Мога ли да давам минерална вода

  • 1 049
  • 17
  •   1
Отговори
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Мога ли да  давам слабоминерализирана минерална вода.
Днес мъжът ми е купил 10л. от тази вода понеже е нямало бебешка вода на Девин.
На нея пише че е слабоминерализирана.

# 1
  • Мнения: 34
според мен не давай. Но може да се посъветваш и с педиатърът.

Последна редакция: нд, 11 дек 2005, 01:21 от Vivi

# 2
  • Мнения: 129
Според мен по-добре си превари чешмяна. Аз когато нямам розов Девин, така правя.

# 3
  • Мнения: X
По-добре не. Wink

# 4
  • София
  • Мнения: 985
Наскоро четох някъде, че тази вода,която Девин я дават за подходяща за бебета, изобщо не била подходяща всъщност.
Но пък знам от педиатърката ни и съм чела на доста места, че след годинката няма проблем да се дава минерална вода.
А преваряване на водата за дете на една годинка мисля, че е малко пресилено.

# 5
  • Мнения: 1 489
Ако нямаш розовия етикет на Девин,превари си вода.аз и до ден днешен не съм давала минерална.

# 6
  • Мнения: 1 493
Можеш, разбира се, но не е препоръчително да е постоянно .

# 7
  • Мнения: 140
Ако нямате розовата на Девин,има една друга също с розов етикет на Трънска банкя,която също става за бебета.По принцип всяка трапезна вода става за бебета,но не минерална - това го четох скоро по случай подвеждащата реклама на някои бутилирани води.Лично аз,ако нямам бебешката Девин, филтрирам чешмяна през Брита кана.

# 8
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Аз не му преварявам отдавна давам му трапезна или девин-розовата,но мъжът ми днес като нямало в магазина решил да вземе минерална,и аз му се ядосах естествено,понеже като е нямало е трябвало да отиде до друг магазин ама пусти мързел Mr. Green.И аз съм чувала че минерална не се дава на бебета,ама все пак реших да питам

# 9
при нас чешмяната вода е ужасно гадна не става за миене пак камоли за пиене.давам минерална вода от както навърши 5 месеца,а преди това минерална преварена дори не готвиме с чешмяна вода.педиатърат ми каза че мога да давам минерална вода стига да не е престояла повече от 24  часа отворена

Последна редакция: пн, 12 дек 2005, 01:17 от Vivi

# 10
  • Мнения: 46 437
Ако нямате розовата на Девин,има една друга също с розов етикет на Трънска банкя.....

И ние ги редуваме. На тази втората пише, че е слабоминерализирана и подходяща за бебета.

# 11
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Аз пък давам Горна баня след като навършиха 6 мес. Изворна нямаше. А чешмяната не само, че не е по-нискоминерализирана, ами е и "обогатена" с тежки метали (ако са по-старички тръбите).

# 12
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Можеш, разбира се, но не е препоръчително да е постоянно .

# 13
  • София
  • Мнения: 15 198
Да, по изключение-не виждам нищо фатално.
За коя марка става дума?

# 14
  • София
  • Мнения: 8 272
Мога ли да  давам слабоминерализирана минерална вода.
Днес мъжът ми е купил 10л. от тази вода понеже е нямало бебешка вода на Девин.
На нея пише че е слабоминерализирана.


Зависи колко е слабо минерална.
Общата минерализация под 500 мг се води за трапезна (имаше някъде теми по този въпрос)
Има една вода която също я водят бебешка неси спомням името и нейанта минерализация е малко под прага (с розови етикети е, Трънска банкя или нещо подобно). В супера има вода Hipp на който пише "<400мг".
Ние освен Девин ползваме двата вида Горна баня и още една АРО на Метро която също е много слабо минерализирана.

Общи условия

Активация на акаунт