.Това ти прави чест.Но смея да вметна,че не си достатъчно наясно.Защо е нужно да те обезболяват 5 дни след секцио,след като си имала епидурална.Тогава не бива да имаш болки .Аз съм раждала със секцио с интубация и ме обезболяваха в първия ден.На 20-я час бях станала,на 5-я ден си бях в къщи,а на шестия бях на пазара да търся билки за кърма.
Освен това не съм съгласна,че при секцио няма усложнения-и там има риск от атония,кръвотечения,инфекции.Не бих искала така категорично да отхвърляш другите болници.Все пак-не се била там,не знаеш.
Радвам се,че се чувстваш специална жена.Дано през новата година всяка жена тук се чувствува така!

# 22
  • Мнения: 312
соня, секциото си е операция и както всяка друга крие рискове. в случая двойни - както за майката, така и за бебето. така че изказването ти е на доста неподготвен човек.  аз също раждах със секцио (и обща анестезия) и подобно на бети имах нужда от обезболяващи само първия ден. след това болките бяха съвсем поносими. друг е въпросът, че придвижването е малко по-сложно в дните след секциото.

за протокола - вми. аг-отделението се премести от известно време в хирургиите на пещерско шосе и условията са прекрасни. не е за пренебрегване и фактът, че и екипът неонатолози е на отлично ниво.

леко раждане!  Peace

# 23
  • Мнения: 3 216
  А аз искам да попитам нещо за Окрьжна.Скоро една приятелка ражда там и ми каза,че е имало хлебарки и в сьседните две стаи до нея е имало циганки.Вие знаете ли нещо такова?

# 24
  • Мнения: 1 873
kremena  да имаше хлебарки даже и във ВИП стаите...казват, че дошли от наводнението лятото.Лично аз не им вярвам.Раждах в Окръжна и съм много доволна.

# 25
  • Мнения: 7 186
  А аз искам да попитам нещо за Окрьжна.Скоро една приятелка ражда там и ми каза,че е имало хлебарки и в сьседните две стаи до нея е имало циганки.Вие знаете ли нещо такова?

Хлебарки не съм видяла, не знам. А за циганките какъв е проблема, нали са били в съседната стая, а не в стаята с приятелката ти? Rolling Eyes Все пак и те трябва да родят някъде. По принцип циганките си ги слагат в отделни стаи, не са заедно с българките.

# 26
  • Мнения: 274
Бети, не смей да ми вметваш подобни работи! NaughtyПо добре вземи ти да се просветиш, защо като си с епидурална те обезболяват 5 дена.Но понеже източниците ти явно не са особено надеждни аз ще го направя  - самият набор за   епидурална  представлява едно катетърче, през което отвън ти вкарват  малки дози обезболяващо  през няколко часа, в `по-особени` случаи може и когато си поискаш.Пък ако си лигла може и няколко дни,  до седмица.
Две неща не мога да разбера, първо защо  на тези теми  захапват само хора,които  нямат  опит в материята; и второ  от къде накъде трябва да търпя болки, щото били поносими, като има вариант  и хич да не ме боли!
Baba Yaga, ...още една много `подготвена`...А бе откъде накъде ще ми обясняват ,че съм неподготвена хора, които раждат секцио с обща  упойка Joy   В бг условията рискът от епизиотомии е  99,00 % и за мен тези разрези са много по-опасни и крият такива усложнения...разкази  с неочакван край...Да не говорим пък за естетическата  страна на нещата, щото се ужасявам.И кво като раждат нормално, че те отдолу са шест пъти  по оперирани от мен, извинете за езика.
За щастие, а вероятно и защото бях подготвена всичко мина `по - конец`. Освен това дами мисля, че темата доста се измести...Ако искате да минем в Здравния форум или при Майките, по този начин  може и хора които  се интересуват от въпроса   да научат нещо полезно ,пък за тяхно добро ще е ако почерпят  информация от имащите опит!
А, пропуснах нещо, категорично отхвърлям останалите  болници, вярно, не съм раждала там, затова пък  ги посетих всичките, запознах се с условията на раждане,щото това са си условия - Епидурална? `Не, не може,няма нужда.... ти знаеш ли колко е опасна...знаеш ли, че могат да ти обезболят само едната половина на тялото...НЕ не може, нашият главен лекар не разрешава, не препоръчва...майката трябва да се подготви за изтърпи болка....`Глупости, глупости, глупости...Наслушах се на глупости. Лекарите са длъжни да повишават квалификацията си , да търсят всичко ново в тяхната област, не да ми прилагат методи от преди сто години... щото това си знаят само !Ваша работа! Раждайте при който си искате!

# 27
Мила Соня,благодаря за изчерпаемата лекция.Толкова неща научих от тебе,че бих желала да се запознаем.Прехласвам се пред учтивия ти език и високата ти обща култура.Утре обещавам да си скъсам дипломата.От 17 години работя като акушер-гинеколог,а съпругът ми е анестезиолог.Родила съм две деца-нормално и със секцио.За първи път чувам,че епизиотомията крие риск,като всеки знае,че тя се прави,за да улесни периодът на изгонване и за профилактика на пролапса и десцензуса при жените в напреднала възраст.А когато една епизиотомия се възстанови перфектно,тя просто не личи.Ти чувала ли си това.Или на Весела  и в Торакс е по-лесно и бързо да родиш със секцио,защото на доктор еди-кой-си не му се чака нормално раждане.Епидуралната е модерна,да,но децата са си ваши.Вие ще си ги гледате после с усложненията.
Съжалявам,че се намесих в темата.Исках съвсем културно да вметна нещо,което по света вече се знае,но нашите бременни държат на модата.
Извинявам се на всички други майки,които четат тук.
И съм гост само защото от един месец се прецака регистрацията ми,с която не мога вече да вляза.

# 28
  • Мнения: 8 585
Мила Соня,благодаря за изчерпаемата лекция...
Уважаема колежке (както разбрах от Вас самата),

Аз не съм акушер-гинеколог, а педиатър. Мога само да коментирам нещата от позицията на новороденото и от позицията на раждащите с които сме си говорили в дните непосредствено след раждането преглеждайки бебетата.
Но най-напред за нещо друго...
Стилът Ви на изразяване в тези редове, които прочетох тук, е "груб акушерски език", с който за съжаление повечето колеги от Вашата специалност ( а и от други) имат навика да се отнасят към страдащите майки родилки. Безцеремонно, нечувано нахално и направо некултурно, пускате в употреба изрази, фрази, прилагателни, които ако използвахте по този начин в чужбина, биха Ви изгонили след първата седмица.

Всеки болен е човек (най-вече)-родилките са особен пациент. Те ИМАТ ПРАВО на безболезнено раждане, внимание и културно обръщение, назависимо от това какво е социалното им положение и образование. ВИЕ МОЖЕТЕ САМО ДА ПРЕДЛАГАТЕ-пациентът РЕШАВА. От това, какво доверие има във Вас и вашите умения, зависи и резултата от вашето убеждаване. Но каквото и да избере една бъдеща майка, Вие сте длъжни да сте подготвени за перфектно изпълнение, съобразно даденностите в момента.
Епидуралната анестезия се използва широко в Гърция-и в частни болници и в държавни такива. Майки раждат с епидурална анестезия и секцио се прави също с епидурална анестезия. Нищо по родилката не се пипа БЕЗ ДА Е НАПРАВЕНА МЕСТНА УПОЙКА. Аз като педиатър съм много доволен-децата се раждат с много по-добър Апгар от цезарови сечения с обща упойка. По отношение на спонтанното раждане и това с епидурална, разликитие в Апгар скор-а при новородените са незначителни.

"И дали глезотиите на майката са по-важни от здравето на детето." Човек с вашето образование не би трябвало да пише такива неща. И двете са важни-една майка чувстваща се комфортно и едно здравичко бебе.

"Епидуралната е модерна,да,но децата са си ваши.Вие ще си ги гледате после с усложненията."-Изкуството на професията ни е да излизаме от всичко с достойнство и с възможно най-добрият резултат.
Няма модерно и немодерно,наши и ваши деца. Има професионализъм и аматьорство. И оправдания и хленчене, когато виждаме къде сме ние и къде другите...

ВРЕМЕ Е ДА СЕ СЪВЗЕМЕТЕ И ДА СЕ ОГЛЕДАТЕ НАОКОЛО! Това, че виждаме толкова страдание около нас не е повод да употребяваме такива изрази и език!

Няма "поносими' и "непоносими" болки. Всяка болка при най-малък знак от пациента се покрива незабавно. Ако трябва се слага и инфузионна помпа с обезболяващо за 24ч инфузия. Ако трябва и епидуралният катетър ще оставим за евентуално използване в първите дни със същата цел.

Последна редакция: пн, 02 яну 2006, 01:43 от Birdie

# 29
# 30
Ако обичате,не ме поставяйте под общ знаменател с всички.Не мисля,че съм казала нещо "безцеремонно,нечувано нахално и направо некултурно"-както се изразихте.
Никой не отнема на родилките правото да раждат безболезнено-не измествайте темата.Да,ние тук в България им обясняваме какво могат да изберат,но лично аз се стремя да им го обясня абсолютно точно,с ВСИЧКИ минуси и плюсове,а те сами избират.Никому нищо не внушавам.За сведение-в Англия епидуралната анестезия се прилага при  20 % от раждащите жени,а в САЩ-при 50%-www.cochrane.org
"Къде сме ние и къде са другите"-за какво намеквате-да не би да оспорвате професионализма на българските лекари......
В заключение ще кажа,че нямам проблеми в отношенията си с пациентките .
За мене този дебат приключи.

# 31
  • Мнения: 274
Мила Соня,благодаря за изчерпаемата лекция.Толкова неща научих от тебе,че бих желала да се запознаем.Прехласвам се пред учтивия ти език и високата ти обща култура.Утре обещавам да си скъсам дипломата.От 17 години работя като акушер-гинеколог,а съпругът ми е анестезиолог.Родила съм две деца-нормално и със секцио.За първи път чувам,че епизиотомията крие риск,като всеки знае,че тя се прави,за да улесни периодът на изгонване и за профилактика на пролапса и десцензуса при жените в напреднала възраст.А когато една епизиотомия се възстанови перфектно,тя просто не личи.Ти чувала ли си това.Или на Весела  и в Торакс е по-лесно и бързо да родиш със секцио,защото на доктор еди-кой-си не му се чака нормално раждане.Епидуралната е модерна,да,но децата са си ваши.Вие ще си ги гледате после с усложненията.
Съжалявам,че се намесих в темата.Исках съвсем културно да вметна нещо,което по света вече се знае,но нашите бременни държат на модата.
Извинявам се на всички други майки,които четат тук.
И съм гост само защото от един месец се прецака регистрацията ми,с която не мога вече да вляза.
Ами, да се запознаем! Имам две заведения, и се подвизавам като барманка, оттам идва учтивият ми език,защото ако взема да се изразявам по-академично, клиентите ме гледат умно и забравят да поръчват... Завършвам третото си висше образование...така поддържам `висока ` общата си култура. Високият стандарт на живот  ме спаси да не попадна в касапницата наречена `българско акушерство и гинекология`. За първи път чувам, че епизиотомията се прави за профилактика на  пролапса....на жени в напреднала възраст .Прави се  масово, на всички, особено на тези в млада възраст и на всяко първо раждане.Една моя приятелка има 18 шева във влагалището.При посещенията си в държавните болници видях такива гледки, че косите ми настръхват...Нямах никакви  показания  за секцио, но от нормалните раждания ми призлява!От отношението на бг лекарите, към родилките  също....Някои даже си бият пациентките в родилна зала, щото се лигавели!!! Добре че гинекологът ми е индиец....Всъщност до там опрях...има за какво да се извинявате на  бг-майките. Не зная нито една от познатите ми майки, която да смее да роди второ; казват че трябвало  да забравят първото си раждане, но нямало да е скоро...Всичко, което не ви е ясно - не се практикува, `Causa perdutta!`;поведението Ви ми прилича на `...от Искъро по дълбоко нема!`...Това не е проблем само на този форум, това е  проблем на нацията и ниският ни прираст. Времената на Древна Елада няма никога да се върнат. Светът  се развива  и върви напред, все повече ще стават `лиглите` като мен, които не са склонни да ги дерат като телета.Щом има търсене, ще има и предлагане; базисен  за времето, в което живеем закон на икономиката, общовалиден и в бита.А вие драга , изоставате...

Последна редакция: пн, 02 яну 2006, 12:14 от sonia

# 32
  • Мнения: 843
Соня, Бети и другите в спора .. Моите уважения.  Но  ,защо не се разберете на лични, коя коя е и прочие..  Пийте по едно питие и толкова.
    Авторката на темата попита нещо. Или  и помогнете , или не. За останалото или си отворете тема, или се оправяйте на лични.
     Момичето е объркано и има нужда от помощ./ която се надявам  на лични някой вече е оказал./

     Честита Новата 2006-та година  и по веселоооо!!  bouquet

Последна редакция: пн, 02 яну 2006, 15:05 от Найка

# 33
  • Мнения: 274
Соня, Бети и другите в спора .. Моите уважения.  Но  ,защо не се разберете на лични, коя коя е и прочие..  Пийте по едно питие и толкова.
    Авторката на темата попита нещо. Или  и помогнете  или не. За останалото или си отворете тема или се оправяйте на лични.
     Момичето е объркано и има нужда от помощ./ която се надявам  на лични някой вече е оказал./

     Честита Новата 2006-та година  и по веселоооо!!  bouquet
Найке,
макар и фокуса да не попада в центъра, периферията често определя границите на възможното. Не мисля, че е от жизнено важно значение дали някой носи гащи, след като е родил, присъстват ли циганки потребителки  или наличието на инсекти...Тук  става дума точно и конкретно за пловдивските  родилни отделения, за методите на наличните  гинеколози  и за РАЗЛИЧНИТЕ възможности за раждане със секцио.По този начин авторката може да  научи много...

# 34
  • Мнения: 312
Соня, Бети и другите в спора .. Моите уважения.  Но  ,защо не се разберете на лични, коя коя е и прочие..  Пийте по едно питие и толкова.
    Авторката на темата попита нещо. Или  и помогнете  или не. За останалото или си отворете тема или се оправяйте на лични.
     Момичето е объркано и има нужда от помощ./ която се надявам  на лични някой вече е оказал./

     Честита Новата 2006-та година  и по веселоооо!!  bouquet

точна както винаги!!  Hug

а за сведение на соня - все пак смятам, че съм доста по-подготвена от нея поне по отношение на медицинските въпроси. както и че е редно да смекчи малко агресивния си тон - не й прави чест на третото висше...

# 35
  • Мнения: 1 873
По повод циганките мога да ви кажа, че аз бях до тяхната стая.Втората вечер от престоя ми в болницата Дари плака вечерта около половин час и никой от обслужващия персонал не дойде да види какво става при положение, че бях с епизоптомия, а само една от циганките дойде и ме попита имам ли нужда от помощ и дали всичко е наред!Да, в отделни стяи са и нещо, което не ми хреса е отношението на лекарите към тях.
Друго...когато съм се родила майка ми е била с кръвоизлив "благодарение" на лекари и с много нисък хемоглобин и не е можела да стане от леглото...та била е  с циганка в стаята, плакала съм, никой не ми е обърнал внимание и тя ме е накърмила...Има и от тях хора достойни за уважение!

# 36
  • Мнения: 639
Е,стига де! Няма ли празници за вас?Естествено,че никой не иска да го боли.Аз два пъти съм раждала нормално без епидурална упойка.И двата пъти с епизеотомия.Първия път беше ад и втория път исках упойка,но през ум не ми е минало да искам секцио.Моят лекар не беше съгласен с упойката.Беше сигурен,че няма да има време за нея и беше прав.Резнаха ме ,защото тоновете започнаха да падат и не напъвах добре.Имах два външни шева и ходех след задължителните 2часа лежане.След една седмица шевовете бяха история.Всеки сам си избира как и къде да роди.Сега поне има избор и такива озлобени спорове мисля,че са излишни.
Birdie,чудя се как успяваш да работиш и да се усъвършестваш с толкова киснене във форума.
Тежко и на гръцката медицина,като зная що гърци завършиха медицина тук.

# 37
  • Мнения: 843
Започвам с усмивка..Simple Smile) Като стана въпрос за роми.. Имахме си мама и в отделението/ За Секцио/ на Окръжна. Приятна , тиха  около 35, второ дете. Роди след нас 3-те... дето се вика - основни/ с връзки/ и без / лежащи . Та,  помагахме си.. децата ни бяха едно до друго в стаичката, която беше табу за нас. Седяхме  и гадаехме кое бебче плаче. Храната е по график, някъде 3-тия ден се захранваше с картофи / супа/ и к. мляко.   Нямаше нищо такова. / А, на на с ни носеха/ Ромката беше от далече. Помогнахме на момичето. Simple Smile Всички имахме със какво..  защото децата са равни...
  Децата са равни...., нали:-)

# 38
  • Мнения: 8 585
Birdie,чудя се как успяваш да работиш и да се усъвършестваш с толкова киснене във форума.
Ако с 2 публикации дневно това е "киснене във форума"....
Иначе пиша само по професионални теми... Не съм грък. Пък и не може да се обобщава че всички гърци са лоши студенти. Както и всички българи не са добри студенти...
А иначе от форума може да се научат много неща...за който иска да чете.

# 39
  • Мнения: 3 216
Ох,аз започвам да сьжалявам ,че споменах това за циганките.Попитах само с информативна цел.Не сьм искала да покажа неуважение кьм никого.Моля,не приемайте думите ми погрешно.Нали все пак вьпроса беше за болниците в Пловдив?! А ние го обьрнахме на ..."ти мен уважаваш ли ме или не ме уважаваш"...Моля,не ме изяждайте сега.

# 40
Благодаря на вси4ки!Може малко да се отклонихте от темата,но нау4их доста полезни неща!И не се карайте така злобно бе хора! Laughing

# 41
  • Мнения: 274
Birdie,  може ли въпрос на лични?
Но трябва да`облекчиш` пощата си ...

Последна редакция: пн, 02 яну 2006, 23:12 от sonia

# 42
Здравей!Имам малко запитване към теб.Разбрах,4е си раждала в Окръжна болница.
Отидох и аз да попитам какво искат(документи и т.н),но за мое у4удване ми казаха,4е там ще ми направят вси4ко и мога да вляза за секциото на която дата си искам и без предварителна уговорка.(Питах дали може на 27 и ми казаха,4е може?!?)Просто много ме съмнява тая работа.Без всякаква предварителна регистрация и т.н.И при теб ли беше така?
Предварително ти Благодаря!

# 43
  • Мнения: 2 476
Аз не разбрах има ли в другите болници епидурална или само във Весела и Торакс?Защото съм твърдо за епидурална, навсякъде по света така раждат само ние още си дерем гърлата!И може ли епидурална и нормално раждане или е задължително да е секцио?Само това не знам!Който знае да отговаря!!! newsm78Но дори и да е секцио аз съм категорична че подобни болки каквито съм изтърпявала не желая втори път да преживявам!

# 44
  • Мнения: 3 216
Разбира се ,че има епидурални.За Весела знам сьс сигурност и за Окрьжна сьщо.Струва 95 лева

# 45
  • Пловдив
  • Мнения: 108
Аз не разбрах има ли в другите болници епидурална или само във Весела и Торакс?Защото съм твърдо за епидурална, навсякъде по света така раждат само ние още си дерем гърлата!И може ли епидурална и нормално раждане или е задължително да е секцио?Само това не знам!Който знае да отговаря!!! newsm78Но дори и да е секцио аз съм категорична че подобни болки каквито съм изтърпявала не желая втори път да преживявам!

Във ВМИ знам, че не слагат със сигурност епидурална упойка. Във Весела я прилагат, но трябва да имаш уговорка с анестезиолога, а в Торакс си е задължителна  Peace.
Разбира се, че може нормално раждане и епидурална упойка, това е и най-добрия вариант.

# 46
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Тц, тц...къде съм бляла, та съм пропуснала боя...  Rolling Eyes


В наше време е пълна глупост и безумие да раждаш без упойка, независимо по какъв начин...не мога да разбера защо жените са толкова смотани , та слушат само майките си  или една -две приятелки,вместо да проучат въпроса отвсякъде...

Хайде без квалификации. Не знам дали съм глупава, безумна или просто ужасно смотана, но взех, че родих нормално (щъркела на Реза не щя да ме обслужи, та се наложи), без обезболяване...по мое желание - информиран избор, който изключваше майка ми и една-две приятелки.

Всеки да си ражда както си иска, но спестете на останалите високопарните мнения кой е по-по-най...

# 47
  • Пловдив
  • Мнения: 551
Хайде без квалификации. Не знам дали съм глупава, безумна или просто ужасно смотана, но взех, че родих нормално (щъркела на Реза не щя да ме обслужи, та се наложи), без обезболяване...по мое желание - информиран избор, който изключваше майка ми и една-две приятелки.

Всеки да си ражда както си иска, но спестете на останалите високопарните мнения кой е по-по-най...

 newsm10 newsm10 newsm10 

# 48
  • Мнения: 1 077
Тц, тц...къде съм бляла, та съм пропуснала боя...  Rolling Eyes


В наше време е пълна глупост и безумие да раждаш без упойка, независимо по какъв начин...не мога да разбера защо жените са толкова смотани , та слушат само майките си  или една -две приятелки,вместо да проучат въпроса отвсякъде...

Хайде без квалификации. Не знам дали съм глупава, безумна или просто ужасно смотана, но взех, че родих нормално (щъркела на Реза не щя да ме обслужи, та се наложи), без обезболяване...по мое желание - информиран избор, който изключваше майка ми и една-две приятелки.

Всеки да си ражда както си иска, но спестете на останалите високопарните мнения кой е по-по-най...

да добавя, че и аз съм от простите... без епидурална, съзнателно! Другият път, дай боже пак!  Mr. Green

По тамата - в Окръжна е Ок, на мен ми хареса. Другаде идея си нямам.  newsm78

# 49
Ама то трябва да се плаща упойката ли?Не се ли поема от здравната каса(за секциото)???На мен не са ми казали,4е ще трябва да я плащам пък влизам след 4 дена. LaughingУф,как се сабират 100лв.за 4 дена.

# 50
  • Мнения: 3 216
Споко,когато ти е по медицинско предписание секциото нищо не плащаш.

# 51
Споко,когато ти е по медицинско предписание секциото нищо не плащаш.
Ох,камък ми падна от сърцето-тъкмо щях да прежалвам парите за креват4ето! Laughing

# 52
  • Пловдив
  • Мнения: 701
И двете си деца родих във ВМИ и много съм доволна!Първото даже беше в старата сграда и обстановката беше АД,а сега са в Хирургии на третия етаж и отделението е страхотно!Родилната зала е нова/те са три де/,отношението също е много добро,разрешават свиждане през целия ден/мъжа ми е идвал даже вечерта в 8 и нищо не ми казаха/.Лекарите са добри .
Относно носенето на бикини-дават,след като мине визитация сутринта!
Лично аз съм страшно доволна! Peace

# 53
мамчета вярно ли е че в почти всички болници след раждането си искали пари, и какво става ако нямам

# 54
и накой може ли да ми каже нещо за д-р Бабаков-пловдив

# 55
  • Мнения: 3 216
мамчета вярно ли е че в почти всички болници след раждането си искали пари, и какво става ако нямам

Какви пари искат? ShockedТова за пьрви пьт го чувам и мисля ,че не е вярно.РАждането е безплатно.САмо в случай ,че искаш да родиш секцио без медицински показания -тогава си плащаш.А за този доктор виж в здравния справочник. PeaceАз не сьм го чувала.

# 56
  • Мнения: 1 489
мамчета вярно ли е че в почти всички болници след раждането си искали пари, и какво става ако нямам
Пари искат само ако искаш да те разроди определен доктор или искаш секцио по желание.Иначе раждането в БГ е безплатно.

# 57
  • Мнения: 962
bih prepora4ala Vesela. Tam vsi4ki sa strahotni specialisti i 4udesni hora!

# 58
Мили4ки родих в Окръжна-МОЛЯ ВИ  НЕ РАЖДАИТЕ ТАМ!!!Беше най-големия ужас в живота ми за малко не ми умориха детето.Ама то е дълго за описване.Само да ви кажа едно показателно нещо-докато носеха децата на майките им едното май4е го изпуснаха не разбрах то4но но видях едно дете цялото в синини.Ако някой има желание да му разкажа за кошмара Окръжна болница да пита,та да не ви занимавам в момента ако не ви е интересно.Единственото хубаво беше,4е разреза ми е мнооого ниско(ама съм закърпена като прасе)и една лекарка Рангелова.Там е един ужасен концлагер... Cry

# 59
  • Мнения: 3 216
Nassi74 Ти кога роди там?Май сме се засекли с теб?Нали си секцио?Тя Рангелова не е ли акушерка?

# 60
Nassi74 Ти кога роди там?Май сме се засекли с теб?Нали си секцио?Тя Рангелова не е ли акушерка?
Родих на 27 Февруари.Да секцио.Да акушерка е Рангелова.Единствения свестен 4овек там.Ти кога роди?

# 61
Здравей!Благодаря за пожеланията!Леко райдане и на теб.
Ина4е историята е много дълга.Още като отидох до болницата за да се регистрирам за планирано секцио една нацапана докторка ми каза,4е нямало нужда от регистрация ами направо да отида при тях в понеделник и в 8 сутринта ще ме оперират.Но в неделя ве4ерта ми изтекога водите и в 12 ве4ерта отидах в спешното-прегледа ме единствения що годе културен доктор и ми каза да ходя горе в "Патологи4на бременност"и ако запо4нат контракции(защото още нямах)ще ме оперират по спешност.И към 1.30 ми запо4наха контракциите към 2 ве4е бяха на 3 минути.Казах на дежурната,а тя ми вика"Няма страшно няма да излезе".И ме оставиха.Та към 8.00 благоволи да дойде лекар(аз ве4е по4ти раждах по естествен път,защото контракциите ми бяха ве4е на минута).И въпросният лекар като ме ка4и на магарето по4ти си навря цялата рака в мен.Изпищях на умряло,а той вика-"Хубаво карайте я да ражда"Когато възразих 4е трябва да е секцио(пък и те знаеха нали им носих документи)той каза "Е хубаво де карайте я".Влезнах в операционната(преди това ме браснаха и т.н поне още половин 4ас).Та ми сложиха упойката и най-кошмарното от вси4ко беше 4е запо4наха да ме оперират когато още не беше ме хванала напълно упойката(исках да изкрещя и то 2-пъти 4е ужасно ме боли,но като си по4ти в упойка неможеш да си контролираш устата и всякъкви крайници изобщо.Просто няма такива думи с каквито да разкажа как вси4ко това ми се отрази.Бях шашната от всякъде.(Следващия път ще разкажа за това как са щяли да ми убият детето,4е сега нямам време).

# 62
  • Мнения: 3 216
Аз родих на 3-ти март.РАнгелова е наистина прекрасен човек,но аз сьм доволна като цяло от всички.Кой лекар те оперира?

# 63
Аз родих на 3-ти март.РАнгелова е наистина прекрасен човек,но аз сьм доволна като цяло от всички.Кой лекар те оперира?
Да ти кажа 4есно нямам представа кой ме оперира никой не ми се представи-ама беше малад маи4е-бях толкова оплашена,4е не помня нищо освен 4е ми се крещеше от болка когато ме рязаха...

# 64
Та за детето ми е думата.Никой нищо не ми каза(естественно).Но един "прекрасен"ден педиатърката си забрави папката с документите на бебето в стаята и аз нали съм си любопитна-веднага взех да разгръщам и 4ета.Изправи ми се косата.Зна4и детето ми се е родило мъртво(т.е.със спряло сърце)и как няма като стоя 8 4аса с изтекли води и то е със два пъти увъртяна пъпна връв около врата.(А ме гледаха на ехограф в 7 4аса и са го видяли ама не са запо4нали да бързат много-много...)Та са го "съживили"със електро шок(ако някой от вас не знае какво е това е пускане на ток през тялото с едни ракохватки.(Това може да увреди нервната система на детето),а може и да го е увредило защото детето ми полу4ава нещо като гър4ове(не ви пожелавам да видите такова нещо на вашето дете).Обиколих много лекари и никой не може да ми каже какво е то4но.Казаха ми да се връщам в болницата за наблюдение.Мислете ли 4е ще се върна?!?Да ни доубият...
ЯВНО В ТАЯ БОЛНИЦА ИМА ДОВОЛНИ САМО ТАКИВА ХОРА КОИТО СА СИ ПЛАТИЛИ НА ЛЕКАР(100 лв. е цената)!Аз нямах пари да си платя...и това ми е историята...и дано ве4е е история и детето ми да е живо и здраво ве4е...

# 65
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 715
Здравейте, имам един въпрос към мамите които нямат брак.Днес разбрах,че родилите се такива бебета във "Весела" ги кръщават на името на майката ,а после името на бебе се сменяло в общината  Rolling Eyes Ама защо след като тати иска да го признае? ИИИИ  колко ще ни струва тази бюрокращина

# 66
  • Мнения: 16
Momicheta vsichki govovrite za Okrajna no nikoi / pone az ne vidiax / ne e ytochnil za koe otdelenie govori.I az sam rajdala tam v otdelenieto na Mateev i mi  se slu4i nai-lo6oto.Sega pak sam bremenna i ne znam kade da otida da rajdam.Ako ste po-konkretni moje bi 6te pomognete na mnogo jeni.Blagodaria

# 67
  • Мнения: 3 216
Ами аз раждах секцио и бях в отделението за секцевата,т.е. там бяхме само майки родили по тоз начин.Не помня името на завеждащия отделението или Белев или Пелев беше.
Що си мисля ,че отделението на Матеев беше за стерилитет и проблемна бременост newsm78 може и да греша поправете ме

# 68
  • Мнения: 16
Ами аз раждах секцио и бях в отделението за секцевата,т.е. там бяхме само майки родили по тоз начин.Не помня името на завеждащия отделението или Белев или Пелев беше.
Що си мисля ,че отделението на Матеев беше за стерилитет и проблемна бременост newsm78 може и да греша поправете ме
Права си отделението на Матеев е за проблемна бременност но там можеш да родиш секцио.

# 69
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 715
здравейте,Бях във Весела за да ми насрочат дата за секцио.Възхитена сам от невероятното отношение на лекарите.Постъпвам на 23.07,а секциото ще ми е на 25.07, ще се радвам ако има и други раждащи там по същото време    Peace

# 70
  • Мнения: 4 451
Мами, вие направо ме уплашихте!
Първия път раждах със секцио във Весела, поради седалищно предлежание на плода. Не съм доволна нито от опериралият ме д-р Дренски, нито от отношението на акушерките там. Бях твърдо решена да не ми стъпва крака повече там И се бях ориентирала къ Окръжна, но сега като чета..., косата ми настръхва. #Crazy Ами сега, накъде? Rolling Eyes

# 71
  • Мнения: 3 216
Че какво не ти харесва на Окрьжна?

# 72
  • Мнения: 4 451
Ами историята на Nassi74 така ме стресна, че съвсем се обърках, а и някои други мами не се изказват особено ласкаво за там. При теб как беше? Доволна ли си? А имаш ли представа, дали разрешават татковците да присъстват на раждането?
Ходя на консултации при д-р Патишанов, който работеше доскоро в Окръжна. Мислих да раждам при него. Но днес чух слух, че вече не е там (отишъл е в частното АГ в Пазарджик). След няколко дни пак съм на консултация и ще го питам лично.

# 73
  • Мнения: 3 216
Ами аз сьм много доволна.На няколко места вьв форума сьм писала и разказвала за раждането си.КОгато си трьгнах обещах на персонала на отделението да се вьрна и 2-ри и 3-ти пьт да родя пак там.След мен още 3 мои приятелки родиха там и са доволни.Сега чакакме още една всеки момент.Все пак трябва да спомена,че имах уговорка с д-р Бачуров,тьй като още от началото знаех,че ще родя секцио и той си ми следеше бремеността.Момичето до мен в стаята,с която се сприятелихме и излизаме заедно сега родо при Патишанов и беше доволна.Ако искаш някаква конкретна информация или да ти разкажа и обясня нещо ми пиши на лични.С каквото мога ще помогна.  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт