Дискова херния - 3

  • 209 773
  • 740
  •   1
Отговори
# 555
  • Мнения: 2
Здравейте отново!Ако някой може да помогне  baby_neutralЗали4ен конвекситет на лумбалната лордоза при хоризонтален стоеж на сакрума.Спондилоза с формиране на предноръбови остеофити на нива Л3-4,Л4-5 и Л5-ес1.Задноръбови остеофити на ниво Л5-ес1.На ниво Л3-4 цикрумферентна дискова протузия с ефект на стеснение на двата неврофорамена.Артроза на интервертебралните стави.На ниво Л4-5 данни за тежка циркумферентна протузия с изразено стеснение на двата неврофорамена и с компресия на дуралния сак.Втори4но стеснение на латаралните рецесури на базата на хиперплазия на ставните фасети и на жълтите лигаменти.На ниво Л5-еС1 данни за изразено стеснение с вакуум феномен и циркумферентна протузия на диска.Стеснение на предно арахноидно пространство и на неврофорамените двустранно.Втори4на стеназа на латералните рецесури на базата на фасетна и лигаментарна хиперплазия.Още нещо-Леля на мъжът ми  е две операции от ДХ.Ако не ми бяха казали никога нямаше да знам понеже по нищо не и ли4и.На рожденни дни,празници тя не сяда от танци.Но  Naughtyзадължително ходи пролет и есен на павел даня.

# 556
  • Varna
  • Мнения: 288
Здравейте.С дискова херния съм и си купих инжекциите Дискус.Искам да попитам как точно се бият или по-точно някой да ми потвърди правлино ли съм разбрала WinkМисля да ги слагам през два дена,мускулно в дупето.Има ли нещо по специфично ,което трябва да се спазва при приема им?Надявам се да помогнат Praynig

# 557
  • Казанлък
  • Мнения: 899
Здравейте.С дискова херния съм и си купих инжекциите Дискус.Искам да попитам как точно се бият или по-точно някой да ми потвърди правлино ли съм разбрала WinkМисля да ги слагам през два дена,мускулно в дупето.Има ли нещо по специфично ,което трябва да се спазва при приема им?Надявам се да помогнат Praynig

Честита ви Нова 2012 година!
Здраве,щастие и много късмет на вас и вашите близки!

tagari4ka,правилно си разбрала! При някои имаше леко влошаване след първите инжекции,но не е задължително. Пожелавам ти успех!!!
Аз лично ги слагам 2 пъти седмично защото ми е по-удобно да ги слагам в здравната служба на работа. Скоро започвам втория курс през тази зима. Добре се чувствам през тази година и пожелавам същото на всички вас!   bouquet  Hug

# 558
  • Мнения: 64
Здравейте,
Днес попаднах в демо център на Нуга Бест. Досега не бях чувала за тях  Embarassed.
Направиха ми масаж с турманиевият масажор. Като усещане е като вид лека екстензия има и загряващ ефект.
Някой от вас пробвал ли го?
Давам и линк на масажиращото легло: http://www.nugabestbg.net/products.html

# 559
  • Мнения: 4
Здравейте и за Много години! Нека 2012 бъде много здрава, щастлива и успешна година!
Отдавна не съм се включвала, но все още чакам за ЯМР.   bouquet

# 560
  • Мнения: 669
prinarmed,от написаните от теб рецепти съм пробвала 3.Голям смях падна при опита с копривата.Тежката задача да ме нашибат с коприва се падна на зълва ми Laughing.Ако някой реши,може да я пробва,не заради ефекта...../такъв нямаше/Колкото и да е странно не пари,само усещаш боцкане и гъдел.Естествено мястото се зачервява,но минава след няколко часа.Останалите две рецепти не бяха така весели Laughing,но и не дадоха резултат...поне при мен.... Thinking

# 561
  • Мнения: 0
Не съм очарована от Нуга бест. Ходих около 5-6 пъти, но ефект нямаше никакъв. Болката си остана - още повече, че не за всички е подходяща екстензията, за някои дори е противопоказна.

# 562
  • Хасково
  • Мнения: 992
Влизам в темата Ви за да попитам някой търси ли си Херсингов корсет - бяхме го купили на майка ми, но се оказа, че не е подходящ за нейния проблем сложен е 10-тина пъти за по 30 минути- направо си е нов.  Нашия е купен за 136 лв - ако някой се интересува на лични ще говорим за цена.
Пращам линк за ориентация за кой модел става въпрос http://www.amedicabg.com/prod_det.php?id_belt=3015.При интерес ще изпратя снимки!

# 563
  • Мнения: 12
Ето още едно детайлно описание от пройзводителя на апаратурата, която ползват в Света София:
http://www.youtube.com/watch?v=sUZk7cISRSM&feature=player_embedded

Оказа се, че и wikipedia знае за метода TESSYS (TESSYS method):
http://en.wikipedia.org/wiki/Tessys_method

Всичко изглежда много готино, но ще се радвам някой преминал през това да сподели лични впечатления.

Поздрави
Този метод явно е подходящ за латерална ДХ(като моята).Говорил съм с лекари(невролози) и според тях това е временно решение тъй като се премахва само излива притискащ коренчето,а не се заменя целия диск с имплант и въпреки че останалата част от диска се коагулира(за да се запечати) има голяма вероятност да се получи нов излив.Ако ДХ е медианна май не може да се приложи този метод.Там се прилага класическия http://www.youtube.com/watch?v=yfSkOF_DAfA
Аз все пак си мисля,че е удачно да се пробва въпреки възможността от рецидив.При класическия метод се поставя планка(кейдж),който фиксира и двта прешлена и по този начин при огъване ще се натоварват съседните дискове и вероятността да се получи протрузия и там е голяма.
Аз си взех Discus Compositum Amp.,но от този с 37 компонента и си сложих вече 5 инжекции.Има голямо подобрение,болката почити я няма(чукам на дърво),но явно коречето още е притиснато,защото мускула не се задейства напълно.Взимах и Discus Compositum mit Kalmia на капки,има ефект,но по-слаб.Мисля,че при всички положения е добре да се ползват тия инжекции,поне ще укрепят другите дискове.Мисля,че ако по-рано бях разбрал за тях,нямаше да се стигне до тук.Много благодарности на Тишо дето ни отвори  bouquet Heart Eyes
Дадох една ампула на мой приятел с криза,почувства облекчение,но му се видя скъпичко и продължи с Almiral:(

# 564
  • Мнения: 0
... това е временно решение тъй като се премахва само излива притискащ коренчето,а не се заменя целия диск с имплант ...

...При класическия метод се поставя планка(кейдж)...

Здрасти, аз мисля, че не при всички случай се слага планка. До колкото разбирам дори при класическия метод често само отстраняват излива. На мен например докторите НЕ са ми предлагали вариант за поставяне на планка (кейдж), а само за премахване на излива. Предполагам преценяват според случая какво е най-подходящо.

Поздрави

# 565
  • София
  • Мнения: 17
Здравейте и от мен. И аз се присъединявам към темата Sad

# 566
  • Мнения: 213
ЧЕСТИТА НОВА ГОДИНА НА ВСИЧКИ! Пожелавам на всички да сте здрави и щастливи!
Относно рецептите- 5 рецепта съм я срещала из форумите като ефикасен метод против целулит и стрии Simple Smile

# 567
  • Мнения: 669
При операция на дх се изчиства пихтиестото вещество ,но се запазва обвивката между двата диска.Диска остава кух .За някакъв период от време/не знам какъв/в него се изгражда съединителна тъкан,подобно на тази която са премахнали.Не се изрязва излязлата част само,поне това са обяснили на мен.Може пък някъде по света да го правят,но не знам как ще предотвратят понатъшното изливане. ThinkingПък може и в БГ да го прилагат за по голяма сигурност.
При операция на лумбална дх изкуствен диск се поставя изключително рядко.По-често там се прави стабилизация/примерно при листеза/с пластини и няколко болта/ NaughtyУкрепване може да се направи и при не добра стабилност на гръбначния стълб в следствие отстраняването на дх на няколко нива.
Кейджа се слага при операция на шийна дх.Тогава се изважда целия диск и се заменя с изкуствен.
Туй е което знам или предполагам,че знам.. Simple Smile

# 568
  • София
  • Мнения: 958
А каква е разликата между Дискус Комп. N и Дискус Комп. Amp. с 37 компонента? Мисля NikoDim спомена за последните.
 
Аз направих 3 курса миналата година. За тази съм се снабдила с 20 броя и след няколко месеца пак смятам да започвам....Simple Smile

# 569
  • Мнения: 615
По-хубави са, но много по скъпи!  Peace

Общи условия

Активация на акаунт